2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

A végére is maradt bravúr

A labdarúgó NB II záró fordulójában ismét kitett magáért a tavasz bajnoka, a Makó FC. A zöld-sárgák az Orosháza otthonában szerzett három ponttal, sporttörténelmet írva, a negyedik helyen zárták az évadot.
A makói labdarúgók abban a tudatban léphettek pályára Orosházán, hogy nincs semmi veszítenivalójuk. Hatodiknál rosszabbak már nem lehettek, ez pedig minden várakozást felülmúló szereplés. Persze azzal is tisztában voltak, ha nyernek, akár még a dobogóra is felkapaszkodhatnak. Na az lett volna csak igazán hab a tortán. Akárcsak egy hete, az égiek most sem fogadták kegyeikbe a csapatokat. Zuhogó esőben kezdődött a találkozó, igaz, ennek ellenére remek talaj fogadta a mérkőző feleket. Motiváltabbnak tűnt a Makó, ez abból is látszott, hogy mindjárt a meccs kezdetén mezőnyfölényt harcolt ki. Az 5. percben tartott az összecsapás, amikor Hadár elérhetetlennek tűnő átadást szelídített meg, beadott, az érkező

Schreiber pedig a kapuba továbbította a labdát. A vendégek öröme korainak bizonyult, a játékvezető ki tudja, miért, nem adta meg a gólt. Tíz perc múlva tűzijáték alakult ki az Orosháza kapuja előtt, előbb Kulacsik, majd Bány lövését mentették a gólvonalon a házigazdák. A Békés megyeiek a 33. percben veszélyeztettek először, ekkor Czirbus bravúrral mentette Balázs életerős lövését. Igazi presztízsmérkőzés folyt a pályán, de szerencsére durvaságot nélkülözve, sportszerű keretek között. Arról igazán nem a felek tehettek, hogy a játékvezető szétfújta a meccset, rosszul ítélte meg a test-test elleni párharcokat.

A fordulást követő tíz percben aztán nagyon beindult az Orosháza. A 47. percben Balázs 8 m-es csúsztatása szállt kevéssel a kapu mellé, majd Ábel beadását Pardi fejelte kapura, Czirbus kiütötte a labdát, a kipattanót Balázs a kivetődő makói kapusba lőtte. A két helyzet magához térítette az álmosan kezdő vendégeket, akik mintegy varázsütésre elkezdtek futballozni, méghozzá jól. Márpedig ilyenkor be is szoktak találni. Ez a meccs sem volt kivétel. A 61. percben formás támadást vezettek a bal oldalon, Kis K. beadására a védők közé berobbanó Kulacsik 6 méterről a kapu bal felső sarkába fejelte a labdát, 0–1. A vendégek középpályásai jól szűrték a hazai akciókat, a megszerzett labdákkal pedig általában veszélyt jelentettek a hazaiak kapujánál. Ez annak ellenére is igaznak bizonyult, hogy a 72. percben Ábel sokadik jó beadását Buza kapásból kapura lőtte, de tiszta szívből nem tudtak örülni a hazai drukkerek, ugyanis Czirbus megint a helyén volt. Már csak három perc volt hátra az évadból, amikor a Csongrád megyeiek végleg pontot tettek a mérkőzésre. Tanítani való gyors kontra végén a Hadártól kapott remek indítással Kulacsik lódult meg, aki egy remek csellel mindenkit maga mögött hagyott, majd teljesítményére a koronát 16 m-es, pontos gurítással tette fel, 0–2.

A lefújás után a legalább kétszáz makói drukker nagy ünneplésben részesítette kedvenceit. A játékosok is vették a lapot, kimentek pacsizni a B-közepesekkel. Móroczék minden dicséretet megérdemeltek, egyrészt a tavaszi szezont százszázalékos teljesítménnyel tudták le, másrészt pedig a negyedik hely a bajnokságban több mint bravúr, kisebb fajta csoda.
Takács Zoltán: – Csák Zoli kollégámmal a tavasz bajnokcsapatát raktuk össze. Köszönjük a szponzorok és a szurkolók egész éves támogatását.
További eredmények: Jászapáti–Baktalórántháza 2–1, Soroksár–Budafok 2–0, Kazincbarcika–Vecsés 4–1, Szolnok–Kecskemét 2–2, ESMTK–Karcag 0–2, Nyíregyháza–Vác 1–1.

Orosháza–Makó FC 0–2 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Orosháza, 400 néző. Vezette: Bodac (Kerékjártó, Butvai).
Orosháza: Szabó P. – Balogh, Csiszár, Molnár, Szabó N. – Ábel, Szeverényi, Kerepeczki, Buza – Lovas, Balázs. Edző: Belvon Attila.
Makó FC: Czirbus 6 – Magyar 6, Mórocz 6, Bakos Á. 6 – Kulacsik 8, Varga R. 6, Bány 6, Kis K. 7, Podonyi 6 – Hadár 6, Schreiber 6. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerző: Kulacsik a 61., Kulacsik a 87. percben.
Csere: Lovas helyett Pardi a 39., Csiszár h. Lupsa a 62., Buza h. Jakab a 78., Schreiber h. Fülöp (–) a 80. percben.
Sárga lap: Szeverényi a 38., Varga R. az 53., Balázs a 70., Ábel a 73., Mórocz a 77. percben.

Makó FC: itt a vége!

A labdarúgó NB II keleti csoportjában vasárnap rendezik a befejező fordulót. Az ötödik helyen álló… Tovább olvasom