2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

A végjátékban veszített a Szedeák Sopronban - galéria

Három negyed után döntetlen volt az eredmény, végül azonban kikapott a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Sopron otthonában a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Sopron–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 88–83 (29–23, 19–22, 20–23, 20–15)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 11. forduló. Sopron, 600 néző. Vezette: Benczur, Bognár, Török Z.
Sopron: KELLEY 19/3, Halmai 5/3, MOLNÁR A. 18/6, Szabó Zs. 10/3, TOWENS 26. Csere: Jarvis 9/3, Helmeczi, Keresztes 1, Gombás, Ugaros. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.
Szedeák: Drahos 14/6, RUBIN 26, Kiss Zs. 5/3, DUKICS 17/3, McKenzie 11. Csere: Tanács 6, Vida 4, Molnár M., Nyilas. Vezetőedző: Fodor Péter.

„Számunkra Sopronban nyerni bravúrnak számítana" – mondta Fodor Péter, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák edzője a A csoportos férfi kosárlabda bajnoki előtt.

Erre a bravúrra viszont minden esélye megvolt a Szegednek, amely a meccs elején Drahos kosarainak köszönhetően tartotta a lépést a hazaiakkal, ahol az amerikai Towens brillírozott, szinte egyedül vállalva ekkor a pontszerzési feladatokat. Bár az első tíz perc végén hat ponttal a soproniak vezettek, a nagyszünetre már csak három pont maradt a fórjukból (48–45), úgy, hogy az alig hibázó Janou Rubin kosaraival a 45–43-nál egyszer át is vette a vezetést a Szedeák.

Az utolsó 10 percben kapott ki a Szedeák Sopronban

Ebben az időszakban jóval több szegedi kosár esett, mint soproni, fájó azonban, hogy a végül 18 pontig jutó Molnár András pontos dobásai a kisalföldi szíveket boldogították.

Tíz perccel a vége előtt még minden nyílt volt a meccsen, 68–68-as állásnál kezdhették elölről a csapatok. Ez az újrakezdés a negyedik negyedben villámrajtot produkáló – és a hazai pálya előnyét is élvező – Sopronnak sikerült jobban, amely 79–69-re húzott el, így az utolsó öt percben hatalmas hajrára lett volna szüksége a Szegednek ahhoz a bizonyos bravúrhoz. A nagy hajrá megvolt, de csak a felzárkózásra volt elegendő, így a Dél-Konstukt SZTE-Szedeák végül 88–83-as vereséget szenvedett Sopronban.

Kiss Zsolték hazai pályán javíthatnak, vasárnap 18.30-tól ugyanis a Falcót fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Fodor Péter:
– Keserű a szám íze,  hiszen nagyszerűen küzdöttük, hiszen nyerhető meccset veszítettünk el. A találkozó harmincöt percében együtt haladtunk a soproniakkal, a negyedik negyed elején azonban akadt egy katasztrofális periódusunk, ami ezen a pályán, ilyen felfogású játékvezetőkkel luxusnak bizonyult.

Molnárék: szemtől szemben

Hétfőn 19 órától a Sopron–Szedeák meccsen összecsap a férfi kosárlabda NB I A csoportjának újabb fordulójában. Tovább olvasom