2018. 11. 17. szombat - Hortenzia, Gergő 0°C | 9°C Még több cikk.

A Veszprém ejtette ki a PICK ifjúsági csapatát

A Ferencváros ifjúsági férfi kézilabdacsapata állította meg a Telekom Veszprémet Szegeden, a II. PickBall Extra Ifjúsági kupa döntőjében, miután a zöld-fehérek 30-29-re győztek. A PICK Szeged a harmadik helyet szerezte meg.
Kétnapos nemzetközi utánpótlás kézilabdatornát rendezett a PICK Szeged. A II. PickBall Extra Ifjúsági kupán hat csapat vett részt. Az A csoportban a PICK Szeged a végső győztes Ferencvárossal és a szlovák Tatran Presovval küzdött meg, míg a B jelű hármasban a Telekom Veszprém a román Nagybányával és a szerb Rakovicával.
A csoportkört az FTC és a Veszprém hibátlanul teljesítette. A házigazda PICK a Fraditól nagy csatában 27–26-os vereséget szenvedett a csoportkörben, míg a Presov ellen 39–29-re nyertek a szegediek, így a második helyen jutottak a legjobb négy közé.

Az elődöntő óriási csatát hozott a PICK Szeged számára. Velky Péter tanítványaira a Telekom Veszprém várt, amely egyértelműen jobban kezdte a fiatalok derbijét, viszont a hazaiak a háromgólos első félidőbeli hátrányt a 37. percre ledolgozták. A 46. percben már 16–13-ra vezetett a Szeged, a játékrész utolsó harmadában viszont a Veszprém diadalmaskodott. Pontosabban lőttek a vendégek, de az utolsó percben így is esély volt a hosszabbításra a PICK-nek. Négy másodperccel a vége előtt egy átlövésgóllal továbbjutottak a vendégek, mivel a félpályás PICK-lövés a veszprémi kapus kezei között halt el.

Magabiztos, 29–23-as sikerrel hódította el a bronzérmet a Velky-csapat ezután, a szerb Rakovica mindössze két cserével, lesérült legjobb játékosa nélkül csak egy félidőn át tudta megszorongatni a házigazdát.
A Ferencváros tükörsima sikerrel jutott döntőbe a Rakovica ellen. Kiélezett játékot hozott a finálé első huszonöt perce, 9–9 után viszont kettővel elment a Veszprém, de a zöld-fehérek szenzációs védekezéssel és 4–0-s roham után 13–11-es előnnyel mehettek szünetre. A második félidőben a Fradi uralta a pályát, azonban a jól küzdő veszprémiek nem adták fel, így az utolsó percekben ismét döntetlen közeli eredménnyel kézilabdáztak a felek. Mindkét csapat tudott vezetni, az idegek harcát végül jobban bírta a Ferencváros, így a budapesti csapat nyerte meg a II. PickBall Extra Ifi kézilabdatornát.

A torna végeredménye: 1. Ferencváros, 2. Telekom Veszprém, 3. PICK Szeged, 4. RK Rakovica, 5. Tatran Presov, 6. Nagybánya.

A torna álomcsapata: Dombrádi (FTC) – Tőkés (PICK Szeged), Ónodi (FTC), Kiss B. (FTC), Djurovics (Rakovica), Czeglédy (Veszprém), Bakos (Veszprém). Legjobb védő: Lőrincz (PICK Szeged). A torna gólkirálya: Bogdan Dobra (Nagybánya) lett.