2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

A Veszprém nyerte a csúcsrangadót

Hiába küzdött, a jobb nyert, az MKB-MVM Veszprém 29-24-re nyert a MOL-Pick Szeged elleni csúcsrangadón. A második félidő 10 perces rövidzárlata elég volt ahhoz, hogy a hazaik végül nyerjenek.
MKB-MVM Veszprém-MOL-Pick Szeged 29-24 (14-12)
Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
MKB-MVM Veszprém: Mikler- Rodriquez 3, Terzic, Ilics 11/6, Schuch,  Gulyás, Zeitz 10. Csere: Sulic 1, Ugalde 2, Marguc, Lékai 1, Nilsson, Iváncsik G. 1,  Vezetőedző: Carlos Ortega.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parondo 3/3, Balogh 2, Bombac 3, Zubai 1, Ilyés, Vadkerti 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Robledo 1, Vranjes 2, Prodanovics 5/1, Ancsin 5.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 12, ill. 14 perc.
Hétméteres: 6/6,  ill. 7/4.

Sajnos, több volt ebben a meccsben. Elég volt egy 15 perces üresjárat, ami végül eldöntötte a találkozót. Dicséretes a hajrá, mert még szorosabb lehetett volna a meccs, de az eladott labdát megbosszulták magukat. Pedig, még kisebb a vereség, akkor a szegedi derbin (május 9.) lehetett volna számolgatni. Így is, hattal kel nyerni. Nem egyszerű feladat, de a MOL-Pick Szeged komoly feladatokat már megoldott. A szegedi közönség előtt le a kalappal, végig sportszerű volt, ez a hazai B-középről nem mondható el, a lefújás után ismét elénekelték azt a dalt, amelyben szerepel "K... anyád szegedi!" Erről ennyit.
Folytatás április 8-án (kedd) 18 órakor az Orosháza otthonában!

60. perc: Wyszomirski véd, Ancsin belemegy. Wyszomirski véd, kétszer, hazai hetes, ez lesz az utolsó esemény: Ilics, 29-24.
59. perc: Bombac talpról, 28-24.
58. perc: Ancsin, iszonyat megint, 27-23. Időt kér a hazai csapat. Zubai megszerezte, eladja, Ilics, 28-23.
57. perc: Blazevic 2 perc. Ilyen volt a másik oldalt is... Wyszomirski véd.
56. perc: Jó a szegei blokk, Prodanovics, 27-22.
55. perc: Remek szegedi védekezés, Prodanovics, 27-21.
54. perc: A két horvát veszik össze, Blazevic és Sulic 2-2 perc. Hazai hetes. Ilics, 27-19.  Zubai küzdi be magát, 27-20.
53. perc: Nilsson "nyírja" ki Zubait, 2 perc. Tüntet a hazai publikum. Vadkerti ejt, Mikler ismeri, kitolja.
52. perc: Időt kér Ortega, pedig már a Pické volt a labda...  Wyszomirski véd.
51. perc: Bombac, kihagyja, Ilics nem, 26-18. Vadkerti az alsóba, 26-19.
50. perc: Zeitz, őrület ez a fickó, 10. gólja, 25-18.
49. perc: Zeitz, 24-18. Hatot, jö, ötöt lépett, semmi, 24-18. "Sose lesztek bajnokok!" - énekli a hazai tábor. Időt kér Pastor. Ancsint blokkolják.
48. perc: Vranjes harcol ki hetest, Prodanovics, kihagyja. Wyszomirski véd, majd Mikler.
47. perc: Labdát szerzett Zubai, Mikler véd. Rodriquez, 23-18.
46. perc: Kemény a szegedi fal.
45. perc: Ancsin harcol ki hetest. Prodanovics, bent, végre, 22-18.
44. perc: Ilics, szép, 22-17.
43. perc: Hazai hetes. Jön Sierra. Hozzáért! 21-16. Vadkerti harcol ki hetest. A hazai B-közép: "Cigányok! Cigányok!" rigmussal ordít. Bombac, kihagyj,a majd belövi, 21-17.
42. perc: Schuch kap 2 percet. Bombac esik nagyot, Terzic is, vizes volt a talaj, ápolni kell. Ancsin a pipába, 20-16.
41. perc: Újabb eladott labd, üres a szegedi kapu, Ilics, 20-15.
40. perc: Ancsin, iszonyat nagy gól, 18-15. Rodriquez, 19-15.
39. perc: Rodriquez neki fut Vranjesnek, 2 perc. Sulic, 18-14.
38. perc: Robledo lő, Mikler véd.
37. perc: Sulic harcol ki hetest. Ilics, 17-14.
36. perc: Eladja a labdát a Szeged.
35. perc: Ancsin kap 2 percet. Iváncsik a szélről, 16-14.
34. perc: Wyszomirski, remek! Prodanovics, ejt, 15-14.
33. perc: Eladja a labdát a Veszprém, Ancsin harcol ki hetest. Parrondo, Alilovic jön és véd.
32. perc: Robledo betörésből, 15-13.
31. perc: A Veszprém kezdi a második félidőt. Labdát szerzett a Szeged, majd Ancsin elcsúszik. Ugalde, 15-12.

Eddig remekül küzd a tartalékos szegedi együttes, és bizony hazai oldalon a német Zeitz nem játszana ilyen kitűnően, akkor még szorosabb lehetne az eredmény.

30. perc: Zeitz, majd az utolsó másodpercekben Ancsin, bravó. 14-12.
29. perc: Vranjes, remek gólja, 13-11.
28. perc: Ancsin-bomba, 12-10. Hazai hetes, Ilics, 13-10.
27. perc: Wyszomirski véd kétszer.
26. perc: Eladja a labdát a Szeged, Lékai büntet, 12-8. Zubai harcol ki hetest Parrondo, 12-9.
25. perc: Hazai hetes, Ilics, Wyszomirski beleért, 11-8.
24. perc: Prodanovics, 10-8. Vranjes kap 2 percet.
23. perc: Wyszomirski védés.
22. perc: Balogh vágja, be, 10-7.
21. perc: Rodriquez viharzik át, 10-6.
20. perc: Balogh talál utat a kezek között, 9-6.
19. perc: Terzic gólt szerzett, de Ortege közben időt kér, nem ér a gól... Labdát szerez a MOL-Pick.
18. perc: Vranjes vágja be, kellett, 9-5.
17. perc: Marguc két perc. Ilics is két perc, szándékos láb.
16. perc: Eladja a labdát a Szeged. Zeitz! Mit evett, hetedik gólja, 9-4.
15. perc: Balogh, majd Zeitz megy bele.
14. perc: Tördeli rendesen a játékot a Veszprém.
13. perc: Zeitz, beállóból, 7-4. Zeitz, 8-4. A játékvezetésről inkább semmit, Parrondót a levegőben lökték meg. Időt kér Pastor.
12. perc: Jön is Wyszomirski. Vadkerti húzza be, 6-4.
11. perc: Zeitz nagyon él, Sierra lábai között, 6-3.
10. perc: Ilics-bomba, 5-3. Vadkerti ziccert ront.
9. perc: Zubait döngölik a földbe, semmi. Balogh, hetest harcol ki. Parrondo, 4-3.
8. perc: Mikler véd háromszor, Zeitz, 4-2.
7. perc: Sierra lábbal, Bombactól elveszik, Ugalde, 3-2. Reklamál minden szegedi.
6. perc: Nagy nélkül is kőkemény a veszprémi védelem, Bombac, 2-2.
5. perc: Balogh találja telibe a kapufát, Zeitz, 2-1.
4. perc: Sierra véd. Ilyés lő, Mikler véd.
3. perc: Parrondo hatesből egyenlít, 1-1.
2. perc: Zeitz szerzett vezetést, nagy gól volt, 1-0.
1. perc: A Szeged kezd. Elveszik a Picktől a labdát.

17.56: Már a pályán a MOL-Pick Szeged, Zubai kapta a legnagyobb füttyöt a hazai közönségtől, nem kedvenc...

17.52: Tele az Aréna!

17.51: Kezdődik a bemutatás. Fények ki, hamarosan jön a Szeged.

17.48: Lassan megtelik az Aréna.

17.47: A Veszprém már az öltözőben, a Szeged még ziccereket dob.

17.46: Már hangol a két tábor. Hamarosan kezdődik a csúcsrangadó.

17.42: Kékben játszik a Szeged, pirosban a hazaiak.

17.37: Külön köszöntik a népes tábort, és a MOL-Pick Szeged csapatát, amely a Veszprém mellett a BL-ben a legjobb nyolc közé jutott. Sportszerű jelenet!

17.25: Már kint a Mol-Pick Szeged is. Nagy taps fogadja szegedi oldalon a kedvenceket.

17.17: "Roli! Roli!" - skandálja a szegedi tábor. Miklert köszöntik, aki megtapsolja a szegedi szurkolókat.

17.16: Pályán a hazai csapat, a Veszprém érkezik először.

17.14: A szurkolókkal tartott Dudás Gyula gyalogló, aki Angliában él, de a húsvéti ünnepeket itthon tölti, és nem volt kérdés, hogy eljöjjön a meccsre. Utoljára 2007-ben volt Veszprémben, akkor, amikor a Pick büntetőkkel nyert.

17.10: A szegedi együttes már pénteken elutazott, Balatonalmádiban töltötte az éjszakát. Minden rendben, és megérkezett az 78 fős busz is, amely a szegedi szurkolókat hozta. 150 MOL-Pick Szeged szimpatizáns lesz a lelátón.

17.08: Még a halk zene játssza a főszerepet a Veszprém Arénában. Friss hír, hogy a hazaiaknál információnk szerint nem játszik Nagy László, aki kézsérülést szenvedett. Minden idők legjobb szegedi kézilabdása, így kihagyja a rangadót.

85:15. Ha esélyeket szeretnénk latolgatni, akkor ez az arány szerintünk most a helyénvaló, az MKB-MVM Veszprém– MOL-Pick Szeged férfi kézilabda-rangadó kapcsán. Ez, mert a bajnoki címvédő otthon játszik, teljes a kerete, idén menetel, megnyerte a SEHA Ligát, közel 5000 veszprémi drukker lesz a lelátón, így Carlos Ortega csapata kedvezően várja a világ második legnagyobb rangadóját – az első a német csúcsderbi, a Kiel– Flensburg összecsapás.

Miért adtunk csak 15 százalék esélyt a BL-ben a legjobb nyolc közé jutó szegedi alakulatnak? Egyszerű a válasz: azért, mert hétfőn kiesett a csapat játékának egyik kulcseleme, -embere, Jonas Källman, a svéd szélső vakbél-
műtéten esett át. Bizony, ő olyan meghatározó szerepet tölt be, ami miatt volt olyan sikeres az európai topligában Juan Carlos Pastor csapata.

Egy éve éppen Källman remeklésének köszönhetően játszott olyan nyílt meccset a félelmetes Veszprém Arénában a Szeged, hogy a félidőben még 13–12-es Pick-vezetést mutatott az eredményjelző. Bizony, akkor rendesen megszenvedett a minden idők legjobb szegedi kézilabdásának megválasztott Nagy László fémjelezte veszprémi csapat, hiszen „csak" 25–22-re nyertek.

Azóta négyszer találkozott egymással a két gárda, és mind a négyszer a Veszprém nyert.

Irány Veszprém! Juan Carlos Pastor (jobbra) és csapata a nagy rivális otthonában szerepel ma délután. Fotó: Schmidt Andrea

Egyszer a magyarkupa-döntőben, kétszer a magyar bajnoki fináléban, majd tavaly augusztusban a szuperkupában. Éles bajnoki meccset viszont még nem játszottak a 2014–2015-ös szezonban. Ez lesz az első találkozás. Källman mellett természetesen a spanyol irányító Niko Mindegía is nagyon hiányzik, a játékos térdműtéten esett át, számára befejeződött az idény. A többiek rendben, Piotr Wyszomirski háta is meggyógyult, így a Szeged az említett két ját