2018. 10. 15. hétfő - Teréz 8°C | 22°C Még több cikk.

A Veszprém nyerte a Magyar Kupát

Hiába vezetett a félidőben 11-10-re a MOL-PICK Szeged a Telekom Veszprém ellen a Magyar Kupa döntőjében, a címvédő végül 23-21-re nyert.
MOL-PICK Szeged-Telekom Veszprém 21-23 (11-10)
Férfi kézilabda Magyar Kupa döntő, Debrecen, Főnix csarnok 6000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric, Srsen 2, Skube 2, Bánhidi 3, Bodó 4, Källman 2. Csere: Thiagus Petrus 1, Gaber 1, Zsitnyikov 1, Sigurmannsson 4/4, Blazevic, Zubai, Balogh 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Telekom Veszprém: Alilovic - Manaszkov 2, Sulic 2, Nagy L. 4, Schuch, Ilics, Marguc 1. Csere: Mikler (kapus), Lékai 6/1, Blagotinsek, Tönnesen 2, Jamali, Nenadics 4, Ugalde, Gajic 2, Terzic.  Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítás: 4, ill. 16 perc.
Hétméteres: 4/4, ill. 2/1.

Juan Carlos Pastor: – Nem vitás, azon ment a meccs, hogy kettős emberelőnyben nem tudtunk gólt, gólokat szerezni, sőt még mi kaptunk. Mindig azon múlik a vereség, hogy mennyire koncentrálunk ziccerben, hogy ne hagyjunk ki üres kapus helyzeteket. Mi ma elkövettük ezeket a hibákat, ez az oka a kudarcnak.

60. perc: Källman a szélről, 20-23. Thiagus Petrus, 21-23. Sego véd, még, Sostaric mellé, a Veszprém a kupagyőztes.
59. perc: Időt kér a Veszprém.
58. perc: Eladja a Veszprém, Zsitnyikov mellé.
57. perc: Källman ziccer, Alilovicsot fejen találja. Blagotinsek 2 perc. Hetes. Sigurmannsson, 19-23.
56. perc: Nagy, Sego mellé nyúlt, 18-23.
55. perc: Alilovic véd. Úszik a hajó... Källman ziccert ront. Alilovic.
54. perc: Időt kér a Veszprém. Nenadics, remek csel, 18-22.
53. perc: Sulic 2 perc, miután eladja a Veszprém a labdát. Szabálytalan szegedi zárás, Gabernél.
52. perc: Bodó sokkal fölé.
51. perc: Manaszkov ziccer, 18-21. Időt kér a PICK! Alilovic véd, marad a Szegednél.
50. perc: Nenadics, 18-20.
49. perc: Ugalde szándékos láb, 2 perc. Sostaric telibe Alilovicsot. Thiagus Petrus ziccer, kihagyja...
48. perc: Sostaric szerzett labdát, Manaszkov 2 perc.
47. perc: Nagy tört be, 18-19. Bodó sokkal fölé.
46. perc: Balogh harcol ki hetest. Sigurmannsson! 18-18.
45. perc: Lékai talpról, 17-17. Skube eladja, Sulic, 17-18.
44. perc: Källman eladja,Ugalde belemegy, Bánhidi bevágja, 17-16. 3-0-ás szegedi roham!
43. perc: Bodó-bomba, 16-16. Ugalde kapufa, kipattanó, SEGO!
42. perc: Skube tört be, 15-16. Gajic belemegy.
41. perc: Gajic vágja be, 14-15. Bodó ellépi, Gajic ziccer, 14-16.
40. perc: Nagy beállóból, 13-14. Bodó talpról, 14-14.
39. perc: Labdaszerzés. Thiagus Petrus üres a kapu, fölé.
38. perc: Eladja a labdát a PICK.
37. perc: Blagotinsek 2 perc, Baloghot rántotta le.
36. perc: Skube talpról, könnyedén véd Alilovic.Lékai, 13-13.
35. perc: Bodó, blokkolják. Nenadics, 13-12.
34. perc: Balogh lő, passzív volt, Alilovic véd. Nenadics belemegy.
33. perc: Ugalde mellé.
32. perc: Balogh tört be, 13-11.
31. perc: A Veszprém kezdi a második félidőt. Nenadics kezéből kiesik a labda, Skube, 12-10. Nenadics, 12-11.

Zsitnyikov eddig egy remek góllal vette ki részét a félidőe vezetésből. Fotó: Faragó Imre

30. perc: Szabálytalan zárás a Szegednél. Manaszkov a szélről, mellé. Bodó! Iszonyat nagy gól, 11-10. Ez a félidő!
29. perc: Zsitnyikov, véd a kapus. Manaszkov üres a kapu, mellé. Időt kér a Szeged.
28. perc: Időt kér a Veszprém. Sego véd. Veszprémi hetes. Lékai, 10-10.
27. perc: Bánhidi és Tönnesen 2-2 perc. Kiesik Gaber kezéből a labda.
26. perc: Tönnesen lő át, 10-9.
25. perc: Tönnesen válasz, 10-8. Srsen lő, Alilovic véd.
24. perc: Srsen tört be, 10-7.
23. perc: Sigurmannsson, 9-7. SEGO! Lábbal!
22. perc: Gaber, 8-7. Hatalmas belemenés, Manaszkov. Gaber harcol ki hetest.
21. perc: Marguc a rövidbe, 7-7.
20. perc: Lékai tört be, 6-6. Thiagus Petrus 2 perc. Bánhidi, nagy passz Zsitnyikovtól, 7-6.
19. perc: Zsitnyikov lehetetlen szögből, mégsem lehetetlen, 6-5.
18. perc: Schuch újabb 2 perc, ez már a második a magyar válogatott játékosnál.
17. perc: Lékai a kezek között, 5-5.
16. perc: Bodó, lőni kellett, Alilovic véd.
15. perc: Manaszkov dupla kapufa, Källman, gól! 5-4. Sego véd.
14. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát, szabálytalan zárás.
13. perc: Lékai talpról, 4-4.
12. perc: Bánhidi hetest harcol ki. Sigurmannsson, 4-3.
11. perc: Veszprémi hetes, ajándék. Marguc, Sego!!! Véd!
10. perc: Bodó talpról, 3-3.
9. perc: Ilics kapufa, Manaszkov a szélről, 2-3.
8. perc: Sego láb bal véd. Bánhidi bevágja, 2-2.
7. perc: Ilics sokkal mellé. Újabb Alilovic bravúr.
6. perc: Sulic vágja be a rövidbe, 1-2. Schuch rántja le Bánhidit, 2 perc. Alilovic véd.
5. perc: Újabb Alilovic védés.
4. perc: Alilovic véd lábbal. Nagy egyenlít, 1-1.
3. perc: Eladja a labdát Lékai.
2. perc: Srsen szerzi a meccs első gólját, 1-0.
1. perc: A Szeged kezd.

17.43: Túl a bemutatáson és a Himnuszon.

17.30: A Szeged eddig hatszor nyerte meg a Magyar Kupát. 1977-ben először, 2008-ban utoljára. A Veszprém 26-szor vitte haza a serleget. Trónfosztásra készül a PICK. Az utolsó megnyert finálét 27-22-re nyerte a Szeged.

17.24: Nyomják rendesen a szegedi szurkeszek. Fölényben vannak. Ez sem véletlen, közel 1500 MOL-PICK Szeged szimpatizáns tölti meg a lelátót.

17.19: A Szeged a megszokott Kékben, míg a Veszprém pirosban játszik majd a döntőn.

17: A Szeged egyelőre 15 játékost nevezett, meccsközben is lehet még egy kézilabdást nevezni. Pedro, Gorbok és Fekete közül kerülhet ki az, aki még szerepet kaphat. A Veszprémnél Ancsin, Győri, Nilsson és Accambray sérülés miatt nem játszik.

16.56: A Veszprém érkezik hamarabb. "Mirko!" - zengi a PICK-tábor. Alilovic mosolyogva kiint. A következő szezonban már a Szegedet erősíti. Érkezik a PICK. Zeng az Aréna. Remek a hangulat.

A két kapitány. Jonas Källman és Nagy László. Karikatúra: Hudi Dániel

16.45: A Balatonfüred lett a bronzérmes, immár harmadik alkalommal végzett a Balaton-parti együttes a harmadik helyen, miután 31-25-re nyert a Csurgói KK ellen.

Egyre nagyobb és népesebb a szegedi szurkolótábor.

15.54: Megérkezett a Főnix csarnokban a MOL-PICK Szeged.

15.50: Javában tart a bronzmeccs, a Balatonfüred a félidőben 16-10-re vezet a Csurgói KK ellen. A fürediek játékosa, a következő idénytől a Szegedet erősítő Kasparek 5 gólt szerzett eddig.

11.30: Szép napot mindenkinek Debrecenből. Ma rendezik (17.45) a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjét. Érvényesült a papírforma, a MOL-PICK Szeged és a Telekom Veszprém is simán vette az elődöntőt, és jutott be a fináléba. Nagy csatára van kilátás, mindkét csapat a legerősebb kerettel tudja felvenni a versenyt.

Népes lesz a szegedi tábor, az adidas #kékekTOUR jóvoltából ezer szegedi szurkoló vásárolhatott kedvezményesen belépőt. Információnk szerint még további jegyeket vásároltak a MOL-PICK Szeged szurkolók, így közel 1500 drukker lesz a lelátón, akik Juan Carlos Pastor csapatának szurkolnak majd.

Népes szegedi tábor buzdítja majd a csapatot.

A Szeged eddig hatszor nyerte meg a Magyar Kupát, a Veszprém 26-szor. Legutoljára 2008-ban került Szegedre a serleg. Tavaly csak egy időntúli hetessel, míg két éve büntetőkkel nyert a bakonyi alakulat, így nem mindennapi csata várható. A meccsről szöveges online tudósítással jelentkezünk, a találkozót az M4 Sport TV élőben adja.

Erősek voltak mentálisan

Egygólos hátrányból fordított a Makó hazai pályán a Rákosmente ellen, és győzött 2-1-re a labdarúgó NB III Közép csoportjának 23. fordulójában. Tovább olvasom