2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

A Veszprém nyerte az első kézilabdás Szuperkupát

Kézilabda - Az első kilenc percben felváltva estek a gólok, aztán Peric védéseinek köszönhetően lépéselőnybe került az esélyesebb Veszprém.

Pick Szeged-MKB Veszprém 22-25 (11-13)

Budapest Bank férfi kézilabda Szuperkupa, Kecskemét. Vezette: Nagy, Túróczy.

Pick Szeged: Marjanac - Ghionea, Krivokapics 4, Lele 2, Katzirz 2, Zubai 1, Zvizej 3. Csere: Liszkai (kapus), Herbert 1, Oszmajics 2, Kos 2, Simon 2, Vancsics 3, Gyuris, Edző: Vladan Matics.

Veszprém: Perics - Iváncsik T. 1, Sulic 3, Lapcsevics, Lusnyikov, Terzic 5, Iváncsik G. 1. Csere: Fazekas (kapus), Vujin 6, Eklemovics 3, Perez 3, Gulyás, Korazija 1, Sesum 1, Vilovszki 1. Edző: Mocsai Lajos.

Hétméteresből: 3/0, ill. 3/0.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Vége. Az I. Szuperkupa győztese az MKB Veszprém együttese.

60. perc: Vancsics ziccer, 21-25. Vancsics ziccer,  22-25.

59. perc: Oszmajics egyedül, 20-25.

58. perc: Sesum-bomba, 19-25.

57. perc: Oszmajics 2 perc. Liszkai védés. Lele, 19-24. Gól, közben pofon, a 2 perc elmarad.

56. perc: Simon, remek, 18-24. Veszprém időt kér.

55. perc: Liszkai újabb remek védés. Oszmajics mellé.

54. perc: Zubai ziccert ront.

53. perc: Zubai hetest harcol ki. Lele: kihagyja.

52. perc: Liszkai ziccert véd.

51. perc: Nincs gól.

50. perc: Nincs gól.

49. perc: Vujin, 17-24 Zvizej, 17-23.

48. perc: Újabb kimaradt szegedi helyzet. Vilovszki felavatja Liszkait 16-23.

47. perc: Vujin, 16-22. Szegedi időkérés.

46. perc: Herbert beállóból, 16-20. Perez megveri Gyurist, 16-21. Fazekas véd.

45. perc: Vicc! Inkább hagyjuk őket, van elég bajuk.

44. perc: Oszmajics, Fazekas véd. A játékvezetők...?

43. perc: Korazija ziccer, 15-20.

42. perc: Vujin, 15-19.

41. perc: Katzirz és Vujin szócsatája. Terzic a kezek között, 14-18. Krivokapics gyors válasz, 15-18.

40. perc: Kos megsérült.

39. perc: Ez igen. Vancsics a szélről, 14-16. Vujin, 14-17.

38. perc: Terzic, 13-16.

37. perc: Vancsics a szélről, Fazekas nyer. Marjanac oldalra. Krivokapics, 13-15.

36. perc: Nincs góleső. Marjanac! Újból! Eklemovics, 12-15. Lusnyikov és Ghionea 2-2 perc.

35. perc: Zvizej ziccerben, egyedül, kihagyja...

34. perc: Fazekas véd. Marjanac a mágnes!

33. perc: Marjanac bravúr, Gulyás ziccerét védte.

32. perc: Eklemovics, 12-14.

31. perc: Zubai góllal kezdődik a 2. félidő, 12-13.

30. perc: Lejt a pálya: nem Szeged felé... Perez, 10-13. Krivokapics-bomba, 11-13.

29. perc: Simon ziccer, így kell! 10-12.

28. perc: Zubai ziccerben telibe Pericset.

27. perc: Szegedi blokk. Sulic beállóból. Szeged hiba, 9-11. Terzic, 9-12.

26. perc: Szegedi időkérés. Oszmajics mellé, közben Lapcsevics lekevert egy pofont...

25. perc: Krivokapics villan, végre! 9-9. Ezek a játékvezetők vakok. Perez, 9-10. Reklamál a teljes szegedi kispad. Fault lenne kifelé!

24. perc: Zvizej ziccer, telibe találja Pericset. Ilyen nincs! Perez mellé.

23. perc: Krivokapics irányít, Zvizej kapufa.

22. perc: Veszprémi hetes. Iváncsik G.: második stadioncsúcs!

21. perc: Zvizej hetes, kimarad, kipattanó a kapuba, 8-8. Kos 2 perc. Eklemovics, 8-9. Oszmajics kapufa.

20. perc: Labdaszerzés, Oszmajics eladja, Iváncsik G., 7-8.

19. perc: Terzic gól, 6-7. Kos válasz, eddig remek vásár a horvát, 7-7.

18. perc: nincs gól.

17. perc: Marjanac védés. Zvizej ziccer, gól, 6-6.

16. perc: Herbert ziccer, telibe kapja Pericset. Zubai hetest harcol ki. Ghionea kapufa.

15. perc: Sulic, 4-6. Igor Kos első szegedi gólja, 5-6.

14. perc: Elveszik a labdát előbb a Picktől, majd a Veszprémtől. Oszmajics eladja a labdát.

13. perc: Vujin, 4-5.

12. perc: Jön kis Lele, Perics: hol a labda? A kapuban, 4-4.

11. perc: Oszamjics emelkedik, blokk, marad nálunk a labda.

10. perc: Oszmajics válasz, 3-4. Újabb veszprémi hetes, Vujin stadioncsúcs!

9. perc: Zubainál belemenést látnak a játékvezetők. Marjanac védés, Perics védés, Iváncsik T. gól, 2-4.

8. perc: Terzic, 2-3.

7. perc: Perics véd, Iáncsik T. kapufára lő. Perics újabb védés.

6. perc: Marjanac védi Vujin büntetőjét, a kipatanót bevágja Vujin, 2-2

5. perc: Katzirz-bomba, de még mekkora, 2-1.

4. perc: Zvizej a szélrő, Perics véd.

3. perc: Katzirz Perics lábai között, remek, 1-1.

2. perc: Sulic beállóból, 0-1.

1. perc: A Pick kezdett. A játékvezetők elveszik a labdát.

A Veszprém érkezett először melegíteni, egy perc múlva a Pick is a pályán volt. Jó hír, hogy Andjelkovics és Kos a társakkal melegít.

A Budapest Bank Szuperkupa döntője előtt a helyi Kecskemét együttese a szlovák Tatran Presov ellen játszik bajnoki meccset. A vendégek azonban az M3-ason dugóba kerültek egy baleset miatt, így késve érkeztek meg. Mivel a tévéközvetítés miatt nem csúszhatott a finálé, így a két csapat 2x15 perces bajnokit játszik. Az első félidő után 7-7 volt az eredmény. A Kecskemét csapatában Bajusz Sándor, Berta Róbert, Szabó Péter és Nagy Levente egykor a Pick játékosa volt. A padon pedig az a Skaliczki László ül, akivel a Szeged 1996-ban bajnok volt.

Kecskemét-Tatran Presov 14-16 (7-7)

Vége a felkészülésnek, az edzőmeccseknek, a tornáknak, beindul a nagyüzem a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata számára is. A labdajátékokban szereplő Csongrád megyei első osztályú együttesek közül Vladan Matics gárdája lesz a legfrissebb, a kétszeres magyar bajnok együttes vívja a 2009/2010-es szezon első éles meccsét.

Ma 18 órakor Kecskeméten a nyáron alaposan megerősödött MKB Veszprém együttese lesz a Pick ellenfele a szuperkupa döntőjében. Katzirz Dávid péntek délután a delmagyar.hu vendége volt. A csapatról a következőket nyilatkozta:

– Szerintem akkor szerethető egy csapat, ha az utolsó erejéig küzd akár egy nála erősebb csapat ellen is. Ilyen lehet idén a Veszprém, akiket Európa négy legjobb csapata között tartok számon. Anyagilag, játékoskeretben is előttünk állnak, de ígérem, hogy megnehezítjük a dolgukat, legyen szó bármilyen sorozatról. Ellenük is a győzelem lesz a cél. Optimista vagyok minden tekintetben, már most jobb közösséget alkotunk, mint tavaly bármikor. Remélem, ez a pályán kívülről is látszani fog.

Szegedi kupaktanács: Lele (balról), Zubai, Vancsics és Ghionea. Fotó: Karnok Csaba
Szegedi kupaktanács: Lele (balról), Zubai, Vancsics és Ghionea.
Fotó: Karnok Csaba

Jó hír, hogy a vállsérüléssel bajlódó új csapatkapitány, Danijel Andjelkovics kivételével valószínűleg minden játékos pályára léphet.

Liszkai, Zvizej, Kos és Katzirz sérülése szépen javul, már mindnyájan edzettek, így a Matics–Avar edződuó számíthat rájuk.

Bajnoki eredmények

A férfi kézilabda NB I tegnapi mérkőzésésein: PLER-Debrecen 35-25, Dunaferr-Ferencváros 29-23

A szuperkupa esélyese a Veszprém. A nyáron tovább erősödött a bajnoki címvédő, visszatért a magyar válogatott Fazekas kapus, és három külföldi játékos, Mirsad Terzics, Renato Sulic (mindkettő Celje, szlovén), Milan Mirkovics (Cimos Koper).

A veszprémiek keretének érdekessége, hogy magyar játékosa alig maradt az MKB-nak – Fazekas, Iváncsik T., Iváncsik G., Gulyás, illetve két honosított: Perez, Eklemovics –, túlsúlyba kerültek a légiósok.

A Pick új utat választott, a gazdasági nehézségek miatt egyedül a horvát válogatott Igor Kost igazolta le – Puljezevics, Laluska, Petrea, Stamate, Nenadics(?) ment –, illetve Lele Ákost visszarendelte Tatabányáról, míg Liszkai Szilvesztert kölcsönkapta a Veszprémtől.

Katzirz Dávid vendégünk volt

A Pick Szeged válogatott átlövője, Katzirz Dávid volt a delmagyar.hu vendége tegnap délután. Az édesapja után - válogatott labdarúgó kapus volt - csak Bélának becézett játékos az egy óra alatt sok-sok kérdést kapott a szurkolóktól.