2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

A Veszprémé a Szuperkupa

Végig magabiztosan vezetve, 33-24-re nyert az MKB-MVM Veszprém a MOL-Pick Szeged ellen a veszprémi Kinizsi Bank Szuperkupa döntőjében.

MKB-MVM Veszprém-MOL-Pick Szeged 33-24 (17-12)
Kinizsi Bank férfi Szuperkupa döntő, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Veszprém: Mikler -  Marguc 8/3, Nagy L. 4, Sulic 3, Chema 3, Ilics 4, Iváncsik. Csere: Borbély (kapus), Terzic 1, Schuch, Ruesga 2, Zeitz 4, Nilsson 2, Ugalde 2, Gulyás. Vezetőedző: Carlos Ortega.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo, Zubai, Ilyés 2, Blazevic, Källman 2, Mindegía. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh 4/2, Prodanovics 1/1, Ancsin 7, Vranjes 5, Robledo 2, Bombac 1, Vadkert. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill.
Hétméteres: 3/3, ill. 7/3.

Bombac csatában. Fotó: MTI
60. perc: Wyszomirski véd. Robledo, 33-24. Ez a vége. A Veszprémé a Szuperkupas. Megérdemelten.
59. perc: Terzic is betalál, 33-22. Schuch 2 perc. Ancsin, 33-23.
58. perc: Robledo, Mikler a végállomás.
57. perc: Robledo, Mikler véd. Ruesga, 32-22.
56. perc: Wyszomirski véd.
55. perc: Vranjes szépen, 30-21. Ruesga, átlő, 31-21. Ancsin, 31-22.
54. perc: Marguc fut be, 30-20. Zeitz 2 perc, ez volt a 3., így piros.
53. perc: Robledo, ebből kellett volna több, és nem most... 29-19. Ancsin, nagy dugó, ő jól játszik, 29-20.
52. perc: Zeitz, talpról, 28-18. Vranjes szabálytalan zárás, Marguc, 29-18.
51. perc: Jó szegedi védekezés. Robledo hetest harcol ki. Prodanovics, 27-18.
50. perc: Vranjes Mikler lábai között, 27-17.
49. perc: Vranjes sánc, majd Wyszomirski védés. Zeitz 2 perc.
48. perc: Labdát szerzett a Pick, majd eladja.
47. perc: Megalázó! Mikler, majd nagy L. ejt, 27-15. Ancsin, 27-16.
46. perc: Ancsin kezéből kiesik a labda, Chemáéból nem, 26-15.
45. perc: Robledo, Mikler könnyedén. Wyszomirski véd.
44. perc: Marguc, 25-15.
43. perc: Eladja a Pick. Nagy L. hetest harcol ki.
42. perc: Nagy L., 24-15.
41. perc: Zubai ziccert ront, Vadkerti. Ilics 2 perc. Hetes. Parrondo, kihagyja. Vranjas az üres kapuba, 23-15.
40. perc: Hazai hetes. Marguc, 23-14. Ilyés fölé.
39. perc: Ilyés talpról, 22-14.
38. perc: Nagy L. 2 perc. Ugalde, 22-13. Itt nincs kegyelem!
37. perc: Ilyés, Mikler véd. Ugalde, 21-13. Kivégzés gyanus.
36. perc: Jonas Källman megsérül. A bokája, nagyon fáj neki. Ez súlyosnak tűnik. Ilyés eladja. Chema, 20-13.
35. perc: Zubai hetest harcol ki, pedig belőtte... Balogh, kihagyja, majd kapufát lő.
34. perc: Ilics előtt senki, köszöni, 19-13.
33. perc: Bombac eladja, Wyszomirski ziccert véd. Ilyés hetest harcol ki. Balogh, 18-13.
32. perc: A kapuban Wyszomirski. Ilics, 18-12.
31. perc: A Szeged kezdi a 2. félidőt. Bombac csúnyán eladja.

Nagy László. Fotó: MTI
30. perc: Ilics mellé, Vranjes a kapuba, 17-12.
29. perc: Sierra véd, Sulic, 17-10. Sulic 2 per (piorsat érdemelt volna), Balogh, hetesből, 17-11.
28. perc: Ilics eladja. Majd a Pick is.
27. perc: Zeitz, majd Vranjes, 16-10. Zeitz 2 perc.
26. perc: Zeitz, Sierra bevédi, 15-8. Prodanovics, Mikler véd. Bombac, jó ég, ebből kellene több, 15-9.
25. perc: Ancsin telibe találja Miklert.
24. perc: Zeitz, majd Ancsin, 13-8. Ilics, 14-8.
23. perc: ancsin, szakad a háló, 12-7.
22. perc: Källman lő, Mikler véd. Hazai hetes. Marguc. Legyőzte a frissen beállt Wyszomirskit. 12-6.
21. perc: Nilsson, 11-6.
20. perc: Eladja a Veszprém, majd a Pick is.
19. perc: Nilsson fordul, 10-5. Ancsin, remek, 10-6.
18. perc: Robledo, megtolják, semmi...
17. perc: Sulic, 8-5. Bombac eladja, Nagy L., bevágja, 9-5.
16. perc: Ilyés, betörésből, 7-5.
15. perc: Balogh repül, 7-4.
14. perc: Sulic, 7-3.
13. perc: Sierra véd, Chema, 6-2. Időt kérünk. Källman bevágja, szép, 6-3.
12. perc: A Veszprém nagyon komolyan veszi a meccset. Balogh belemegy.
11. perc: Elveszik, Sierra bravúr.
10. perc: Mindegía eladja, Marguc, 5-2. Zubai újabb hetest harcol ki. Hittem én, csak szabad.
9. perc: Marguc, Sierra lábai között, 4-2.
8. perc: Zubai harcol ki hetest. Prodanovics, kihagyja.
7. perc: Källman válasz, 3-2. Sierra véd.
6. perc: Megszerzi, majd elveszíti a labdát a Pick, Marguc, 3-1.
5. perc: Balogh, felavatja Miklert, 2-1.
4. perc: Már fent a sporik keze, Ilics, 2-0.
3. perc: Ilyés lő, Mikler véd. Egy éve ez elképzelhetetlen lett volna.
2. perc: Zubai fordul, csak szabad
1. perc: Sulic a kezdőben... A Veszprém kezdett. Nagy László villan, 1-0.

17.20: A magyar Himnusz után akkor: A nyár meccse!

17.18: Csúszásban, mert az Eb-ezüstérmes U18-as magyar válogatott tagjait köszöntik.

17.09: Már a szegedi sakkozó, Lékó Péter is a lelátón a MOL-Pick drukkerei között.

17.06: Sulic melegít, a keretben. Előzetes hírek arról szóltak, hogy a horvát beállós sérült, a női döntő előtt megkapott jegyzőkönyvben még nem volt beírva. Azóta viszont igen.

16.44: Renato Sulic sérülés miatt nincs a keretben, így Lékai, Alilovic és Dzsamali mellett ő is hiányzik.

16.33: Most veszi át Görbicz Anita, a Győr csapatkapitánya Szuperkupát. A Szuperkupa legjobb kapusa Herr Orsolya (Győr) lett. A legjobb játékosa Szucsánszki Zita (FTC) lett.

16.26: A női Szuperkupa döntőben: Győr-FTC 29-28. A BL-győztes győrieknél Görbicz és Amorin remekelt, míg a Fradiban Szucsánszki.

16.20: 2 perc van hátra, 27-26 a Győrnek.

16.15: Izgalmas lett a női döntő. Az 53. percben: Győr-FTC 25-24

16.07: A Pick játékosai közül többen már a lelátón nézik a női döntőt. Pastor mester és segítője, Marko Krivokapics is közöttük ül. A 47. percben: Győr-FTC 24-20

16: Egyre nagyobb különbséggel vezetnek Görbiczék, 40. perc: Győr-FTC 22-15

15.52: Nagy Péter olimpikon súlyemelő már a veszprémi lelátón. A szegedi klasszis Rédéről származik, szüleivel jött drukkolni kedvenc csapatának, a MOL-Pick Szegednek.

15.37: A Kinizsi Bank női Szuperkupa félidejében: Győr-FTC 15-9
Görbicz 4, Löke 2, ill. Steinbach 3 gólt szerzett eddig, ők a csapatuk legeredményesebb játékosaik.

15.28: A 22. percben, Győr-FTC 9-5

15.21: A Kinizsi Bank Szuperkupa női döntőjében, a 15. percben: Győr-FTC 5-3

15.13: Üdvözlünk mindenki Veszprémből. Már tart a női Szuperkupa-döntő az Arénában. A 8. percben: Győr-FTC 3-3.

Friss hírek: Mocsai Lajos új szerepkörben a férfi válogatottnál, közös megegyezéssel távozik a kapitányi posztról, szakmai igazgató lesz a továbbiakban. Egyelőre nincs utódja, Vetési Iván elnök elmondta, hogy keresik az új kapitányt, aki főállású tréner lesz.

Előzetes:

Kezdődik! Nem is akármilyen meccsel, egy vérbeli rangadóval, az MKB-MVM Veszprém–MOL-Pick Szeged meccsel indul az EHF-kupa-győztes Tisza-parti alakulat számára a 2014–2015-ös idény. A sportág történetében másodjára csap össze a két együttes a szuperkupáért. 2009-ben Kecskeméten 25–22-re nyert a Veszprém. Idén azért lesz különleges az esemény, mert a Veszprém Arénában a férfiak találkozója előtt 15 órakor a BL-győztes Győr női gárdája az FTC-vel csatázik a díszes serlegért.

– Nem lesz egyszerű! Mikler úgy ismer bennünket, mint a tenyerünket. De mindenképpen azon leszünk, hogy meglepjük – mondta Ilyés Ferenc, a MOL-Pick válogatott játékosa. Nem véletlen a remek formában lévő átlövő mondata, hiszen a nyáron Mikler Roland éppen Szegedről Veszprémbe igazolt.

José Manuel Sierra, a MOL-Pick Szeged spanyol világbajnok kapusa is jelzi, hogy vasárnap megkezdődik az idény. Fotó: Schmidt Andrea

Bérletek átvétele

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szeptember 3-án (szerda) 18 órakor a Cegléd együttesét fogadja az NB I-ben. Akik augusztus 18-áig megvásárolták a 2014–2015-ös idényre a bérletüket, azok a meccs előtt 16 órától átvehetik. Azok, akik augusztus 18-a után vásárolták meg a bérletet, azok az átvett papírral tudnak belépni a meccsre, ők egy későbbi időpontban vehetik majd át a bérletet. A MOL-Pick Szeged első bajnokijára 1500 forint a belépő – a jegymester.hu honlapon már lehet elővételben vásárolni –, a családi jegy (1 felnőtt, 1 gyerek) 2000 forintba kerül. A szurkolók 17 órától mehetnek fel a küzdőtérre.

– Egy világklasszis csapat, remek védelemmel és remek kapussal. Roli kiváló kapus, tudja, hogy mi az erősségünk, így csak koncentráltan szabad ellene játszani, gólt lőni – vette át a szót Balogh Zsolt.

– Furcsa lesz rangadóval kezdeni az idényt, de mi is jó formában érkezünk a szuperkupa döntőjére. Erősebb a csapatunk, mint tavaly. A Veszprém viszont világklasszisok sorával rendelkezik, így ők az esélyesek, de harcolunk, és mindent megteszünk, hogy a papírforma boruljon – zárta a beszélgetést Ancsin Gábor jobbátlövő.

A papírforma 2009. március 14. óta nem borult. Eddig 16 meccset játszott a szegedi együttes a Veszprém Arénában, és 16-szor vereséget szenvedett. Ebben volt szoros meccs (22–20, 30–29), de súlyos fiaskó (40–23, 40–28) is. Idén az alapszakaszbeli meccsen 25–22-re kapott ki a Pastor-legénység, míg a döntőben 30–21-re. Szerencsére most mindenki egészséges, így két teljes sorral veheti fel a küzdelmet az idei EHF-kupa-győztes. Egy biztos: nagy meccsel kezdődik a szezon. A legnagyobbal.

A bíró rendőrt kért a Balástya-Csengele meccsre

A megyekettőben egy csengelei játékos a második sárga után nem akart lemenni. A bíró szerint… Tovább olvasom