2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

A visszavágón is Pick-siker

A vártnál mérsékeltebb érdeklődés mellett, végig vezetve, de sok hibával játszva nyert 28–23-ra a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a fehérorosz Breszt ellen a Bajnokok Ligájában.
Pick Szeged–Breszt Meskov 28–23 (14–10)
Férfi Bajnokok Ligája csoportkör, negyedik forduló. Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: I. Kosztov, M. Kosztov (bolgárok).
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Berta 2, Djurkovics 1, Herbert 1, ILYÉS 8, BAJUSZ 6, Matics 3. Csere: Szente (kapus), BAKOS 3, Sutka, MEZEI 3, Lele, Bendó 1, Vadkerti. Edző: Zoran Kurtes.
Breszt: Krajnov – ZELINSZKIJ 5 (3), Usakov 2, Asztrouszki 3, Hramika 2, A. MOCSALOV 8 (1). Csere: Szakalouszki (kapus), Nekhajcsik, Kurilenko 2, Dracsev 1. Edző: Anatolij Dracsev.
Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–1, 15. p.: 9–4, 20. p.: 10–8, 28. p.: 12–10, 37. p.: 16–13, 42. p.: 19–14, 57. p.: 25–22.

Ilyés Ferenccel nem bírtak a fehéroroszok. Fotó: Segesvári Csaba
A breszti 30–24-es Pick-győzelem után a sok szegedi drukker nem mutatott érdeklődést a visszavágó iránt, hiszen meglepően kevesen voltak kíváncsiak a Bajnokok Ligája negyedik fordulójának mérkőzésére. Bár mindkét csapatnak létfontosságú volt a győzelem, a hazai pálya mégiscsak Zoran Kurtes edző együttese mellett szólt. A találkozó előtt a Pick-szurkolók másról sem beszéltek, minthogy a kedvencek mennyivel is győznek. Aztán megkezdődött a mérkőzés, Ilyés háromszor beköszönt, Berta és Matics megtoldotta, s máris dörzsölgették a kezüket azok, akik azt mondták: „Kitömjük a bresztieket." Azonban Dracsev edző időt kért, s ettől kezdve megváltozott a játék képe: a vendégek egyre jobban megközelítették a hazaiakat.

Gólparádé

Az MKB Veszprém különösebb megerőltetés nélkül nyert a szlovák Povazska Bystrica (Vágbeszterce) otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjában, a negyedik fordulóban.
A csoport, 4. forduló: Povazska Bystrica (szlovák)–MKB Veszprém 30–46 (16–22).
A veszprémi gólszerzők: Lazarov 9, Iváncsik, Gál, Perez, Cosma, Tombor 5–5, Eklemovics 4, Vujin 3, Gulyás, Lapcsevics 2–2, Pásztor.

Szerencsére a félidő hajrájában ismét a Tisza-parti együttes kerekedett fölül. A második félidőben is voltak olyan periódusok, amikor azt hihették a drukkerek, hogy na most aztán beindul a szegedi gólgyártás. Azonban egy hazai sorozat után mintha hosszabb időt vett volna igénybe az erőgyűjtés, mint azt elvárták volna a szurkolók és természetesen Zoran Kurtes edző. Szerencsére voltak a Picknek olyan játékosai, akik – bár percekre el tűntek, de – amikor kellett, odatették magukat: Puljezevics, Ilyés, Bakos, Mezei, Bajusz és Matics tartozik ebbe a sorba.

– Én várom a legjobban, hogy Daniel Andjelkovics végre hadra fogható legyen, hiszen nekem az irányító szerep egyrészt egy kicsit idegen, másrészt pedig terhes. Nekem jobban ízlene az, ha csak tíz tizenöt percet kaphatnék, amikor Deni pihenne – vallotta be Bajusz Sándor, aki most is meglőtte a maga hat gólját, azonban egy kicsit lassan szervezte társai helyzetbe hozását.

Skaliczki László, a válogatott szövetségi kapitánya reálisan értékelte a Pick teljesítményét: – Nagyon meglátszik a Szeged játékán a két kulcsember hiánya, bár Ilyés jó húzóembernek bizonyult.

A csoport másik meccsén: Schaffhausen (svájci)–Ciudad Real (spanyol) 30–37 (15–22)

A B csoport állása

1. Ciudad Real 4 4 – – 135 – 108 8
2. Pick Szeged 4 2 1 1 105 – 99 5
3. Schaffhausen 4 1 1 2 118 – 123 3
4. Breszt Meskov 4 – – 4 94 – 122 0

Mérkőzés utáni nyilatkozatok

Zoran Kurtes edző: – Ha nem is ment annyira a játék, mint azt vártam volna, ha nem is sikerült még összegyúrni a csapatot, mint azt terveztem, a lényeg mégis az, hogy most is nyertünk, s versenyben maradtunk a csoportmásodik helyért. Az volt a megnyugtató, hogy végig vezettünk.
Anatolij Dracsev edző: – A mérkőzés elején nagyon energikus játékkal meglepett bennünket a Szeged, de éreztem, hogy ennek ellenére nagyon feszültek a magyarok, s ezt igyekeztünk, változó szerencsével, kihasználni. Hogy ez nem sikerült teljesen, az annak az oka, hogy olyan elemi hibákat követtünk el a pályán, ami csak a kezdőkre jellemző.
Bakos Dávid: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, s az is lett. Sajnos elfáradtunk, s jól jön a közel kéthetes pihenő. Azonban az biztos, ha sikeresen akarunk szerepelni: együtt kell tolni a csapat szekerét.