2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 15°C Még több cikk.

A Zagreb elleni kupamérkőzésre jól hangolt a Szeviép

Magabiztos, 68–50-es győzelmet aratott a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata a BEAC ellen.
BEAC - Szeviép-Szeged 50-68
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző.
BEAC: Kiss 8/6, SÜLE 13/6, Bagi 2, Kisvári, KONCZ 11. Cserék: Kinter 12/6, Széplaki 4, Zsámár, Karlik. Edző: Balogh Judit.
Szeviép-Szeged: Török 7/3, Szlimák 13/9, Mészáros 2, TOMOVA 17, KAJDACSI 20. Cserék: Russai 6, Pungor 3/3, Izsák, Fürész, Aranyics, Tóth. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.

Komoly sorozat előtt áll a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata. Éppen ezért Peresztegi Nagy Ákos vezetőedző éppen ezért a bajnokság sereghajtója, a BEAC ellen pihentette a kulcsjátékosait. Az elkövetkező hetekben hat idegenbeli meccset vívnak majd a Tisza-partiak.
Az első negyedben megmutatkozott a két együttes közötti tudáskülönbség. A vendégek remek ritmusban kosárlabdáztak, megléptek tizennégy ponttal, 27–13-ra. A félidőben is maradt a különbség, sajnos a nagyobb szerepet kapó eddig kiegészítő emberek nemigen sziporkáztak. Az igazsághoz tartozik, hogy az első húsz percben Fürész Emőke, míg a másodikban Mészáros Kornélia pihent. Sőt a válogatott center, Kajdacsi Judit is csak az első és harmadik negyedben lépett pályára.

A Szeviép nem játszott jól, de a győzelme így sem forgott veszélyben, végig kézben tartották Törökék a játék irányítását. Ez az eredmény pedig azt jelenti, hogy immár a hetedik sikerét könyvelhette el a Szeviép a bajnokságban, és ez több mint dicséretes teljesítmény, hiszen a szegedi alakulat őrzi a veretlenségét.

Peresztegi Nagy Ákos: – A meghatározó játékosaimat pihentettem, sajnos a most szerepet kapó kosarasaim nem rukkoltak ki jó játékkal, többet vártam tőlük.

További eredmények: SEAT Foton Győr–Szolnok 82–79, Kanizsa–Zala Volán 45–70, Vasas-Csata–BSE-ESMA 46–80, DKSK–Kecskemét 75–68, Pécs–Szekszárd 93–46.

Férfiak, NB I A csoport: Kaposvár–Falco KC-Szombathely 70–73, Debrecen–Dombóvár 89–84, Szolnok–NYKK 69–64, Albacomp–Körmend 88–82, Sopron–Atomerőmű 78–71.

Hrepka eldöntötte a meccset

A labdarúgó Borsodi Liga 13. fordulójában két pontra növelte előnyét a listavezető MTK a hazai… Tovább olvasom