2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Algyő: dobogót érő ötös

Az NB III Alföld csoportjában szereplő három Csongrád megyei együttes mindhárom eredményt „szállította". Az Algyő győzött (ezzel feljött a második helyre), a HFC ikszelt (ezzel lecsúszott a képzeletbeli dobogóról), míg a Csongrád vereséget szenvedett. Utóbbi őrzi 9. helyét.
Algyő–Baja 5–0 (2–0)
Algyő, 100 néző. Vezette: Kökény.
Algyő: Dénes – Varga N., Kazán, Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Vass (Varga F.), Sipos (Herczeg), Daróczi – Retek (Katona), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Baja: Kámán – László, Viszmeg (Kuthi), Gyenei, Haász – Hernády, Gazsi, Kis (Slezák), Trucz, Reitmann (Bánóczki) – Sziegl. Edző: Goretich Gábor.
Gólszerzők: Daróczi (2), Pálinkó, Kothencz, Katona.
Tovább tart az Algyő hibátlan menetelése; sorozatban immár hatodik győzelmét szerezte meg a gyevi gárda. A hazaiak az első negyedóra összjátékbeli hibáit kijavítva egymás után vezették a szebbnél szebb támadásokat, és ezúttal a befejezések is látványosra sikerültek. Amíg az Algyőben szinte mindenki átlagon felül teljesített, addig a vendégek egyetlen épkézláb akciót sem tudtak vezetni.
Lóczi István: – Győzelmünket a mellettünk jóban, rosszban kitartó szurkolóinknak ajánljuk.
Jók: Varga N., Kazán, Kothencz, Daróczi, Pálinkó, ill. Gazsi.

Monor–Csongrádi Tiszapart SE 4–1 (0–0)

Monor, 50 néző. Vezette: Bathó.
Monor: Szűcs – Kinder (Szilan G.), Bokros S., Kerepeczki, Boros – Csikós (Bokros B.), Kajli, Malik, Bán (Szluka) – Magyar, Csőke. Edző: Varga Károly.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Forgó, Lovas, Szabó A. – Bagi, Korom, Deli (Janiga), Csillag – Kovács (Busa), Bertók (Somodi). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Gólszerzők: Malik (2), Magyar, Bokros S. (11-esből), ill. Forgó (11-esből).
Az első játékrészben a gól nélküli döntetlen csak Palatinusz bravúrjainak volt köszönhető. A Csongrád keveset futott, szellősen védekezett, s gyámolatlanul támadott. A második félidőben a bekapott gól után teljesen szétesett a vendégcsapat, néhány játékosa csak lézengett a pályán, ezért a hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.
Dr. Bálint László: – Szeretném már végre megtudni, hogy melyik az igazi Csongrád, mert egy hét alatt sajnos mindkét arcát megmutatta.
Jók: Kerepeczki, Malik, Csőke, ill. senki.

HFC–Cegléd 1–1 (0–0)

Vásárhely, városi stadion, 500 néző. Vezette: Benyovszki.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. (Ruzsinszki) – Nagy A. (Varga M.), Antal, Keller, Marton (Rácz D.) – Végh, Bernát. Edző: Rostás Károly.
Cegléd: Kiri – Szepes, Cseh, Tóth M., Ijad – Buczkó, Farkas, Juhász (Utassy), Magyari, Lendvai (Dely) – Kecskeméti (Szabó). Játékos-edző: Szabó Tibor.
Gólszerzők: Marton, ill. Dálnaki (öngól).
Régen látott nagyszámú közönség volt kíváncsi az Alföld csoport rangadójára, melyen a vásárhelyi csapat végigtámadta az első félidőt, de Bernát, Marton és Antal lövései vagy célt tévesztettek, vagy Kiri kapus mentett. A szünet után még nagyobb fölénybe került a hazai gárda, és a 70. percben Marton hatalmas góljával a vezetést is megszerezte. A gól után kitámadott a Cegléd, s helyzet nélkül sikerült egyenlítenie: egy jobb oldali beadásba a menteni igyekvő Dálnaki belenyúlt és a lábáról a bal sarokba gurult a labda.
Rostás Károly: – A balszerencse velünk, a kárunkra sokat tévedő játékvezető pedig ellenünk volt.
Jók: Marton, Dálnaki, Szűcs, ill. Kiri, Tóth M., Buczkó.

További eredmények: Kiskunfélegyháza–Újszász 1–0, Mezőtúr–Túrkeve 2–2, Gyula–Szarvas 6–0, Örkény–Szolnoki S. 1–0.