2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Algyő, Tisza Volán: nem tévesztettek

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának hatodik fordulójában az Algyő listavezetőhöz méltó, az elmúlt héthez hasonlóan megint eredményes Tisza Volán pedig lelkes játékkal szerzett három pontot. A HFC-nek nem termett babér Szolnokon.
Algyő–Monor 3–1 (3–1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Pikó.

Algyő: Korom – Retek, Kothencz, Varga F. – Végh, Zakar (Vass), Gyimesi (Krajczár), Krucsó – Tóth A. (Daróczi), Pálinkó, Balogh N. Edző: Tóth Ákos.

Monor: Szűcs L. – Morauszki, Kajli, Boros (Szőke) – Csikós (Papp), Csőke, Csáki, Magyar, Bán – Simon, Bokros. Edző: Varga Károly.

Gólszerzők:
Pálinkó, Tóth A., Kothencz, ill. Simon.

Izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen újabb értékes győzelmet aratott a küzdeni akarásból jelesre vizsgázó Algyő. A hazaiak a gyorsan bekapott vendéggól után szinte végigtámadták a mérkőzést, és látványos találatokat szereztek. A Monor méltó partner volt a nyílt sisakos támadójátékban, ám ezúttal egyértelműen a hazai akarat érvényesült.

Tóth Ákos: – Az első tíz perc kivételével jól játszva, fegyelmezett csapatként funkcionáltunk.
Jók: Végh, Kothencz, Zakar, Pálinkó, Balogh N., ill. Kajli, Simon.

Dabas–Tisza Volán SC 0–1 (0–1)
Dabas, 100 néző. Vezette: Kőrösi.

Dabas: Nagy – Gáspár B., Vass, Sápi, Danyis – Volenszki (Piros), Buczkó, Gáspár Z. (Balázs), Héray – Vágó (Teiringer), Halgas. Edző: Keresztúri András.

Tisza Volán SC: Dongó – Mészáros, Dargó, Grünwald, Szabó A. – Szilágyi (Nagy Zs.), Mórocz – Beretka, Huszárik (Török Á.), Baji R. – Kazi (Czirják). Edző: Buchholcz Gábor.

Gólszerző: Baji R.
Kiállítva: Dongó.

Már a meccs elejétől a vendégek támadtak többet, és ennek a 15. percben született meg az eredménye: Huszárik szögletéből Baji fejelte a labdát a dabasi kapuba. A szegedi rohamoknak a 30. perctől Dongó kiállítása szabott gátat, de hiába próbáltak meg mindent a létszámfölényben futballozó Pest megyeiek, még helyzetig is alig jutottak. Megérdemelten nyert a Tisza Volán.

Buchholcz Gábor: – Nagy dolognak tartom, hogy tíz emberrel is kiharcoltuk a győzelmet.

Jók: senki, ill. mindenki.

Szolnoki Spartacus–HFC 4–1 (3–0)
Szolnok, 50 néző. Vezette: Csatári.

Szolnoki Spartacus: Kiri – Boda, Rónyai (Benedek), Lécz, Dálnoki – Bezzeg, Gódor (Lengyel), Szoboszlai, Sárkány – Horváth (Felföldi), Ruskó. Edző: Gömöri Béla.

HFC: Molnár – Szűcs (Horváth R.), Antal, Huszár, Bakos Á. – Sípos (Szecskó), Czibere A. (Rácz) – Nagy A., Kis K., Marton – Varga M. Edző: Rostás Károly.

Gólszerzők: Sárkány (2), Ruskó, Szoboszlai, ill. Rácz.

Egyéni hibák mellett a partjelzői tévedések (a szolnokiak két gólt is leshelyzetből szereztek) miatt már az első félidőben tetemes hátrányba kerültek a vásárhelyiek. Rácz beállításával a szünet után jelentősen feljavult a HFC támadójátéka, de balszerencséjükre ez csak egyetlen találatban mutatkozott meg.

Rostás Károly: – Az első játékrészben kritikán aluli hozzáállást észleltem csapatomtól, de ez vonatkozik a külső körülményekre is. A fordulás után rendeztük sorainkat, de ez csak a szépítésre volt elég.

Jók: Ruskó, Sárkány, Dálnoki, Gódor, ill. Rácz, Kis K.

További eredmények: Kiskunfélegyháza– Izsák 0–0, Újbuda–Gyula 2–2, Kecskemét II.–Érd 2–0, Honvéd II.–Orosháza 2–2, Jászapáti–Budafok 0–4.

• 5. Kovinorbi 2008. szeptember 15. 20:51
    „Gratulálok a szegedi sikerhez!
    Nem szabad a kekec hozzászólókkal foglalkozni, dolgozni kell továb!!
    Hajrá Szeged! Csak előre!”
  • 4. ejha 2008. szeptember 15. 18:45
    „HAJRÁ SZEGED!!!”
  • 3. utc 2008. szeptember 15. 16:50
    „teszemveszem!
    Ezzel a hsz-el csak orbitálisan nagy tájékozatlanságodat árultad el! A gyerekeknek megint gratulálok, remélem még minél többször tehetem jövő júniusig.”
  • 2. teszemveszem 2008. szeptember 15. 15:30
    „Ahogy látom azért olyan sokan nincsenek ezek a "mi szurkolók"
    tuti csak egy játékos vagy...”
  • 1. FOCI 2008. szeptember 15. 07:31
    „Buci ,és Fiúk nagyon nagy dolog amit csináltok,újra lesz minőségi szegedi foci .
    MI SZURKOLÓK EZT A CSAPATOT NAGYON SZERETJÜK,ÉS NAGYON AKARUNK RÁ VIGYÁZNI!!

MINDÖRÖKKÉ SZEGED”

Ma 20 órától a Dupont-Fortuna a vendég Szentesen

Vereséggel kezdte a futsal NB I-et a Legrand-MetalCom-Szentes, amely az első fordulóban Csömörön… Tovább olvasom