2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Algyői bravúrpont

Gól nélküli döntetlent jászott a labdarúgó NB III Alföld csoportjában az éllovas Békéscsaba ellen az Algyő. A HFC Örkényben kikapott.
Algyő–Békéscsaba 0–0
Algyő, 400 néző. Vezette: Vörös.
Algyő: Dénes – Vass, Kothencz, Varga F., Krucsó – Sümeghy, Krajczár, Sipos, Daróczi (Végh) – Katona (Varga N.), Retek (Tóth Á.). Edző: Lóczi István.
Békéscsaba: Such – Ferenczi, Brlázs, Czipó, Juhász – Okos (Lengyel), Czira, Cseke, Szenti, Süli – Kocsis (Dobi). Edző: Jakab Péter.
Nagy várakozás előzte meg a listavezető és a tavasszal még pontot sem vesztett algyői gárda összecsapását. A szinte azonos hadrendben pályára lépő két csapat közül a vendégek kezdtek jobban, míg a hazaiak kapkodva, pontatlanul fociztak az első negyedórában. Aztán kiegyenlítődött a játék, a kapuk alig forogtak veszélyben. Az Algyő a megszokott pozíciójátékát, valamint a széleken vezetett támadásokat erőltette. A meccsre a küzdelem volt jellemző, a hálóőröknek egy-két kivételtől eltekintve nem akadt dolguk. A második félidő hajrájában mindkét fél győzelemre hajtott, ám ezen a napon nem volt gól a focijukban.
Lóczi István: – Egy nehéz sorozat első állomásán küzdelmes találkozón igazságos a döntetlen.
Jók: Varga F., Kothencz, Krucsó, Sipos, ill. Balázs, Juhász, Szenti.

Örkény–HFC 2–1 (1–1)
Örkény, 200 néző. Vezette: Holczimmer.
Örkény: Fűz – Batta, Tusa (Veres), Kovács T. – Végh, Rádi, Tóth L., Barna, Makovi – Boda, Szécsi. Edző: Pintér Sándor.
HFC: Bíró – Szűcs, Pécsek, Antal, Keller – Mészáros, Borbás Zs. (Talmácsi), Nagy A., Varga M. – Borbás P. (Marton B.), Bernáth (Rózsavölgyi). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Boda (2), ill. Bernáth.

Rögtön letámadta ellenfelét a HFC a kisméretű pályán, ám a 13. percben vezetéshez jutott az Örkény. Ekkor egy hatalmas bedobás után az apró termetű Boda egy kipattanót fejelt a felső sarokba, 1–0. A 38. percben egyenlített a HFC: 17 méteres szabadrúgásból Bernáth lőtt a hálóba, 1–1. Az 56. percben a lesre játszó védők között Boda szerzett gólt, 2–1. A vásárhelyiek végigtámadták a meccset, ám előbb egy nyilvánvaló 11-est, majd egy szabályos gólt vett el a vendégektől a bíró.

Kolozsvári János: – El kell gondolkodniuk a játékosoknak, hogy mit akarnak elérni a labdarúgásban ilyen felfogással?
Jók: Boda, Fűz, Batta, Tusa, Kovács T., Szécsi, ill. senki.

További eredmények: Túrkeve–Szarvas 1–1, Kiskunhalas–Gyula 0–0, Cegléd–Monor 1–2, Tápiógyörgye–Sarkadkeresztúr 0–2, Szolnok–Mezőtúr 3–4, szabadnapos: Dabas.

1. Békéscsaba 18 12 5 1 35 – 13 41
2. Szolnoki S. 17 10 3 4 36 – 20 33
3. Kiskunhalas 18 10 2 6 29 – 19 32
4. Algyő 18 10 2 6 30 – 21 32
5. Monor 18 8 4 6 27 – 21 28
6. Túrkeve 18 8 4 6 26 – 21 28
7. Gyula 17 9 1 7 27 – 28 28
8. HFC 18 8 2 8 25 – 23 26