2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Algyői döntetlen a rajton

Az NB III-as megyei labdarúgócsapatok közül az Algyő részt vesz a hatcsapatos szegedi műfüves Téli-kupa tornán. Lóczi István tanítványai döntetlennel kezdtek.
A narancssárga trikós Algyő nem bírt az SZVSE-vel. Fotó: Gyenes Kálmán
Óriási áldás Szegednek a nemrég átadott műfüves labdarúgópálya. Olyan megoldást jelent a hideg, fagyos időszakban azoknak, akik igénylik, és lehetőséget kapnak a használatra, amelyről korábban csak álmodtunk a megyében. A városi sportigazgatóság az adottságokat kihasználva hat csapat részvételével felkészülési tornát szervezett. A négy megyei I. osztályú gárda (Gyálarét, Tárkány Autóház-Tápé, Tisza Volán-Szeviép, SZVSE), valamint a „megyekettes" Mórahalom mellett az NB III-as Algyőnek is kiváló felkészülési alkalom a bajnoki rajt előtt.

Az első forduló

Algyő–SZVSE 2–2 (1–0)
Algyő: Horváth R. – Sümeghy, Kothencz, Varga F., Krucsó – Retek, Krajczár, Varga N., Vass, Végh – Tóth Á. Cserék: Krisztin T., Iliev, Daróczi, Pálinkó, Rácz Z. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Tóth Á., Retek, ill. Bubori, Szécsényi K.
A torna további két meccsének eredménye: Mórahalom–Tárkány Autóház-Tápé 5–0, Gyálarét–Tisza Volán-Szeviép II 4–3.

Az Algyő együttese az első fordulóban az SZVSE-vel kezdett. Lóczi István gárdája a második edzőmeccsén – az elsőn a Tisza Volánt verték 4–1-re, de az még nem ez az esemény volt – a félidőben még vezetett, ám a végén meg kellett elégednie a döntetlennel. Nincs könnyű helyzetben az algyői tréner, hiszen Pálinkó Máté személyében – aki ugyan pályára lépett a vasutasok ellen, de Ausztriában folytatja – az NB III Alföld csoportjának egyik legjobb támadóját vesztette el. Igaz, helyette érkezett, illetve visszatért Algyőre Tóth Ákos, aki két meccsen két találattal jelezte, kiváló helyettesnek ígérkezik.

A másik NB III-as gárda, a Hódmezővásárhely az első felkészülési találkozóján az NB II-es Kecskemét otthonában szerepelt, és 7–1-es vereséget szenvedett . A HFC-ből Bernáth volt eredményes. Kolozsvári János tanítványai legközelebb szerdán az NB III-as éllovas Békéscsaba otthonában játszanak.

Második félidő: katasztrófa

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata – teljesen szétesett második félidei játékkal –… Tovább olvasom