2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Algyői hajrásiker fejesekkel

Az Algyő hazai pályán nyert, míg a Hódmezővásárhely idegenben kikapott a labdarúgó NB III Alföld csoportjában.
Algyő–Szarvas 2–1 (0–0)
Algyő, 200 néző. Vezette: Futó.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Krisztin, Kothencz, Krucsó – Sebők (Lele), Varga N., Krajczár, Daróczi (Végh) – Retek (Juhász I.), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Szarvas: Balatoni – Darida Zs., Bogdán, Terhes, Csellós – Kiszel (Darida Zs.), Somogyi, Kis, Pákozdi – Darida P. (Fekecs), Klimaj. Edző: Paulik János.
Gólszerzők: Pálinkó (2), ill. Klimaj.
Kiállítva: Pálinkó.

Továbbra sem nyújt képességeinek megfelelő produkciót az Algyő a labdarúgó NB III-ban. Az előzetesen nagy gólkülönbségű sikerben reménykedő hazaiak keserűen vették tudomásul, hogy kedvenceik a táblázat utolsó helyén álló, szerény képességű csapat ellen alaposan megizzadtak. Az Algyő a győzelmi kényszertől hajtva támadólag lépett fel, ezt Pálinkó három helyzete jelezte. Ám ahogy fogyott az idő, az algyői találat pedig nem érkezett, úgy lett bátrabb a Szarvas, és türelmetlen az Algyő. A 78. percben Klimaj használta, hogy Kothencz röviden fejelte haza a labdát, a támadó lecsapott rá, és a bal alsóba lőtt, 0–1.

A 86. percben Végh bal oldali szögletét Pálinkó a jobb felsőbe fejelte, 1–1. A 93. percben a Krajczár buktatásáért megítélt szabadrúgásból Végh ívelt Pálinkó fejére, aki hatalmas gólt fejelt a felső léc alá, 2–1. A találat után a hazai csatár túlzott gólörömért második sárga után piros lapot kapott.

Lóczi István: – Fortuna visszaadta a Békéscsabán érdemtelenül elvesztett pontjainkat.
Jók: Varga N., Pálinkó, Sümeghy, Krajczár, ill. Bogdán, Terhes, Pákozdi.

Szolnoki S.–HFC 1–0 (1–0)
Szolnok, 150 néző. Vezette: Janicz.
Szolnok: Bak – Lippai, Boda, Lucza – Sárkány (Kővári), Horváth, Fedor (Hegedűs), Őz, Fülöp – Ruskó (Németh), Kohári. Edző: Gömöri Béla.
HFC: Sós – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Keller – Varga M., Sipos, Antal (Borbás Zs.), Gyenes (Rózsavölgyi) – Bernáth, Katona Zs. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Ruskó (11-esből).
Kiállítva: Őz.

A kezdeti tapogatózás után a HFC alakította ki az első helyzetet. A 15. percben Keller indította Katonát, aki kissé elhamarkodottan távolról lőtt, Bak pedig védett. A 23. percben a bíró szerint Pécsek egy szerelés közben kézzel ért labdához, a megítélt 11-est Ruskó a jobb alsóba lőtte, 1–0. A folytatásban Varga Máté villant kétszer: előbb lefutotta a védőket, ám lövésébe beleléptek, majd később beadása elment úgy a kapu előtt, hogy a csatárok lemaradtak. A 38. percben Dálnaki fejelt középre egy labdát, Antal pedig testtel a gólvonal mögé sodorta azt. A játékvezető középre mutatott, ám partjelzője meggyőzte, hogy a vásárhelyi kézzel juttatta a kapuba a labdát. A második félidőben támadólag lépett fel a HFC, főleg azok után, hogy Őzt második sárgával az 58. percben kiállították. Ám a játékot eredményesen tördelő hazai gárda végül megőrizte minimális előnyét a jobban focizó, ám gólképtelen hódmezővásárhelyiek ellen.

Kolozsvári János: – Sokszor igazságtalan játék a labdarúgás, mert nem mindig a jobbik csapat nyer.
Jók: Bak, ill. Keller, Varga M.

További eredmények: Cegléd– Békéscsaba 0–0, Túrkeve–Kiskunhalas 2–0, Dabas–Gyula 3–1, Örkény–Sarkadkeresztúr 1–0, Tápiógyörgye–Monor 0–0. Szabadnapos: Mezőtúr.

1. Békéscsaba 6 5 1 0 14 – 4 16
2. Szolnoki S. 4 4 0 0 12 – 1 12
3. Túrkeve 6 4 0 2 14 – 9 12
4. Kiskunhalas 6 4 0 2 11 – 7 12
5. HFC 6 3 2 1 8 – 3 11
6. Tápiógyörgye 5 3 2 0 7 – 3 11
7. Algyő 6 3 0 3 12 – 9 9
8. Cegléd 5 2 3 0 5 – 2 9