2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Algyőn megjárta a Jászapáti

Labdarúgás - Maximálisan elégedettek lehetnek a Csongrád megyei futballdrukkerek: az NB III Alföld csoportjában az Algyő, a HFC és a Tisza Volán SC is nyert.
Tóth Ákos fiai, azaz az Algyő játékosai klubtörténeti csúcsot értek el, hiszen az NB III-ban még sohasem nyertek 14 gól különbséggel. Különösen Pálinkó Máté volt elemében, a csatár hatszor zörgette meg a vendégek kapuját. Buchholcz Gábor szívéről nagy kő esett le: csapata, a Volán újabb győzelmével nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Algyő–Jászapáti 14–0 (7–0)

Algyő, 200 néző. Vezette: Kőrösi.

Algyő: Ábrahám – Retek, Vass, Kreizler, Krucsó (Végh) – Balogh N., Kothencz (Tóth A.), Gyimesi, Varga I. – Tóth L. (Daróczi), Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.

Jászapáti: Szabari – Kui (Csikós), Menyhárt, Gulyás, Tajti Zs. – Oláh D. (Háfra), Budai, Pataki, Gazsó, Birkás (Antal) – Horváth. Edző: Birkás Ferenc.

Gólszerzők: Pálinkó (6), Tóth L. (2), Daróczi, Kothencz, Kreizler, Vass, Varga I., Végh.

Gólfesztivált rendezett a Tóth-legénység a célnak abszolút megfelelő, szerény képességű ellenfele kárára. A most is kitűnően irányító Kothencz, a szélvészgyors és ördöngösen cselező Retek, a sziklakemény Krucsó, a duplázó Tóth Lukács, a hat (!) találatot jegyző Pálinkó és a többi gólszerző olyan élményt szerzett híveinek, amelyet bizonyára hosszú ideig megőriznek szép emlékeik között.

Tóth Ákos: – Ezzel a fiesztával még nagyobb lett a tétje a Honvéd és a Kecskemét elleni hátralévő két rangadónknak.
Jók: az egész algyői csapat, ill. Szabari.

Újbuda–Tisza Volán SC 0–1 (0–1)

Újbuda, 150 néző. Vezette: Rácz B.

Újbuda: Balogh F. – Horváth T., Laki, Kocsis, Lókai – Kun, Kövesdi, Suth (Pál), Kovács D. – Bánáti (Szabó T.), Hajdu G. (Somogyi). Megbízott edző: Székely Géza.

Tisza Volán SC: Czirják – Búzási, Vida, Boldizsár, Grünwald – Mórocz, Szilágyi – Baji R., Huszárik (Udvari), Harmos (Dargó) – Kazi (Szabó T.). Edző: Buchholcz Gábor.

Gólszerző: Baji R.

A kiesés elől menekülő csapatok mérkőzését remekül kezdte a Tisza Volán, amely – mint később kiderült – már az ötödik percben megszerezte az oly fontos három pontot. A szegediek sikerét fegyelmezettségük, odaadó játékuk eredményezte. Korábban sokszor ők játszottak fölényben, de semmire sem mentek vele, most ellenfelük birtokolta jóval többet a labdát, ám igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, hiszen a Vida vezényelte védelem remekül zárt. A középpályán Mórocz és Szilágyi nagyszerűen szűrték meg a hazaiak próbálkozásait, Huszárik jól fogta össze társait, Baji és Harmos pedig rengeteget futott a széleken. Ez a sok futásra, sok ütközésre épülő harcmodor pedig nem kedvezett az Újbudának.

Buchholcz Gábor: – Úgy érzem, sikerült végre túljutnunk a holtponton, amit az is jelez, hogy két ki-ki meccset hoztunk kapott gól nélkül. Természetesen nincs még vége, így kell hajtanunk továbbra is, hogy elérjük céljainkat, ezzel együtt le a kalappal a srácok előtt!

Jók: Balogh F., Laki, Kocsis, Kovács D., ill. Vida, Mórocz, Szilágyi, Huszárik, Baji, Harmos.

HFC–Érd 2–1 (2–0)

Vásárhely, 200 néző. Vezette: Szanyi.

HFC: Molnár T. – Szűcs, Lajos, Huszár (Nagy A.), Bakos – Antal K., Mucsi – Varga M., Horváth R., Kis K., Marton (Papp Z.) – Czibere A. Edző: Rostás Károly.

Érd: Szabó G. – Nagy G., Jakab, Horváth L., Gál K. (Huber) – Csizmadia, Kádár (Sárdi), Gál L., Megyeri – Flórián, Hegedűs. Edző: Versits Zsolt.
Gólszerzők: Varga M., Szűcs, ill. Sárdi.

Már a 9. percben Varga Máté remek kapáslövésével vezetett a HFC, majd a játékrészben egyértelműen domináló hazaiak a félidő hajrájában szerzett Szűcs-góllal kettőre növelték előnyüket. A szünet után túlzottan őrizte előnyét a Vásárhely, és erre majdnem ráfizetett, de szerencséjére a csereként pályára lépő Sárdi három lehetőségéből csak egyet tudott kihasználni.

Rostás Károly: – Boldogsággal tölt el, hogy sikerült folytatnunk remek hazai szereplésünket.

Jók: Szűcs, Lajos, Bakos, Mucsi, Varga M., ill. Horváth L., Gál L., Sárdi.