2018. 11. 21. szerda - Olivér 3°C | 8°C Még több cikk.

Alilovic bravúrjaival győzelem Dániában: Skjern-MOL-PICK Szeged 26-29

Az első félidőben már négygólos hátrányban volt a MOL-PICK Szeged, végül 29-26-ra győzött a Skjern otthonában a férfi kézilabda BL B csoportjának 7. fordulójában.
Skjern Handbold (dán)-MOL-PICK Szeged 26-29 (15-14)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 7. forduló, Skjern Bank Aréna. Vezette: Lopez, Ramirez (spanyolok).
Skjern: Nielsen - Augustinussen 1, Tangen 5, Jakobsen, J. Konradson 2, Mogensen 5, Eggert 6/2. Csere: Gústavsson (kapus), Mikkelsen 5, Stenbäcken 1, Söndergaard 1, Grebenc. Vezetőedző: Ole Norgaard.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 6, Maqueda 3, Blazevic, Bánhidi 3, Källman 2, Bombac 2. Csere: Alilovic (kapus), Gaber 1, Canellas 5/2, Bodó 1, Zsitnyikov 1, Sigurmannsson 3/2, Balogh 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 12, ill. 8 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 5/4.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: – Dániában mindig jó dolog kézilabdázni, mert remek közönség, igazán kézilabda-szakértők. Nem játszottunk jól az első félidőben, mégis dicséretes, hogy a Skjern mindössze egy góllal tudott vezetni. Ez döntő volt, mert a második játékrészben már úgy kézilabdáztunk, ahogy szerettem volna. Nagyon megdicsértem a csapatot, mert minden pályára lépő játékos hozzátett a győzelemhez, ami a későbbiek szempontjából hihetetlenül fontos. Nagyon örülök a sikernek, annak különösen, hogy Alilovic is megmutatta, hogy miért szerződtettük Szegedre.

Ole Norgaard, a Skjern vezetőedzője: – Egyik kedvenc csapatom ellen játszottunk. Közel álltunk mi is a győzelemhez, de a hajrában a rutinos Szeged érvényesítette a papírformát, nem adott esélyt a két pont megszerzésére.

Marko Krivokapics, a MOL-PICK Szeged másodedzője: - Nagyon nehéz meccsen nyertünk, kétszer is hátrányból kellett felállnunk. Ledolgoztuk a hátrányunkat a szünetre majdem teljesen, ez fontosnak bizonyult. A második félidőben lett kapusteljesítményünk, Alilovic sokat hozzátett a meccshez. technikailag képzett játékosai vannak a Skjernnek, nem volt egyszerű dolgunk. A hajrában pontosabbak voltunk, így nyerni tudtunk.

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: – Köszönjük szépen, hogy a kilátogató Szeged-szurkolók ilyen csodálatos hangulatot teremtettek. Nagyon jó volt hallani itt is őket. Kiválóan kézilabdáztak a hazaiak, nehéz meccset húztunk be. A lényeg, hogy megvan a két pont, holnap utazunk haza, kedden pedig fogadjuk a Gyöngyöst, vasárnap pedig ezt a Skjernt. Gondoltam, hogy nehéz lesz itt nyerni, de azt nem, hogy ennyire.

VÉGE

60. perc: hazai időkéréssel indul az utolsó perc. Alilovic fölé üti a labdát!!! Canellas ziccerben, 26-29

59. perc: Söndergaard mellé, támadhat a kétgólos vezetésért a PICK. Egy perc és huszonhat másodperc van hátra. Bánhidi harcol nagyot, belövi, 26-28. Két perc Grebencnek.

58. perc: Zsitnyikov! Vezetünk, 26-27.

57. perc: Eggert cunderezik, 26-26.

56. perc: J. Konrádsson, Alilovic hárít!

55. perc: Jakobsen oszt ki egy pofont, két perc. Fontos gól, Bánhidi, 25-26.

54. perc: Mikkelsen beállóból, egyenlít, 25-25.

53. perc: Bodó nagyon fölé.
Fotókon a MOL-PICK Szeged bravúros dániai győzelme. Fotó: Popál Balázs - GALÉRIA

52. perc: Bombac talpról, Gústavsson véd. Tangen átlövésből, 24-25. Időt kér Pastor, másodszor.

51. perc: Bodó bejátszása rossz Bánhidinek, Eggert rohan, 23-25.

50. perc: Alilovic csak majdnem védi Eggert ziccerét, 22-25.

49. perc: rossz passz a dán beállónak, jöhetünk. Óriási gól, Maqueda, 21-25.

48. perc: labdát veszt a Szeged. A Skjern is, Sostaric az üres kapuba, 21-24.

47. perc: Bánhidi ziccerét védi Gústavsson.

46. perc: Bánhidi marad üresen, 20-23. Stänbacken első gólja után 21-23.

45. perc: Bodó nagy passza Bánhidinek, véd a kapus, Sostaric megszerzi a kipattanót. Labdát szereznek a dánok, Augustinussen robog, 20-22.

44. perc: Maqueda vágja be kíméletlenül, 18-22. Időt kér a Skjern, másodszor. Söndergaard a szélről, 19-22.

43. perc: Sigurmannsson áll ki két percre, szerint jogtalanul. Augustinussen ziccerben, mellé. Ennél nagyobb helyzete csak üres kapura lehetett volna.

42. perc: Canellas talpról, óriási gól, 18-21.

41. perc: Sigurmannsson az üres kapuba, 17-20. Sigurmannsson belül védekezése miatt lőhet hetest Eggert, 18-20.

40. perc: jól védekezik a Szeged, Alillovic véd.

39. perc: Bánhidi elöl lopnak labdát, Mogensen lerohanásból, 17-18. Bánhidi fordul be, Mogensen nyúl a lövőkezére, azonnali piros lap a "jutalma". Canellas hétméteresből, 17-19.
38. perc: ajtó-ablak ziccer, Sostaric, 16-18. Augustinussen a jobbszélről, Alilovic védi a ziccert!

37. perc: Sigurmannsson szabálytalan Mikkelsennel, két perc és hetes. Eggert bepattintja, 16-17.

36. perc: Canellas és Gústavsson néz farkasszemet, előbbi nyer, 15-17.

35. perc: eladja a labdát a Skjern.Maqueda lövését blokkolják, marad a Szegednél a labda. Bánhidi újabb hetest harcol ki.

34. perc: Alilovic! Ismét védi Mogensen lövését. Gaber az üres kapura, Gústavsson visszaér és a kezébe hullik a labda.

33. perc: Sostaric csúszik el, Eggert kerül így ziccerbe, de mellé pattint a balszélről. J. Konrádsson rántja le Bánhidit, két perc. Maqueda gólozik emberelőnyből, 5-4 után vezet most ismét a PICK, 15-16.

32. perc: Alilovic hárít Mogensen ellen, Sostaric az üres kapuba talál be, 15-15.

31. perc: a Szeged kezd, Bodó lövését rúgja ki Gústavsson.

FÉLIDŐ

30. perc: Mogensen parádés passzával hozta helyzetbe Eggertet, Alilovic hárít! Két dán sánc, marad a Szegednél a labda. Tizenegy másodperc van a szünetig. Még Bodót is blokkolják, félidő.

29. perc: Canellas jó átlövése, kellett már nagyon tőle, 15-14.

28. perc: Tangen a blokk fölött a hosszú alsóba,, Alilovic nem ér oda, 15-13.

27. perc: Jakobsen harcol Gaberral, két perc a dánnak. Balogh pattint gólt emberelőnyből, 14-13.

26. perc: Eggert ejt a kapufára. Balogh hibázik. tangen lövését védi Alilovic, Mogensen kipattanóból szerzett gólja érvénytelen.
25. perc: Mogensen talpról a kezek alatt, Alilovic kirúgja! Bodó-bomba, 14-12.

24. perc: Sostaric beállóból, 14-11.

23. perc: Eggert kap nagy labdát a balszélen, 13-10. Bombac rossz passza után jön a Skjern, Alilovicsot Mikkelsen avatja fel.

22. perc: Balogh okosan cselez két védő között, majd bepattintja, 12-10. Időt kér a hazai csapat.

21. perc: Canellas megy fel, rossz lövés, nem talál kaput.

20. perc: labdát szerzünk, Källman viszi végig, 11-9. Tangencunderezik egy testcsel után, 12-9.

19. perc: Balogh lövése nincs bent, a kapufáról kifelé pattan a labda.

18. perc: Eggert a szélről, Sego! A zsűriasztal segít a sporiknak, kiállítják Bánhidit. Mogensen mutatja be a passzt, majd lő gólt, 11-8.

17. perc: Gústavsson kapus kifog honfitársán, Sigurmannssonon, kivédi a hetest.

16. perc: véd a hazai kapus. Tangen cselez, 10-8. Időt kér Pastor. Stänbacken rántja le Bánhidit, hetes és két perc.

15. perc: Tangen lövése Segóról pattan be, 9-8.

14. perc: Mikkelsen, majd Gaber beállóból, 8-8.

13. perc: Kallman a szélről, 6-6. J. Konrádsson használja ki, hogy üres előtte a terület, 7-6. Bombac az üres kapuba középkezdés után.

12. perc: Mogensen most átlövésből, vele egyelőre nem bírnak a szegedi védők, 6-5. Maquedát sáncolja a dán klasszis hátul.

11. perc: Mogensen lő talpról, nagy gól, 5-5. Zsitnyikov mellé.

10. perc: Gaber kiharcolja, Sigurmannsson értékesíti a büntetőt, 4-5.

9. perc: Mogensen mellé.
8. perc: Zsitnyikov újra a pályán.

7. perc: Rendezetlen fal ellen Jesper Konrádsson, 4-4.

6. perc: Mogensen rossz passza után rohanunk, Sostaric ront.

5. perc: Mogensen középről, 3-3. szép játék után Sostaric talál be, 3-4.

4. perc: Bombac góljával már vezetünk, 3-2.

3. perc: Zsitnyikov, 2-1. Megsérül, jön Bodó a helyére. Sigurmannsson hetesből, 2-2.

2. perc: Mikkelsen Sego lábai között, 2-0.

1. perc: a Skjern kezdi a meccset, Mikkelsen góljával vezetnek, 1-0. Bánhidi két perc.

16.47: kivilágosodott az arénában, a BL-himnusz után kezdődhet a mérkőzés!

16.42: A két spori már bent, teljes a sötétség, csak néhány reflektor ég. És jön a MOL-PICK Szeged! Gyerünk kékek! Fontos a győzelem!

16.30: Már mindkét csapat melegít. A Szeged tiszta kékben szerepel majd. Eddig 20-25 magyar szurkoló a lelátón.

15.32: Azért Szegeden is sokan nézik közösen a kedvencek meccsét. Ez a fotó is ezt bizonyítja.

Hangolnak a szegedi szurkolók Szegeden.

15.29: Ismét lesznek szegedi szurkolók a lelátón. Otthon hatan vásároltak jegyet, de mivel sokan dolgoznak Dániában, így várható, hogy a lelátó több részén is feltűnnek majd a kék hívek.

15.20: Már az Arénában a magyar bajnok. Egyelőre nagy a csend. De tele lesz a létesítmény, itt ünnep minden meccs. Rendben a csapat, ez a lényeg, győzni érkezett a MOL-PICK Szeged Skjernbe.

Vasárnap, 11.40:
Túl a sétán a csapat. Nem sok emberrel találkoztunk a városban, a boltok nyitva, de alig vásárolt valaki. Kicsit szakadozott a felhőzet, így lehet, hogy előbújik a nap, így Skjern felett is kék lehet az ég.
A séta után Juan Carlos Pastor szólt a játékosokhoz - videó róla.

10 óra
Üdvözlet mindenkinek Skjenrből! Minden rendben a csapattal, jót pihent mindenki, hamarosan közös séta szerepel a programban, majd taktikai értekezletet tart Juan Carlos Pastor vezetőedző. Az idő nem változott, naptejet senki sem használ, kabátot és sapkát annál jobban. Esik, hideg van a dán kisvárosban, amely nem éppen pezsgő képet mutatott. Az biztos, hogy délután megmozdul minden helyi, hiszen Skjern kedvenc csapata, a férfi kézilabda együttes a BL-ben a MOL-PICK Szeged ellen csatázik. A Skjern Bank Arénba 3300-as férnek be, minden bizonnyal megtelik majd a lelátó.

A keretből mindenki rendben. Most a spanyol szélső Pedro került be, Stanislav Kaspárek maradt ki. A PICK még sohasem találkozott a helyi együttessel, így ez premier lesz. A magyar bajnok 175. Bajnokok Ligája találkozóján lép majd pályára.

Szombat, 19.19:
A MOL-PICK Szeged este a 3300 főt befogadó Arénában edzett. Videó a tréningről:

16.10: Esik az eső, igazi novemberi időjárás "tombol" Skjerben. A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata szombat délután szerencsésen megérkezett Dániába. Semmi csúszás, semmi bonyodalom nem volt az úton. 6.30-kor indult a Pick-busz a spori elől - Cattani sehol... -, a Liszt Ferenc reptérről 10.30-kor indult a gép. Két órát repült a társaság, sok-sok honfitársunk is gépen utazott, igaz, ők nem a mi meccsünkre jöttek, hanem dolgozni érkeztek a vikingek földjére.

Megérkezett Skjernbe a MOL-PICK Szeged. Fotó: Süli Róbert (Galéria)

Szóval az idő elég barátságtalan, de ezzel senki sem foglalkozott különösebben. Gyors ebéd, pihenő következett, majd 18 órától már a Skjern Arénában tréningezik a csapat. Jó hír, hogy Alen Blazevic és Matej Gaberis rendben van, mindketten pihentek a Vecsés elleni bajnokin. Ez a múlt, a két kőkemény játékos már harca készen várja azt a csatát, amely a 175. fellépése lesz a legjobbak, a Bajnokok Ligájában a Szegednek.

Komoly kis csata lesz, a dán együttes mindenkire komoly veszélyt jelent, főként hazai pályán.
Este jövünk majd a friss hírekkel, képgalériával, és egy kis videó összeállítással.

Még a budapesti reptéren készült a csapatfotó.

Jól küzdött a Székkutas

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának rangadóján a Székkutas végig harciasan játszott a HFC II. ellen. Tovább olvasom