2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Állandó volt Nagyváradon a szegedi gólveszély

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája második fordulójában is győzött az A-Híd Szeged: Vincze Balázs együttese 14–9-es sikerrel térhetett haza nagyváradi túrájáról. A csapat góljain kilenc játékos osztozott.
Nagyvárad (romániai)–A-Híd Szeged VE 9–14 (0–3, 2–4, 3–4, 4–3)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 2. forduló. Nagyvárad, Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszoda, 300 néző. Vezette: Budramisz (görög), Goljanin (szerb).
Nagyvárad: Gogola – Szabó B., Diaconu, CHIOVEANU 2, Matei-Goiman 2, Ghiban 2, Kádár. Csere: Dunca 1, A. Cretu, POPOVICIU 2, Busila, Samuila. Vezetőedző: Tóth László.
Szeged: BAKSA – KISS CS. 2, Younger 1, Szivós 1, KUNAC 2, MOLNÁR T. 3, Hegedüs 1. Csere: Decker Á., Kayes 1, Vincze M., JUHÁSZ ZS. 2, Somogyi 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 11/6, illetve 10/7.
Kipontozódott: Szabó B. (23. p.), Decker Á. (25. p.), Kunac (32. p.).

– Milyen csapat? – kérdezte tört magyarral a román határőr.

– Vízilabda – válaszolt Juhász Zsolt, az A-Híd Szeged játékosa.

– Á, ma volt a BL-meccs Nagyváradon! Mi lett?

– 14–9.

– Jó csapat a Digi, ugye?

– Igen, de mi nyertünk – törte le a kérdező jókedvét Juhász.

Micsoda támadójáték: Nagyvárad-A-Híd Szeged 9-14. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt (galéria)

Pedig a Nagyváradot, azaz a CSM Digi Oradeát tényleg jó pólósok alkotják. Itt játszik a román válogatott több mint fele, és Tóth László személyében kiváló edzője is van, de az A-Híd Szegednek így sem okozott túl nagy gondot az idegenbeli siker. Mert van, hogy egy csapat a jó védekezésének, és van, hogy a jó támadójátékának köszönhetően győz, Vincze Balázs együttese a BL 2. fordulójában azonban mindkét játékelemben remekelt.

– Maximálisan elégedett vagyok a csapattal. Amíg kérdéses volt, hogy mi lesz a meccs végkimenetele, a védekezésünk is összeszedett volt, az első félidőben kapott két gól ezt bizonyítja. A negyedik negyedre kicsit megnyugodtunk, ott kaptunk elkerülhető gólokat, de mivel mindegyikre volt válaszunk, így ezekből sem lett gond. A múlt héten a támadásaink csiszolásával foglalkoztunk többet, ez meg is látszott a csapaton – fogalmazott Vincze Balázs.

Külön kiemelendő, hogy a 14 gólon kilenc szegedi játékos osztozott, a kezdőcsapat minden tagja betalált.

– Szeretném, ha a csapatomban nem az számítana, ki eredményes, hanem az, hogy nyerjünk. Ebből a számadatból is látszik, a játékosok is ezt az elvet követik – tette hozzá a tréner.

A szezonban a legjobb meccsét játszotta a Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszodában Kiss Csaba. Az Európa-bajnok szélső két gólt szerzett, két kapufát lőtt, és egy gólpasszt is kiosztott a később megsérülő (lásd keretesünket) Aaron Youngernek.

– Érdekes meccs volt. A játékom simult a csapat játékához, az elején mindkét kapu előtt jól ment, ám a második félidőben lankadt a figyelmünk hátul, és ebben én is benne voltam – mondta ön-
kritikusan Kiss Csaba. – Nagyváradon nem sok csapat lő majd 14 gólt, és bár tudom, hogy mindenki csoportfavoritnak tart minket, mindig csak a következő feladatra kell koncentrálni – tette hozzá a 34 éves pólós.

További eredmények, D csoport: Spandau (német)–Partizan Beograd (szerb) 10–13, szabadnapos: Galatasaray (török). A csoport: Volgográd (orosz)–Eger 10–7.

Online tudósításunkat itt olvashatják újra.

Augsburg: meghódítva, világkupagyőztes a Szegedi TE

Története során harmadszor nyerte meg a bajnokok részére kiírt legrangosabb tornát, a férfi tekecsapat világkupát a Szegedi TE. Tovább olvasom