2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 3°C Még több cikk.

Álom maradt a Final Four: A-Híd Szeged Beton-Zagreb 7-10

Álom maradt a továbbjutás a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában az A-Híd Szeged Beton számára: Baksáék nem tudták ledolgozni a kétgólos hátrányt, és a sok buta hiba után háromgólos vereséget szenvedtek a vásárhelyi uszodában, így kettős vereséggel búcsúztak a nyolc között.
Közvetítésünk támogatója az EDF DÉMÁSZ Zrt.

A-Híd Szeged Beton VE - Mladost Zagreb 7-10 (2-3, 2-0, 2-3, 1-4)

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntő, visszavágó
Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 1200 néző. Vezeti: Simion (román), Koryzna (lengyel).

SZEGED:  Baksa Juhász, Kunac, Bálint, Molnár T., Varga P. 2, Török 1. Csere: Somogyi, Lehmann, Kayes 3, Kiss, Hegedüs 1, Younger, Somogyi. Edző: Vincze Balázs.

MLADOST: Pavic – K. Milakovic 1, I. Milakovic, Bukic, Udovicsics 2, Letica 2, Radu 2. Csere: Vukicevic 3, Mallarach, Hinic, Gagulic, Bebic, Pavicic, Zivkovic. Edző: Vjekoslav Kobescak.

Emberelőny: 12/3, ill. 12/1.

Ötméteres: 3/0, ill. 1/1.

Piros lap: Hrestak (16. perc)

Kipontozódott: Bálint (25. perc)

Kiállítás: Török (cserével végleg, 24. perc).

Álom maradt a továbbjutás. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Vincze Balázs:
 - A leglátványosabb a három kihagyott ötméteres volt, ami nagyban meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. Persze nem lehet csak erre fogni, hiszen nem tudott az utolsó negyedig a Zágráb se ellépni, nekünk is vagányabbaknak kellett volna lennünk.

Vjekoslav Kobescak: - Örülök a győzelemnek, tudtuk, hogy szoros meccs lesz, de kézben tartottuk a találkozót, és a végén még több góllal is tudtunk nyerni.

Baksa László: - Nem értem, mi történt, szorosabb végjátékot vártam. Sok buta hibát vétettünk, amit nem tudunk edzésen gyakorolni, de ezekre figyelni kell, és nem szabad emiatt kiesnünk. Egygólos vezetés után soha nem tudtunk ellépni kettővel, ami egy határ lett volna, hogy megérezzünk, nyerhetünk hárommal. Ezekből utána rendre gólt kaptunk. Tisztességgel helyt álltunk, de remélem, a vasárnap kezdődő bronzmeccsen egy másik Szegedet fog látni a közönség, hiszen kell az a bronz. Jövőre több rutinnal fogunk a BL-ben szerepelni, ennél sokkal jobban.

Kiss Csaba: - A világ legjobb 8 csapata között vagyunk, de ez most sovány vigasz. A zágrábi meccs után úgy éreztük, hogy ez a csapat verhető, hárommal is, és akkor ez reális volt. Rizikózni próbáltunk, de visszafele sült el. Sokak szemében láttam, hogy nem sikerült felállni a bajnoki elődöntőben elszenvedett vereségből, pedig azt hittük, a rövid idő miatt nem lesz idő szomorkodni. Sajnálom a sok embert, aki kilátogatott, de kárpótolni fogjuk őket. Ők is tudják, hogy Szegednek szüksége van a vízilabdára.

4. negyed

8. perc: Kimarad a lövés, a félpályáig kitolja a Zágrábot a Szeged, az utolsó támadás a miénk.Lenne, de Pavicé a labda, nála jár le az idő. A közönség a Szép volt fiúkot harsogja, de kettős vereséggel búcsúzik a Beton a BL-ből.

7. perc: Előnyben jöhetünk, a bejátszást Varga nem éri el, a Zágrábé a labda. Nem mennek vele sokra, irány vissza. Legalább ne kapjunk ki nagyon.

6. perc: Fór most nákunk is, majd Molnár pattint el a kapu mellett. Feladtuk. Kristian Milakovics háromra növeli az előnyt. 7-10. Időt kér Vincze Balázs.

5. perc: Előnyt kapunk, majd egy kontrát. A 13. fórját gyűjti be a sárga-kék alakulat, de Varga Péter labdát szerez.

4. perc: Udovicsics 10 méterről hogy tud betalálni? Ha egyedül lőhet, akkor így. 7-8. Szegedi kontra, megint izgulhatunk. Jogos volt, Vukicsevics is háromgólos. Na itt a baj! 7-9.

3. perc: Szegedi előny, most egy gólt! Younger, de csak oldalháló! Senki nem hiszi el. Udovicsics lövését tolja ki Baksa, marad a Zágrábnál a labda. Fogy az idő...

2. perc: Kayes nagyot küzd, már a harmadik góljánál jár. Megin egál. Még hármat, és ne kapjunk többet, nem nagy kérés ez! 7-7. Megint hátrány, de Baksa megoldja!

1. perc: Hegedüs nyeri az utolsó ráúszást, most kell a nagy hajrá! Gyerünk fiúk! Kayes pattint a szélről, Pavic leszedi. Jön a szokásos zágrábi előny, Radunak is ilyenkor kell kedvet kapnia a lövöldözéshez? 6-7.

3. negyed (2-3)

8. perc: Kontra a Zágrábnál, jöhetünk.Molnár küzd centerben, de most nem ítélnek a bírók. A Zágrábnál viszont igen, előny, de Kiss Csaba szerez labdát.

7. perc: A támadás végén Radut fogják ketten, de neki két védő sem elég, Baksa kapujába csavar. Megint egyenlő. 6-6. Younger is próbálkozik, ezt is kiüti Pavic.

6. perc: Előnyben a Zágráb is, de Baksa véd!!! Hihetetlen, miket fog! Kayes újabb ötöst harcol ki, most Juhász úszik oda! Ilyen csak a mesében van, telibe lövi Pavicsot.

5. perc
: Megint vezetünk! Juhász újabb okos labdájára Varga Péter emelkedik! 6-5.

4. perc:
Hegedüs csak megtalálta a lövőkezét! Megint egál. 5-5. Páros kiállítás, de Hegedüs védekezik kiválóan!

3. perc: Megint jön a vendég előny, de 2 másodpercig tart, Kayes szerez labdát. Hegedüsnek se megy, ezt is fogja Pavic. Udovicsics távolról, ez viszont bent. Megint ott az előny. 4-5.

2. perc: Kiss Csaba vállalja el a lövést, elszáll a kapu felett. A másik oldalon Udovicsics elől szedi el Baksa a labdát, megint mi jöhetünk. Somogyi lóbál, Pavic tolja ki a szélre.

1. perc: Török szerencsétlen labdaérintését követően Mallaraché a labda. Már majdnem vége a támadásnak amikor hátrányba kerülünk, Vukicsevics centerből talál be. Megint egál. 4-4.

Fantasztikus a hangulat Vásárhelyen, mindenki űzi a fiúkat. A két kihagyott büntető még nem bosszulta meg magát, ne is legyen így. Kayes és Baksa parádés, nagy szükség lesz még rájuk a végjátékban is.
A félidőben Turzai Gábor adta át a FTC elleni mérkőzés bevételét, 50 ezer forintot a vásárhelyi Kozmutzaf Flóra Általános Iskola képviselőjének.

2. negyed (2-0)

8. perc:
Molnár harcol ki ötméterest, majd Hrestak másodedző kap piros lapot. Török is kihagyja a büntetőt. Baksa remek, nem rajta múlik. Mit nekünk előny és büntető, Kayes centerből is megoldja. Vezetünk! 4-3. Előbb kontra a Zágrábnál, Molnár vágja rá messziről, kapufa! A félidőben vezet a Szeged!

7. perc: Addig támadtak, hogy kiharcolnak egy fórt, de ez sincs bent! Baksa mindent fog most már! Időt kér Vincze Balázs. Török adja be húzásra Molnárnak, Pavic véd, a kiállítás letelik, de mi jöhetünk.

6. perc: Áll a játék, az órán újraindult az idő. 12 másodperctől folytatódhat a támadás. Letica szerez labdát, irány védekezni. Hinic nem éri a beadást, de marad náluk a labda. Baksa véd, még mindig ők jönnek.

5. perc: Előnyben jöhetnek a horvátok is, de előtte időt kérnek. Baksa extázisban, Udovicsics lövését üti ki! Marad a labda a horvátoknál, addig, amíg Bálint labdát nem szerez.

4. perc: Kayesen át nem jutnak el a kapuig a horvátok, labdát szerez a fiatal center. Fórban jöhetünk, Juhász játssza be centerbe, Kayes nyúl bele, de Pavic véd.

3. perc: Hosszan támad a Zágráb, de elveszik tőlük a labdát. Younger lövésébe is közbeszól a síp, itt is kontra.

2. perc:
Juhász keresi az embert, de Bálint ellen kontrát ítélnek. Zágrábi előny, de elpasszolják a vendégek. A támadás folytatódik, de Baksa szerez labdát, Török megúszik, kiszaggatja a jobb alsót! 3-3.

1. perc: Török megint elhozza a labdát. Körbe-körbe megy a passz, majd be centerbe, a legnagyobb tömegbe. Jöhetnek a sárga-kékek. Sokáig nem tart a támadás, kontra.

1. negyed (2-3)

8. perc: Baksa védett hatalmasat, kell a gól még a végére! Kayestől veszik el, Leticával nem bírt. Felhozza a Zágráb a labdát, Vukicsevics vágja be. 2-3. Középkezdés után egy távoli bomba, de ez a vége.

7. perc: Megint jó a védekezés, a vezetésért támadhatunk. Molnár játssza be középre, Hegedüs nyúl ki érte, de Pavic addigra ott terem a rövid oldalon.

6. perc: Hegedüs Gábor védekezik jól, mi jöhetünk. Baksa indít, Kuanc a szélen, Hegedüs vetődik a beadásra, rá meg a védők, de nincs ítélet.

5. perc
: Kayes harcol ki büntetőt, szép megoldás volt. Somogyi Balázs áll oda. Kapufa! Már indul vissza mindenki, Letica úgy 8 méterről vágja rá, beakad a hosszú fölsőbe. 1-2. Előnyben jöhetünk, Török ijesztget, Kayes emelkedik középen, jön a labda, bent! 2-2.

4. perc: Younger próbálja beadni centerbe, ketten is voltak bent, de Molnár nyakába épp voltak. Már majdnem labdát szerzünk, amikor ötméterest fújnak Younger ellen. Letica küldi el jobbra Baksát, ő viszont balra lő. 1-1.

3. perc: Jön a szegedi fór is, Kunac lövése középre tart, ráadásul erő se sok volt benne. Younger bekkel jól, labdát szerzünk! Zúg a Hajrá Szeged!

2. perc: Bálint blokkjáról megy ki a labda, viszont nem jó a következő támadásunk. Előnyben a Zágráb, de kőkemény a szegedi védelem.

1. perc:
Török Béla nyeri az első ráúszást, hatalmas tapsot kap már ez a mozdulat is. Török centerben, Varga Pérer vállalja el messziről, de marad nálunk a labda, Varga fent marad, jön is a labda, meg a gól! 1-0.

18.22: A két együttes a vásárhelyi pólósuli növendékeivel vonul be, a pólójukon a Hajrá Szeged! olvasható.

18.15: A csapatok már a bemutatáshoz készülődnek, előbb a Zágráb, majd mögötte a Szeged érkezik a medence szélére.

18.00: A nézők között is igazi sztárgárdát találunk, itt van a súlyemelő Eb-n bornzérmet bezsebelő Nagy Péter, a világbajnok búvárúszó Kanyó Dénes, az olimpiai bajnok kenus egész sereg "kiskenussal" Vajda Attila, vagy az ZF-Eger egykori kiválósága, a már visszavonult Bárány Attila.

18.05:
Megérkezett a szegedi B-közép is, mezekben, dobokkal felszerelkezve. Folyamatos a buzdítás, már lassan a medence környékéről is elfogynak az üres helyek.

17.56: A Betonból Turzai Gábor marad kis a keretből, a vendégeknél Gagulic neve újdonság.

17.45: A Szeged Beton már a vízben melegít, a zágrábiak még a szárazföldön gyakorlatoznak. A dudákat és a tapsikolókat már próbálgatják a szurkolók, jelentjük, jól működnek!

17.20: Mindenkit köszöntünk a pazar vásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodából. Nagy a készülődés, a gyerekek a felfújható tapsikolókkal köszöntik a játékosokat. A nézők is gyülekeznek, bőven a meccs előtt meglesz a telház!

Két gól a hátrány. 8–6-ra nyert a Mladost Zagreb az első meccsen az A-Híd Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata ellen. A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében kétgólos hátrányba került Vincze Balázs együttese. A két gól ledolgozható, továbbjuthat a nagyváradi négyes döntőbe a szegedi együttes. Baksa Lászlóval, a Beton Eb-bronzérmes kapusával beszélgettünk.

Fotó: Frank Yvette
Biztosak vagyunk benne, Baksának mindenhova odaér majd a keze. Fotó: Frank Yvette

– Nyerünk! Három góllal! Úgy gondolom, hogy ez sikerülhet, mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy micsoda lehetőség előtt állunk. A múlt héten kaptunk egy pofont, ami megviselt bennünket, nem sikerült a bajnoki döntőbe kerülnünk, de ezen már nem rágódunk. Csak a BL-visszavágóra koncentrálunk. Egy sikeres Bl-szereplésből pedig erőt meríthetünk a folytatáshoz, megszerezhetjük a bajnoki bronzérmet a Honvéd ellen.

Fodor Rajmund "jóslata"

– Szegedi továbbjutást várok, a két magyar csapat közül volt klubomnak van a legnagyobb esélye a BL-ben. A két gól ledolgozható hátrány, képesnek tartom erre a csapatot. Igazi slusszpoénja lenne az idénynek a final fourba kerülés. Ha Baksa Lacika elkapja a fonalat a kapuban, kivédi a horvát sztárok próbálkozásait, akkor ez olyan hatással lehet a csapatra, ami továbbjutást érhet.

Gőzerővel készül a magyarkupa-győztes szegedi alakulat. Aljosa Kunac betegeskedett, de ismerve a horvát világbajnokot, biztos, hogy kettőzött erővel küzd majd a honfitársai ellen. A meccskommentben a kétszeres olimpiai bajnok Fodor Rajmund azt nyilatkozta, hogy kulcsfontosságú lesz Baksa László szerepe a meccsen.

– A védekezésen sok múlik majd, ennek jól kell működnie. A két horvát center kikapcsolása az egyik legfontosabb feladat, és Udovicsicsre is oda kell figyelnünk. Nem szabad pánikba esni akkor sem, ha a meccs elején még nem nekünk kedvező az eredmény. Hosszabb a padunk, nagyobb a variálási lehetőségünk. A vásárhelyi uszodát megszoktunk, nem leszünk idegen környezetben, hiszen a szurkolóink ott lesznek a lelátón, telt ház előtt játszhatunk, remek hangulatban.

* * *

Fogadkozók

Somogyi Balázs:
– A világ legjobb négy klubcsapata közé kerülhetünk be, ha ledolgozzuk a kétgólos hátrányt. Zágrábban is megmutattuk, hogy van erőnk, megvan a játéktudásunk ahhoz, hogy bejussunk a nagyváradi BL négyes döntőbe. Ha koncentráltan játszunk, nem lesznek kihagyásaink, akkor sikerülhet a bravúr. Egy biztos: minden drukkerre nagy szükségünk lesz.

Juhász Zsolt:
– Olyan felfokozott hangulatban vagyunk, mint a lovak szoktak lenni a lovin, amikor várják a rajtot. Egyre nagyobb az izgalom, a drukk bennünk. Minden rendben a csapatnál, nagyon készülünk a visszavágóra, csak ezzel a meccsel foglalkozunk napok óta. Remek a hangulat, mindenki előre tekint. Fontos lesz a csapategység, amely mindig is jellemzett bennünket.

Török Béla:
– Nyerünk, ez nem lehet kérdés. A lényeg, harcoljuk ki a továbbjutást. Ha lehet, a rendes játékidőben, ha lehet, a hosszabbításban, de ha maradnak a büntetők, akkor ebben a csatában. A csapat képes kiharcolni a legjobb négy közé jutást a Bajnokok Ligájában. Totális telt ház előtt játszhatunk, ez pedig növelheti az önbizalmunkat.

– A közönség fontos számunkra, nagyon sokszor mellettünk álltak, és segítettek. A tavasszal kicsit visszább vettek a biztatásból, ez talán a hétközi meccseknek is köszönhető volt. Bízom benne, hogy ma felfokozott lesz a hangulat, az az ezer ember, aki kijön, átérzi a meccs fontosságát. Nem elég győzelembe hajszolniuk bennünket, a továbbjutást közösen harcolhatjuk ki.