2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Álomjáték, elődöntő: Győr-Mediteam 72-76

Elképesztő csatában, a végletekig küzdő Mediteam Szeged 76-72-re nyert Győrben, és kiharcolta az elődöntős szereplés jogát a női kosárlabda NB I A csoportjában. Az ellenfél a Sopron lesz.

SEAT Lami Véd Győr–Mediteam Szeged 72-76 (19-17, 22-18, 18-19, 13-22)
Női kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés. Győr, Magvassy-sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Vígh P., Hegedűs T.
SEAT Lami Véd Győr: Semsei 2, CARSON 14, Simon 6, Kovács K. 8/6, Hollingsworth 10. Csere: Englert 4, Kublina 11, Vida A. 9/6, Horváth Zs. 3, Djelmis 5. Vezetőedző: Tapodi Péter.
Mediteam Szeged: Lengyel 2, LAKLÓTH 12, RASHEED 9, ROGLICS 17/3, ZSERZSERUNOVA 17/3. Csere: SZAZONENKO 15/9, Kováts 2, Farkasinszki 2, Fejes. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

Mészárosné Kovács Andrea: - Játékosaim bizonyították, hogy fel lehet borítani a papírformát. Kivételes akaraterővel játszottunk, és egy jóval esélyesebb ellenféllel szemben harcoltuk ki a továbbjutást.

Domokos Mihály, a gárda ügyvezetője: - Köszönöm mindenkinek, aki bízott bennünk. Remélem, a kérkedőknek is választ tudtunk adni arra, miért van szükség Szegden a női kosárlabdára.

IV. negyed

10. perc: 45 másodperc, Carson első büntetője lejön. A második is! Rasheed büntetőzhet, 12 mp vissza! Egyet be kell dobnia! Az első lejön. A második nem! Hazai tripla 72-74. 3 másodperc vissza, két szegedi büntető. Laklóth! Első bent, amásodik is! Vége, A Mediteam 76-72-re nyert Győrben, és ott van az elődöntőben!

9. perc: Laklóth asszisztja után Roglics ziccere sül 67-69. Szazonenko ziccer, győri időkérés 67-71. Meglesz? Meglesz! Rasheed triplája éppen lejön, Carson kosár 69-71. Zserzserunova elképesztő 69-73.

8. perc: Horváth Zsófi faultol, pontozódik ki, Rasheed megint jól büntetőzik 65-67. Mindkét csapatnál kigyűlik az öt csapatszemélyi. Kublina sem ront a vonalról 67-67.

7. perc: labda nálunk. Rasheed dobhat kettőt. Kiegyenlít 65-65. kezdődhet egy háromperces derbi!

Végig kiélezett a meccs.

6. perc: Englert közelről 65-61. Hatalmas bravúr kell a fordításhoz. Roglics 65-63.

5. perc: Szazonenko újra a pályán, Laklóth triplája lepattan.

4. perc: micsoda Rolgics-dupla 61-61. Simon 63-61. Tapodi folyamatosan cserélgeti embreit, erre a Szeged nem képes. Fáradunk.

3. perc: újabb tripla Szazonenkótól, egyenlítünk 59-59. Baj van, az ukrán köhögni kezd, az öltözőbe kell mennie. Közben hazai kosár, majd szegedi támadófault 61-59.

2. perc: Roglics esik az arcára, lent marad. Laklóth érzi meg, hogy többet kel vállalnia 59-56.

1. perc: Kublina dobása rossz, visszaszerzik, de Zserzserunova támadót harcol ki. Elképesztőt játszik, de nagyon fárad.

III. negyed (59-54)

10. perc: Djelmis duplájával 59-54. Negyed vége.

9. perc: Lengyel faultolja Carsont, két büntető: mindkettő jó 57-54. Lengyel szemébe kapnak bele, nincs fault.

8. perc: Roglics triplája a dudaszókor 52-54. Horváth Zsófi kettő plusz egye 55-54.

7. perc: Szazonenko hármasa a világ végéről 52-49. Hatalmasat játszik a két centerünk. Időt kér a Győr. Csak ne törjön meg a lendületünk. Szazonenko büntetőivel egy pontra jövünk fel 52-51.

6. perc:
egy percet támadtunk, Zserzserunova fejezte be kosárral 52-46.

A
A palánk alatt dőlhet el.

5. perc: Roglics szépen, kosár plusz büntető, utóbbi kimarad 52-44.

4. perc:
eladjuk a labdát, Kovács-tripla 50-40. Roglics válasza jön 50-42.

3. perc:
Kovács kosarával 45-40. Zserzserunova oszt ki egy blokkot. Carson most bevágja 47-40.

2. perc: Hollingsworth 43-37. Érkezik az első, várva várt Szazonenko-trpila 43-40.

1. perc: Zserzserunova szép duplája Hollingsworth mellett 41-37.

Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, ám Zserzserunova négy faultja vészjósló a Szeged számára a folytatásra. Távolról kellene több kosarat szerezni.

- Két nagyon jól felkészítet csapat játszik, de a Győr a palánk alatt erőfölényben van. Ha ezt a második félidőbn is megtartja, 10-12 ponttal megnyeri a mérkőzést – mondta a nagyszünetben Székely Norbert, az MKB-Euroleasing Sopron vezetőedzője.

Győr-Mediteam 72-76. Fotó: Krizsán Csaba (galéria)

II. negyed (41-35)

10. perc: baj van, Zserzserunova négy hibával játszik. Most támadásban büntetőzhet, mindkettő jó 37-31. A szegedi meccshez képest nagyon hiányoznak Szazonenko triplái. Na, talán meghallotta, igaz, hogy csak dupla, de legalább kosár az ukrántól 39-33. Vida felel 41-33. Zserzserunova kosara zárja a félidőt 41-35.

9. perc: Zserzserunova a palánk alól 36-29. Nem csak Székelyérkezett Sopronból, hanem a korábbi szegedi és győri, ma MKB-játékos Fürész Dia is.

8. perc: Rasheed büntetői jók, de jön rájuk válasz 35-27. Vida büntetője 36-27.

7. perc: Djelmis kosár plusz büntető, Fejes a pályán 31-25. Hollingswoth dupla 33-25. Szegedi időkérés, kellett is, kezdenek elhúzni.

6. perc: Kublina szedi össze és dobja be 28-23.

5. perc: mindkét csapat keményebb védekezésre váltott. Carson szerzi hatodik pontját 26-23.

4. perc: Lengyel, majd Kováts Anna remekül, 24-23. Most a Győr kér időt.

Piros
Pirosban: Székely Norbert, a Sopron edzője.

3. perc: ismerős arc a lelátón: Székely Norbert, a Sopron edzője a leendő ellenfelet nézi. Csak még ő sem tudja, melyik együttes lesz az. Közben Kovács dob hármast, Hollinghworth kosár pulsz büntető, utóbbi rossz, máris 24-19.

2. perc: Farkasinszki egyenlít 19-19.

1. perc: dobás nélkül telik le a támadóidőnk. Hollingsworth büntetői rosszak.

I. negyed (19-17)

10. perc: Rasheed dobása lejön, Hollingswothé jó 19-15. Jön Kováts a Szegedbe. Laklóth hibátlanul büntetőzik 19-17. Negyed vége.

9. perc: Kublina hármasa rövid. Labdaszerzés után Englert 17-15.

8. perc: Kublináé a dupla, Vidáé az eladott labda 12-15. Vida tripla 15-15. Szegedi időkérés.

7. perc:
megint Roglics, öt az előny 10-15.

6. perc: előbbi jól büntetőzik, Roglics bedobja zserzserunova remek asszisztját 10-13.

5. perc: Simon duplája 8-9. Laklóth büntetői jók, jön Kublina és Englert a hazaiakhoz 8-11.

Nagy harc várható.

4. perc: Carson újabb kosara, Laklóth tiszta dobóhelyzetben ront 6-5. Zserzserunova is jól büntetőzik 6-7. Kapkodnak, ez jó! Mi nem, Rasheed pontos 6-9.

3. perc: Zserzserunova triplája remek, az előző meccsen is így kezdett 4-3. Laklóth büntetők, vezetünk 4-5.

2. perc:
Simon büntetői jók 4-0.

1. perc:
Carson kosarával indul. A Győr a vasárnapi meccshez képest felforgatta kezdőcsapatát.

17.59: és akkor nézzük a mérkőzést. Hajrá, Szeged!

17.53: a bemutatásnál tartunk.

17.50: kereken tíz perc a kezdésig. Nem mondhatnánk, hogy telt ház van, összesen kb. 70 néző érkezett meg eddig a Magvassyba.

17.43: a szegedi lányok időben érkeztek meg Győrbe, így még volt idő kicsit sétálgatni, amire a helyi Árkádban került sor. Volt olyan játékos, aki vett magának néhány "meglepetést", de a legnagyobb és legkedvesebb alighanem az lenne számukra, ha egy elődöntős szerepléssel a zsebükben indulhatnának haza.

17.27: ébresztő fiúk, mozgolódás támadt: mindkét csapat a pályán, zajlik az intenzív melegítés.

17.03: két ukrán légiósunk, Szazonenko és Zserzserunova jött ki először melegíteni.

17.01: Tapodi Péter a hazaiak vezetőedzője már a pálya szélén álldogál. A szakember a helyi napilapban, a Kisalföldben azt nyilatkozta, elképzelhetetlennek tartja, hogy csapata ne jusson be a négy közé. Reméljük, nem lesz igaza.

16.45: egy párharcot már megnyert a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a Győr ellen: Lengyelék hamarabb érkeztek a Magvassy-sportcsarnokba, mint a hazaiak. Aztán befutottak Englerték is, a nézőtéren jelenleg egy-két drukker ücsörög. A csarnok előtt találkoztunk Görbicz Anitával, a Győri Audi ETO világklasszis kézilabdázójával, aki Audi terepjárójával távozott a csapat edzése után.

A Pécs, a Sopron és a Zalaegerszeg már ott van az elődöntőben, a Ferencváros, a Szolnok és a Baja pedig biztosan az alsóházi rájátszásban folytatja. Ez már eldőlt a női kosárlabda NB I A csoportjában, az viszont még nem, hogy a Mediteam Szeged együttese (és ellenfele, a Győr) melyik trióhoz csatlakozhat.

Kis szerencsével pedig már most a Sopron elleni elődöntőre készülhetne Mészárosné Kovács Andrea csapata, ám a negyeddöntő idegenbeli első meccsét szoros csatában elbukták, így a nagyszerű vasárnapi győzelem egyelőre arra volt elég a párharcban, hogy kiharcolják a harmadik meccs lehetőségét. Ma 18 órától Győrben viszont egy bravúros győzelemmel be lehet jutni a legjobb négy közé.

Ha így védekezik a Mediteam, ott lehet a négy között.  Fotó: Karnok Csaba
Ha így védekezik a Mediteam, ott lehet a négy között.
Fotó: Karnok Csaba

– Mindkét gárdának ugyanakkora esélye van a továbbjutásra, Győrben is lesz sanszunk a sikerre. Játékban sokat javultunk a vasárnapi mérkőzésre, jól reagáltunk a kisalföldiek védekezésváltásaira, és a dobószázalékunk is jelentősen jobb lett – mondta Mészárosné Kovács Andrea vezetőedző.

A várható kezdőcsapatok

SEAT Lami Véd Győr:
Englert, Carson, Semsei, Kublina, Hollingsworth. Vezetőedző: Tapodi Péter.

Mediteam Szeged: Lengyel, Laklóth, Rasheed, Roglics, Zserzserunova. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

A csapatot természetesen igénybe veszi a sorozatterhelés, éppen ezért tegnap az edzések helyett regenerálódással telt a lányok programja, az Anna fürdőben lazították el izmaikat. Közben pedig természetesen a mai meccs volt a téma.

– Leginkább Lénán (Zserzserunova – a szerk.) érzem a fáradtságot, légiósunk rengeteget dolgozott a negyeddöntő eddigi két összecsapásán. De nemcsak őt, a csapatot is csak dicsérni tudom, a Szekszárd elleni győzelem mellett vasárnap játszottunk a legjobban. Ha ugyanezt a teljesítményt megismételjük, és megint lesz legalább három jó teljesítmény az együttesemben, elkezdhetünk készülni az elődöntőre
– tette hozzá Mészárosné.

Ötödször találkoznak

A 2010/2011-es szezonban eddig négyszer találkozott egymással a Szeged és a Győr együttese. Október 20., alapszakasz, 5. forduló: Győr–Szeged 72–71, legjobb dobók: Carson 18, ill. Laklóth, Laczi 16-16. Január 9., alapszakasz, 18. forduló: Szeged–Győr 74–98, legjobb dobók: Zserzserunova 20, ill. Carson 25. Március 24., rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Győr–Szeged 69–60, legjobb dobók: Carson 23, ill. Zserzserunova 16. Március 27, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés: Szeged–Győr 80–65, legjobb dobók: Zserzserunova 22, ill. Hollingsworth 26.

• 3. bánki 2011. március 30. 08:24
    „Ez is olyan ponzor mint a SZEVIÉP kézilabda.
    Eddig a MEDITEAM volt a cég orvosunk, váltunk.