2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Alonso lett a japán császár

A korábbi kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso diadalmaskodott a Forma–1-es gyorsaságiautós-világbajnokság 16. állomásán, a Japán Nagydíjon.
Alonso és Kubica bizonyult a legügyesebbnek a rajtnál, amíg a többség igen akarnok módon próbált minél jobb pozícióhoz jutni, ők ketten higgadtan autózva megtalálták a „kibúvót", s az élre álltak. Még a finn Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) tudott velük tartani.

Ugyanakkor többen már a nyitánynál pórul jártak. Így a brit David Coulthard (Red Bull), aki a gumifalnak csapódva azonmód összetörte kocsiját, de a túlságosan türelmetlen Lewis Hamilton is elveszítette a pole pozíció kínálta előnyt. A brit pilóta előbb hátrasodródott a hatodik helyre, majd még rosszabbul járt: a 2. körben a pontversenyben mögötte második, őt visszaelőzni akaró brazil Felipe Massa (Ferrari) kilökte, s bár folytatni tudta, számára gyakorlatilag véget ért a verseny. Massa bokszutcás áthajtásos büntetéssel megúszta a „balhét", de a dobogós helyekért zajló vetélkedésbe már ő sem szólhatott bele.

Alonso a 19. körben került Kubica elé, és nem is engedte már át a vezetést senkinek. 2005 és 2006 világbajnoka pályafutása 21. futamgyőzelmét aratta, Hamilton nem tudta szaporítani pontjait, mert csak a 12. helyen végzett. Massa 17 körrel a vége előtt a bokszutcából érkező Bourdais-val (Toro Rosso) akaszkodott össze, a brazil megpördült, de szerencséjére komolyabb következménye nem lett az afférnak, s a 8. helyen ért célba. Utóbb a verseny felügyelőbizottsága Massát előre léptette a 7. helyre, mert úgy ítélte meg, a hatodikként zárt Bourdais hibázott, amikor az 51. körben ütközött a Ferrari-pilótával, ezért a franciát 25 másodperces büntetőidővel sújtotta.

A kétszeres világbajnok Szingapúr után Japánban is nyert, de összetettben így is csak a hetedik helyen áll. Fotó: MTI
A kétszeres világbajnok Szingapúr után Japánban is nyert,
de összetettben így is csak a hetedik helyen áll. Fotó: MTI

A Japán Nagydíjat Alonso nyerte Kubica és Räikkönen előtt.

– A start volt a Japán Nagydíj legizgalmasabb eseménye, ahol a többiek na gyon agresszívak voltak, zűrzavar támadt, és bár kicsit én is kicsúsztam, kihasználhattam az adódó lehetőséget. Szabad utam nyílt, tökéletesen működött a kocsim, Kubica után eredtem, majd sikerült az élre állnom. A szingapúri győzelem teljesen váratlanul jött, és itt, Fudzsiban ismét nyertünk egy olyan pályán, amely alapvetően nem kedvez a Renault-nak – nyilatkozta Alonso.

Eredmények

A Japán Nagydíj végeredménye, pontszerzők: 1. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:30:21,842 ó, 2. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 5,283 mp hátrány, 3. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 6,400 mp h., 4. Nelson Piquet (brazil, Renault) 20,570 mp h., 5. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 23,767 mp h., 6. Sebastian Vettel (német, Toro Rosso) 39,207 mp h., 7. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 46,158 mp h., 8. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 50,811 mp h.

A pontversenyek állása, pilóták: 1. Hamilton 84 pont, 2. Massa 79, 3. Kubica 72, 4. Räikkönen 63, 5. Heidfeld 56, 6. Kovalainen 51; csapatok: 1. Ferrari 142, 2. McLaren-Mercedes 135, 3. BMW-Sauber 128, 4. Renault 66, 5. Toyota 50, 6. Toro Rosso 34.

• 1. efje 2008. október 13. 23:42
    „Eredmenyek
    sdwxrefretecrxgcrtg 1ed x rex ferewf2 rfexfrecregtycerxgtxe3rfertxcgt rtexg xtrexgtcgvhnb jnummuybvgty tftyttttrftytrhtfrty5 tgt5tder tredr
    degeet dgrtrdgrtdgtdgr tgdrrgdrtgegegyhbujnmiuy 6tgrcgvtrcgretgr
    Kb. igy nez ki.
    Most komolyan. Mondjatok mar nekem megegy netes oldalt ahol igy egybefolyva, atlathatatlanul lehet a tabellat megnezni.
    1 Gruber Hugo 43 pont
    2 Gipsz Jakab 41 pont
    Valahogy igy szoktak nem? Raadasul csak az elso nyolc ert celba? Dehogy. Csak ugy gondolta a szerkeszto hogy a tobbi mar nem fontos. Vagy ennyire sietni kell a gepelessel? Ha ugy borotvalkozik mint ir kepzelem hogy nezhet ki.”

Goran Ivanisevic meggyógyult

Goran Ivanisevic nyerte a Legendák csatája elnevezésű szenior tenisztornát a Papp László… Tovább olvasom