2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

Alonso, Massa: szócsata

Fernando Alonso, a McLaren-Mercedes spanyol pilótája nyerte az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság tizedik versenyét, a Nürburgringen rendezett Európa Nagydíjat.
Fernando Alonso, a McLaren-Mercedes spanyol pilótája nyerte az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság tizedik versenyét, a Nürburgringen rendezett Európa Nagydíjat. A második helyet a brazil Felipe Massa (Ferrari), a harmadikat az ausztrál Mark Webber (Red Bull) szerezte meg. A pontversenyben vezető brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) kilencedikként ért célba. Előnye az összesítésben két pontra csökkent Alonsóval szemben.

Tömény izgalmat hozott a Forma–1 németországi versenye. Már a rajt után nem sokkal „leszakadt az ég", elkezdett zuhogni az eső, az első kör végén máris jöttek ki a boxba a versenyzők. A kerékcserék ellenére egymást követték az ütközések, kicsúszások. A harmadik körben leintették a futamot. A félórás szünetben a pályán állították be az autókat, és cserélték le a kerekeket. Az ismételt rajtnál az élete első Forma–1-es versenyén szereplő német Markus Winkelhock (Spyker) autózott az élen, mögötte Massa, Alonso volt a sorrend, Räikkönen hetedikként haladt.

Pontversenyek

A pontversenyek állása a tizedik futam után (még hét van hátra). Pilóták: 1. Lewis Hamilton 70 pont, 2. Fernando Alonso 68, 3. Felipe Massa 59, 4. Kimi Räikkönen 52, 5. Nick Heidfeld 36, 6. Robert Kubica 24, 7. Giancarlo Fisichella 17, 8. Heikki Kovalainen 15, 9. Alexander Wurz 13, 10. Mark Webber 8, 11. David Coulthard 8 ponttal.
Csapatok: 1. McLaren-Mercedes 138, 2. Ferrari 111, 3. BMW-Sauber 61, 4. Renault 32, 5. Williams 18, 6. Red Bull 16 1 ponttal.
Következik: Magyar Nagydíj (Hungaroring, augusztus 5.).

Amíg bent volt a safety car, a szabályok szerint Hamilton elkezdhette ledolgozni körhátrányát. El is húzott mindenki mellett, majd kiment a boxba, és száraz gumikat tettek föl az autójára. Nem sokkal azután kezdődött újra a verseny, hogy visszajött a pályára. Kocsija kerekei azonban még nem tapadtak eléggé, így a mezőny utolérte és ismét elhagyta őt. Tizennyolc kör után Massa vezetett, őt Alonso, Räikkönen, Webber, Kovalainen és a német Wurz (Williams) követte az élcsoportban.

A 60 körös verseny felénél Kovalainen kerékcseréje miatt
Coulthard autózott a hatodik helyen, előtte a sorrend változatlan volt. Hamilton a 14. pozícióban autózott. A 34. körben a finn Ferrarija leállt. Tíz körrel a leintés előtt a sorrend Massa, Alonso, Webber, Wurz, Coulthard, Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) volt. Két körrel később ismét elkezdett esni az eső, kerékcserék következtek. Aztán Alonso agresszíven támadta Massát, majd öt körrel a vége előtt – körbeautózva – meg is előzte őt.

A célba Alonso, Massa és Webber után Wurz, Coulthard és a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) ért be az élcsoportban. A díjátadás előtt Massa és Alonso szóváltásba keveredett egymással az előzés körülményei miatt.

Jótékony meccsen: médiagyőzelem

Szombaton a rekkenő hőség ellenére pályára lépett a Csongrád megyei média válogatott és a… Tovább olvasom