2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Ambrus Diána bronzérme

A százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokságon a szegedi Toyota-Tmax SZUE Ambrus Diána révén egy bronzérmet szerzett.
A rövidpályás úszóbajnokságon a Toyota-Tmax Szegedi Úszó Egylet „csikócsapattal" indult. Három serdülőkorú (Sibalin Flóra, Novoszáth Melinda és Bárdosi Szebasztián), két junior korú (Szilágyi Nikolett, Sibalin Dávid), valamint két felnőtt versenyzővel (Ambrus Diána és Olasz Anna) vett részt a bajnokságon.

Az ifjúsági olimpián negyedik helyezett Ambrus Diána (1993-as születésű) a tőle már évek óta megszokott módon teljesítette a kötelező feladatot, bronzérmes lett 200 méteres pillangóúszásban 2:15,40 perces időeredménnyel.

Novoszáth Melinda (1998), a csapat legfiatalabb tagja 5 versenyszámban indult, és valamennyiben a döntőbe került a felnőttek között. Ezt még meg tudta fejelni azzal, hogy minden számban új országos korosztályos csúcsot ért el, összesen hetet, ugyanis a délelőtt úszott csúcsokat délután a döntőben két alkalommal még tovább javította. Az új országos korosztályos rekordok a következők: 50 m gyors – 26,84 másodperc, 100 m gyors – 57,52 másodperc, 200 m gyors – 2:02,61 perc, 50 m pillangó – 28,75 másodperc, 200 m pillangó – 2:16,37 perc.

Az érmes Ambrus Diána mellett a többi szegedi úszó is jól szerepelt Százhalombattán. Fotó: DM/DV
Fotó: DM/DV

Ketten túlóráznak

Egy megmérettetés még vár 2011-ben a csapat két serdülő válogatott úszójára: Sibalin Flóra és Novoszáth Melinda a decemberben Miskolcon rendezendő közép-európai junior bajnokságon vesz részt a magyar válogatott tagjaként.

A fiatalok mind döntőbe jutottak: Sibalin Dávid (1993) 400 m gyorson 7. lett 3:57,76 perccel, 1500 gyorson 5. helyen ért célba 15:40,51 perces idővel. Bárdosi Szebasztián (1996) 7.-ként végzett 400 m vegyes úszásban 4:36,10 perces időeredménnyel.

A lányok a hosszútávú gyorsúszó számokban szerepeltek kiemelkedően: Szilágyi Nikolett (1995), a szegediek junior Eb 9. helyezettje 800 méteres gyorsúszásban 4. helyezett lett 8:47,99-es perccel, 400 gyorson pedig 8. helyen végzett 4:18,19 perces idővel. Sibalin Flóra (1997) 800 méteres gyorsúszásban 5. helyezést ért el 8:53,27-es idővel.

Az egész éves teljesítmény alapján a Toyota-Tmax Szegedi Úszó Egylet sportolói (Gellért Gábor és Máté Zsolt tanítványai) az elmúlt esztendőhöz hasonlóan a 4. helyet szerezték meg a 71 klubcsapat versenyében, és már harmadik éve a vidék legjobb úszócsapatának számítanak. Összesen 33 érmet nyertek, amelyből 2 felnőtt, 31 serdülő és ifjúsági, bajnoki medál (köztük 9 arany és 8 országos csúcs). Idén először pedig Olasz Anna és Novoszáth Melinda révén junior, illetve serdülő Európa-bajnoki bronzérmet is szereztek.