2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Ancsiné a 250. gól a fürediek ellen: Pick Szeged-Balatonfüred 38-25

Remek támadójátékkal nyert és tartott jó főpróbát a vasárnapi Füsche Berlin elleni BL-meccs előtt a Pick Szeged.
Pick Szeged-Balatonfüred 38-25 (21-9)
Férfi kézilabda NB I, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Pick Szeged:
Mikler – PRODANOVICS 5, Ancsin 3, SULC 2, LARHOLM 4, Pribanic 3, Kekezovics 3. Csere: Tatai (kapus), Czina, Blazevic 1, ZUBAI 4, Buday 3, NAGY N. 5, Vadkerti, Balogh 4/1, Hegedűs 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

Balatonfüred
: Szathmári – Hornyák 2, KOVÁCS 5, Sandrk 3, Pásztor 1, Kemény 4, Oscar. Csere: Zdolik 2, Lelkes, Gerdán, Németh 1, FALUVÉGI 4, Nagy D. 1, Pulay 2. Vezetőedző: Sótonyi László.

Kiállítások
: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresből
: 1/1, ill. 1/0.

Meccsfilm
: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 7-3, 8-3, 9-3, 10-3, 10-4, 11-4, 11-5, 12-5, 13-5, 14-5, 15-5, 16-5, 17-5, 18-5, 18-6, 18-7, 19-7, 19-8, 20-8, 21-8, 21-9 (félidő), 22-9, 23-9, 23-10, 23-11, 24-11, 25-11, 25-12, 26-12, 27-12, 27-13, 27-14, 28-14, 28-15, 29-15, 29-16, 29-17, 30-17, 30-18, 31-18, 32-18, 32-19, 33-19, 34-19, 34-20, 35-20, 36-20, 36-21, 36-22, 37-22, 37-23, 38-23, 38-24, 38-25.

A legnagyobb izgalom a meccs előtt, a sportcsarnok pénztáránál zajlott. 16 órától nemcsak a Füred elleni bajnokira, hanem a vasárnapi, Berlin elleni Velux EHF Bajnokok Ligája-mérkőzésre is árulták a belépőket. Négy nappal a kezdés előtt a bejáratig ért a sor, már most kijelenthető, a svájci Schaffhausen elleni győzelem után nagy valószínűséggel csordultig telik a csarnok, kézilabdalázban ég a város.

Az első 30 perc játéka láttán elmondhatjuk, a Pick Szeged produkciója jóformán hiba nélküli volt. Már a 20. percben tíz volt a különbség a két csapat között, Rajko Prodanovics – szeptember hónap legjobb szegedi játékosa lett a szurkolók szavazata alapján – és Kekezovics Marinko szépen szórta a gólokat, a Czina, Blazevic védőpáros olyan falat képezett a társakkal, amelyet bizony a vendégek nem tudtak átlőni, ha mégis sikerült, akkor pedig Mikler Roland védett. A távolság egyre nagyobb lett, Ancsin Gábor – a szegedi csapat 250. bajnoki gólját a Füred ellen éppen ő szerezte – önbizalom-növelő dugókat helyezett el a kapuban, az ifjú titán háromszor zörgette meg az öreg róka, Szathmári János hálóját. Apropó, róka, jó lenne, ha vasárnapra is maradna ebből, hiszen a berlini csapat beceneve: Rókák! És a rangadóra elkél egy remek formában játszó Ancsin. Zúgott is az első félidőben: „Játszik a csapat!"

Ancsiné a 250. gól a fürediek ellen: Pick Szeged-Balatonfüred 38-25. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Megmaradt a lendület a második játékrészre is, pedig megszólalt a tűzjelző – egy kis popcorn égett oda a büfében –, de ez sem zavarta meg a hazaiakat. „Ég a Füred!" – jött egy megállapítás a lelátóról. Volt benne igazság, mert a Szeged nem adott alább: robogott. Sulc nemcsak a gólokat, hanem az asszisztokat is remekül osztogatta, ebből Pribanic, Balogh és a társak szórták a gólokat. A hajrában Nagy Norbert is elkapta a fonalat, az utánpótlás-válogatott játékos hibátlanul értékesítette a ziccereket. Az utolsó percben vastaps volt a jutalma Skaliczki László legénységének.

A Pick Szeged vasárnap 16 órakor a Füchse Berlin együttesét fogadja a Velux EHF Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. Elővételben ma és holnap 15.30-tól 18.30-ig lehet jegyet vásárolni a sportcsarnok pénztárában.
Skaliczki László: – Gratulálok a csapatnak, a meccs elemzésébe viszont most nem mennék bele.

Korábban írtuk:

Maradjanak velünk, mert bő fél óra múlva jön a Szedeák-Nyíregyháza kosárlabdameccs.

60. perc: Kemény 38-24. Megint ő, ez a vége 38-25. Remekül játszva nyert a Pick Szeged, ezzel továbbra is veretlen a bajnokságban.

59. perc: Sulc, Vadkerti, Ancsin dupla kínai figura, de sajnos kapufa a vége. Jár azonban a vastaps a nézőktől.

58. perc: Zdolik, majd Nagy Norbert 38-23. Szegedi időkérés.

57. perc: Kemény lövése csúszik be Tatairól 36-22. Balogh Zsolt remek passza után Hegedűs 37-22.

56. perc:
ez sem volt ki gól, Szöllősi 36-21.

55. perc: Hegedűs a pályán. Tatai indít, Nagy negyedik gólját lövi 36-20.

54. perc: Vadkerti fut össze Némethtel, nincs nagy baj.

53. perc: Ancsin dobat gólt Balogh Zsolttal 35-20.

52. perc: kemény lövés, Kemény-gól 34-20. Czina is kemény volt, kiállítják.

51. perc: Tatai és Blazevic pacsizik egy jó blokk után. Nagy Norbert 34-19. Ez egyébként a 250. gól ebben a bajnoki szezonban.

50. perc: Tatai véd ziccert. Pribanic harcol ki hetest, Balogh Zsolt lövi be 33-19.

49. perc: ez pedig Nagy Norberté 32-18. Szöllősi 32-19.

48. perc: minden támadás gól, most Pribanic 31-18.

47. perc: Pulay eredményes, lazább lett a szegedi védekezés 30-18.

46. perc: most Pribanic eredményes, potyognak a gólok 30-17.

45. perc: Sandrk, és Nagy D. 29-17.

44. perc: Buday, majd egy vendéggól 29-15.

43. perc: a vendégeknél Kovács a legeredményesebb 27-14. Balogh Zsoltnak sül a keze 28-14.

42. perc: Tatai véd egyet reflexből. Vadkerti kemény védekezésben.

41. perc: Balogh Zsolttól jön a válasz, már szinte mindenki gólt szerzett a Pickben 27-13. Zubait állítják ki.

40. perc: Kovács 26-13.

39. perc: Szöllősi dobbant, két lábról felugrik, lövése a blokkról megy be 25-12. Larholm is betalál 26-12.

38. perc: Tatai is jól véd. Zubai estében, a szokásos "zubais" gól 25-11.

37. perc: Tatai passza után Nagy Norberté a gól 24-11.

36. perc: Hornyák ziccerét Tatai rúgja ki. A sziréna ennek örömére elhallgat. Itt van a meccsen Nagy Péter olimpikon súlyemelő, ő is a Picknek szurkol. Vele készített friss interjúnkat itt olvashatják el.

35. perc: Sandrk lövésébe csak beleérni tud Tatai 23-11. Közben egy sziréna szólal meg a csarnokban.

34. perc: most egyedül oldja meg Larholm 23-9. Szöllősié a tizedik vendéggól 24-10.

33. perc: Sandrk hetesét Tatai imádkozza fölé. Larholm gólpassza után Zubai a szélről eredményes 22-9.

32. perc: Kovács lő kapufát. Tatai, Vadkerti, Balogh Zsolt és Nagy Norbert a pályán.

31. perc: kezdődik a második félidő. Skaliczki mester mosolygós - van is rá oka. Csak vasárnap, a Berlin ellen is így legyen ez!

Szünet.

30. perc: Sandrk lövése vicceli meg Miklert 21-9. Ancsin talpról, Szatmári véd. Félidő.

29. perc: Ancsin szétlövi a kaput, ebben minden dühe benne volt 21-8.

28. perc: Kekezovics hatalmas bejátszása után Buday talál be 20-8.

27. perc: Buday gólt lő, Pribanicot kiállítják 19-7. Hornyák marad egyedül 19-8.

26. perc: Németh használ ki egy eladott labdát 18-7.

25. perc: Zdolik kisodródva is betalál 18-6.

24. perc: úgy néz ki, a Füred ellen minden összejön a Szegednek.

23. perc: így csak egy Eb-ezüstérmes ejt: Prodanovics góljával 18-5.

22. perc: megint Ancsin, ővé a 250. szegedi gól a fürediek ellen a bajnokságban 17-5.

21. perc: nagy gólt lő Ancsin, az ő lelkének fontos volt ez 16-5.

20. perc: Zdolik lövi szét a kapufát. Buday a pályán.

19. perc: közte tíz, Sulc lövi az újabb szegedi gólt. Megint időt kér Sótonyi 15-5. Aki a 17. gólt lövi, az szerzi meg a 250. Pick-találatot a Füred ellen.

18. perc: Kekezovics pörget Szathmári mellett a kapuba 14-5.

17. perc: Sulc nagy passza után megint Zubai 13-5.

16. perc: Zubai, remek gól 12-5.

15. perc:
Hornyák ugrik be a szélről, Mikler nem védhetett 11-5.

14. perc: Sulc áll bele, ott a gól 11-4. Ancsin bejátszása rossz Zubainak. Szabolcs egyébként egy hatalmas kötéssel a jobb térdén játszik.

13. perc: Pásztor István először villan 10-4.

12. perc: megy ez: most Larholmé a gól 10-3.

11. perc: villámgyors Prodanovics, ez a negyedik gólja 8-3. Rajko, Rajko! - zúg a Pick-tábor. Kekezovics is eredményes 9-3. Vendégidőkérés.

10. perc: másodjára Pribanic nyeri a párharcot 7-3.

9. perc: Pribanic ziccerét fogja Szathmári.

8. perc: Larholmot lerántják, Kemény volt túl kemény. Larholm bosszúból gólt lő 6-3. Kovácsot állítják ki.

7. perc: Mikler véd, Blazevic Szathmári lábai között lő gólt 5-2. Kovács duplázik 5-3.

6. perc: Mikler első védése után Prodanovics mesterhármasa 4-2.

5. perc: megint szélről jön a szegedi gól, Prodanovics másodszor 3-2.

4. perc: Kovács megint kiegyenlít 2-2.

3. perc: Prodanovics átlövését blokkolják. Most a másik szélső, Kekezovics talál be 2-1.

2. perc: Prodanovics ejti át Szathmárit a szélről 1-0. Sandrk egyenlít 1-1.

1. perc: a Szeged kezdte a mérkőzést.

17.01: szeptember legjobbja Prodanovics lett a szurkolók szerint, jár is neki a díj, most kapja meg.

16.59: 2010-ben Balatonfüreden kikapott a Pick, legutóbb az újszegedi sportcsarnokban viszont nagyon elverte a Szeged a füredieket.

16.53: böngészve kicsit a vendégek névsorát, a legismertebb név a korábbi válogatott Pásztor Istváné és Szathmári Jánosé, de figyelni kell a horvát Josip Sandrkre is, aki az MKB Veszprém kölcsönjátékosaként szerepel Balatonfüreden, és korábban többször is megszórta a szegedieket. A spanyol Oscar Rio Rasillo korábbi KEK-győztesként szerepel a Füredben.

16.51: a Pick csapatnévsora: 12 Tatai Péter, 16 Mikler Roland, 2 Buday Dániel, 6 Kekezovics Marinko, 7 Vadkerti Attila, 9 Nagy Norbert, 10 Jonas Larholm, 14 Antonio Pribanic, 17 Zubai Szabolcs, 19 Balogh Zsolt, 21 Alen Blazevic, 24 Czina József, 27 Rajko Prodanovics, 29 Frantisek Sulc, 77 Hegedűs Márk, 90 Ancsin Gábor.

16.46: nézzük a vendégek keretét: 1 Szabó Tamás, 2 Nagy Dániel, 3 Gerdán Tibor, 4 Németh László, 5 Pulay Gábor, 7 Oscar Rio Rasillo, 10 Lelkes Gábor, 15 Pásztor István, 16 Szathmári János, 17 Kovács György, 19 Hornyák Péter, 20 Josip Sandrk, 22 Faluvégi Rudolf, 23 Kemény László, 29 Zdolik Bence.

16.43: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. A mai kettős meccs a Pick-Balatonfüred kézilabdabajnokival indul, majd jön a Szedeák-Nyíregyáza kosárlabda-összecsapás. Izgalmas délután lesz, annyi szent.

Eddig nyolc meccset játszott a férfi kézilabda NB I-ben egymással a Pick Szeged és a Balatonfüred együttese. Hatalmas a szegedi fölény, hiszen hét Tisza-parti győzelem mellett egyetlen füredi siker született az elmúlt négy idényben.

Az újszegedi sportcsarnokban eddig nem sok „sót" evett meg a Balaton-parti alakulat, hiszen mind a négy meccset fölényesen nyerte a kétszeres magyar bajnok. Sőt, még tíz gólon belülre sem tudott kerülni a vendégcsapat, a legszorosabb eredmény egy 28–18-as meccs volt a 2010–2011-es idényből.

Jonas Larholm eddig 31 gólt szerzett a magyar bajnokságban. Fotó: Schmidt Andrea

A Füred jelenleg az ötödik a bajnokságban, öt meccsen három győzelmet, egy döntetlent és egy vereséget könyvelhettek el. A Pick hat meccs, hat győzelemmel rajtolt, és csak rosszabb gólkülönbsége miatt a második az NB I-ben. A vendégeknél leginkább a horvát átlövőre, Josip Sandrkra kell odafigyelni, a hórihorgas játékos eddig 31 gólt szerzett a bajnokságban. A nyáron Rio Oscar személyében spanyol irányítót igazolt a mai ellenfél, a hispán kézilabdás eddig 9 gólt szerzett.

A Pick Szeged nem mindennapi győzelmet aratott a svájci Schaffhausen ellen a BL-ben, ami mindenképpen erőt kell, hogy adjon a játékosoknak. A mai bajnoki is fontos, hiszen vasárnap 16 órakor a Füsche Berlin érkezik a Velux EHF Bajnokok Ligája 3. fordulójában az újszegedi sportcsarnokba. A Balatonfüred elleni meccs (a belépő 1500 forintba kerül) így főpróba a vasárnapi nagy derbire.

Jó hír, hogy mindenki egészséges. Vadkerti Attila térde fájt ugyan, de a kapitányt kemény fából faragták, így már a hétfő esti edzésen is a társakkal gyakorolt.

• 11. Ery88 2012. október 11. 08:08
    „A hétvégi BL-meccs legjobbja Sulc volt :-)”
  • 10. roxper 2012. október 10. 22:12
    „Ennyi erővel Vadkertinek is köszönhetjük a jó helyzetfelismerést, vagy Larholmnak azt, hogy berepülés közben nem nyúlt bele és hagyta a jobb helyzetben érkező Rajkonak!

Egy sort sem írtam Ancsinékról, gyengén muzsikálnak, de Baloghon meg sem lepődök...”
  • 9. tavimaszlag 2012. október 10. 20:50
    „7: akkor is neki köszönhetjük a győzelmet! aki gyenge, de nagyon Balogh, Ancsin! Biztos te őket favorizálod! Hajrá Rajko! Nyilván tudom, hogy szombaton 06 volt! október!”
  • 8. zehn 2012. október 10. 20:49
    „Megérdemelt Pick győzelem,jó játék,gratulálok! Lám, ennyit ér a magyar bajnokság. Egy dobogóra hajtó csapat alárendelt szerepre kényszerül.”
  • 7. roxper 2012. október 10. 19:58
    „3.
    Tudtommal vasárnap ritka gyenge volt, minden büntetőjét kihagyta és rengeteg ziccert is. Egyébként vasárnap már rég nem szeptember volt! :P”
  • 6. Bábkacsa 2012. október 10. 19:57
    „17-16 a második félidő!!!!!!

ajajajaaja”
  • 5. nannie 2012. október 10. 19:49
    „Támadás ma többé-kevésbé ok volt, de a védekezés hagy némi kívánnivalót maga után. Sürgősen rendbe kellene tenni azt a falat...
    Hajrá Szeged!”
  • 4. TUTI 2012. október 10. 19:47
    „Kicsit finyoghatok??? :) :) SOk a kapott!!!

Szatyi jóval 40 felett a pályán! :) :) MEnnyi most??? 45????”
  • 3. tavimaszlag 2012. október 10. 19:44
    „az baj, pedig Rajko vot a legjobb, neki köszönhetjük a vasárnapi gőzelmet is! Ma is ő vot az egyik legjobb!”
  • 2. Elendur 2012. október 10. 18:35
    „"Eddig 233 gólt dobott a Pick a Balatonfürednek, így a mai 17. szegedi találat lehet a jubileumi, 250. gól. "

Micsoda jubileum, volt tűzijáték meg minden rendesen?

A csapatnak grat, a hétvégén hasonló eredményt!”
  • 1. roxper 2012. október 10. 17:08
    „Nálam nem Rajko volt a hónap legjobbja, sőt egy-két nappal a szavazat zárása előtt sem ő vezetett, aztán hirtelen megnyerették vele, érdekes...!”

Felkészülés a vb-re

Budapest, Szeged - A budapesti Syma csarnokban rendezték meg a BM magyar bajnokságát, amelyen a… Tovább olvasom