2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Angol BL-belharc két liverpooli találattal

A labdarúgó Bajnokok Ligája első elődöntőjének első meccsén a Liverpool a Chelsea-t fogadta. A két angol gárda meccse 1–1-re végződött.
A találkozó előtt mindenki biztos lehetett abban, hogy amelyik gárda szeretne továbbjutni ebből a párharcból a Bajnokok Ligája döntőjébe, annak a helyzeteket minél jobb százalékban ki kell használnia. Mert a két együttes közelmúltbeli történelme nem a sok gólról szólt.

Az első negyedóra a Chelsea együtteséé volt – nagyobb lehetőség nélkül. Aztán a 31. percben Torres kilépett – éppen a korábban szerelni igyekvő Carvalho helyén –, ám az előtte mozdulatlanná dermedő Cech eszén nem tudott túljárni. Nem úgy Dirk Kuyt: az első félidő hajrájában, egészen pontosan a 43. percben ketten lógtak rajta, egyikük, Makelele még a lábát is a holland nyakába tette, ám Kuyt nem hagyta magát elnyomni, és Cech lábai között lőtt a hálóba, 1–0.

Lampard öröme: egyenlített a Chelsea. Fotó: MTI
Lampard öröme: egyenlített a Chelsea.
Fotó: MTI

A második félidő egyáltalán nem arról szólt, hogy a Liverpool majd törekszik az előnye megtartására. Sőt sokkal többet veszélyeztetett, mint vendége. Ám a 90+5. percben a csereként beállt Riise ahelyett, hogy elhajolt volna a labda elől, saját kapujába bólintott, 1–1. A hajrá igazán izgalmas volt, és Chelsea kedvező helyzetbe került a döntetlennel.

A visszavágóra jövő szerdán Londonban, a Stamford Bridge-en kerül sor.