2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Angyalföldi pokol

Csak az első percekben volt szoros az eredmény, azt követően – Tomori sérülésének dacára – fokozatosan elhúzott a HNKC-tól a piros-kék gárda.
Vasas - HNKC 33-23
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Fáy utca, 600 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Vasas: TRIFFA – BERTA 5, Steiner 1, Gaál 1, Moszkovaja 3, Tomori 3, Gorova 2 (1). Csere: Tóthová (kapus), Kamper 3, Blaskovits 2, Ábrahám 1, NAGY 11 (7), Simon 1, Pollaková. Edző: Mocsai Lajos.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 2, Nyikolajenko 8, Reiner 1, Wolf 2, Jókai 4, Szepesi 2. Csere: Abramovics, Scholtz (kapusok), Földes, Bloj, Sipos 4, Ancsin, Fülöp. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 4, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/8, ill. 1/0.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–1, 9. p.: 5–1, 18. p.: 9–5, 24. p.: 12–6, 29. p.: 14–8, 35. p.: 19–12, 41. p.: 24–16, 48. p.: 27–18, 50. p.: 28–20, 57. p.: 31–22.

Csak az első percekben volt szoros az eredmény, azt követően – Tomori sérülésének dacára – fokozatosan elhúzott a HNKC-tól a piros-kék gárda. A vásárhelyiek ukrán légiósa, Nyikolajenko „lövőedzést" tartott, alaposan formába hozta Triffát. Csak egy próbálkozása kerülte el a kaput, a töbitt a Vasas hálóőre védte, plusz negyedóra alatt két kétperces kiállítást gyűjtött be. Kiss Szilárd edző le is kapta a pályáról, majd miután visszatért – a 24. percben – megszerezte első gólját. A 26. percben már ijesztő volt a különbség (14–6), ezt a szünetig sikerült csökkenteni.

A szünet utáni hasonló folytatás azonban elmaradt, a Vásárhely enerváltan, lagymatagon, szinte úgy tűnt, akarat nélkül kézilabdázott. A vendégek rengeteg hibát követtek el, amit a Nagy vezérelte házigazdák rendre kihasználtak, góllal büntettek. Ennek teljesítménynek nem is lehetett más a vége, csak hatalmas zakó, a találkozó előtt szintén hat pontos Vasastól. Igaz, a Csongrád megyei együttes felkészülését, munkáját folyamatosan sok sérülés nehezíti, és a bírók sem álltak a helyzet magaslatán. De ezek a gondok, bosszantó dolgok sem jelentenek magyarázatot erre az eredményre.

Antós István elnök: – Nagyon csalódott vagyok a csapat mutatott teljesítménye miatt. Nem erre számítottam...

Bemelegített a Szeged

A férfi vízilabda LEN-kupa szegedi csoportjának tegnapi nyitányán a házigazda Beton VE könnyedén… Tovább olvasom