2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Angyalföldön is nyert az Universitas

Végig vezetve 9-6-ra győzött az Universitas Szeged női vízilabdacsapata Angyalföldön az OB I. szombati fordulójában.
Nem sokáig kellett várni az első találatra, Lengyel Dorottya labdaszerzése után alig telt el fél perc a mérkőzésből, Dalmády Szandra emberelőnyös góljával a vendégeknél volt az előny. Bár Papp Cecília révén kiegyenlített az Angyalföld, Dalmády Szandra második találatával a negyed közepére ismét a Szeged vezetett. Egy kisebb gólcsend után Török egálra hozta az állást, de ezt Dalmády nem nézhette tétlenül. Az első negyed után 3-2-re vezetett az Universitas.

A második negyedet szintén a vendégek kezdhették, Dalmády Petra révén kettőre nőtt a szegediek előnye. Ezzel 2-4 volt az állás. A következő 7 percben sorra maradtak ki a szegedi kísérletek, de a hazaiak se voltak a helyzet magaslatán, így megmaradt a kétgólos vendég vezetés a félidőben is.

A harmadik játékrészben a közel 13 perces gólcsendet Dalmády Petra találata töri meg, ezzel háromgólosra növelte csapata vezetését. 2-5. Azonban a gól után Papp Cecília is fellelkesült, akcióból talál be Bük kapujába. 3-5. Egy kihagyott fór megboszzúlta magát, Nehéz 4-5-re módosította az állást, de Dalmády Petra szokásához híven újra betalált, így visszaállt a kátgólos Universitas vezetés. Egészen a 7. perc végéig, amikor Nehéz újra megkeserítette a szegediek dolgát, ismét egyre csökkentette az angyalföldiek hátrányát. 5-6.

Az utolsó játékrész közepére Dalmády Petra és Lengyel Dorottya góljával visszaállt a háromgólos szegedi vezetés. Az angyalföldiek küzdöttek a labdáért és minden egyes gólért, de a nagy kapkodásban sorra maradtak ki a helyzetek. A végjátékban csak úgy potyogtak a gólok. A két szegedi találatra Fekete válaszolt, majd ismét Dalmády Petra rögtönzött a hazai gólra. Ezzel ötödik találatát könyvelhette el a mérkőzésen. Az utolsó percekben nem esett több gól, a végén 9-6-ra győzött az Unoversitas Angyalföldön.

Vodafone női vízilabda OB I.
Budapest, Kőér utca. Vezette: Dodog Szabolcs, Mucskai Péter.

Angyalföldi SI - Universitas Szeged 6-9 (2-3, 0-1, 3-2, 1-3)

Angyalföldi SI: Gyöngyössy - Kövesdi, Nehéz 2, Török 1, Sándor, Papp 2, Baranyi. Csere: Zádor, Pap, Szegletes, Halmos, Fekete 1, Bük (kapus). Edző: Jenei Sándor.

Universitas Szeged: Gundl - Lengyel Dorottya 1, Hajdú, Dalmády P. 5, Dalmády Sz. 3, Fabó, Hegedűs. Csere: Erdélyi, Bordás, Miklós, Kuczora, Lengyel Dominika, Lengyel A.. Edző: Lakó Gábor.

Emberelőny: 8/2 ill. 9/2.

Ötméteres: - ill. -.

Kipontozódott: Török (cserével végleg kiállítva 22. perc), Papp Cecília,ill. Lengyel Dorottya.

Egyik stadion sem felel meg az UEFA előírásainak

Biztonsági szempontból egyik hazai sportstadion sem felel meg maradéktalanul az előírásoknak,… Tovább olvasom