2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -4°C | 1°C

Áprilisi sportsikerek Csongrád megyében: bajnokcsapat! Bajnokcsapat!

Csongrád megye - Áprilisban ki sem látszottunk a megyei sportsikerek közül: a Szegedi TE tekecsapatának bajnoki címe mellett több sportoló is kiharcolta a londoni olimpiai szereplés jogát.
Bajnoki cím, kupaezüst, bajnoki bronz, feljutás. Mozgalmas hónap volt az április, amelyben bővült a megyei olimpiai csapat is.

1. Szegedi TE. Története kilencedik csapatbajnoki aranyérmét szerezte meg a Szegedi TE férfi tekecsapata azután, hogy a bajnoki finálé utolsó fordulójában, Szegeden megelőzte a címvédő Zalaegerszeget. A klub kétéves szünet után nyerte vissza az aranyat, amely már a kilencedik bajnoki címet jelentette. A csapat névsora: Karsai László, Kakuk Levente, Kiss Norbert, Ernyesi Róbert, Szél Tibor, Kovács Péter, Sajermann Gergő, Márton János.

Újra bajnokok a szegedi tekézők! Fotó: Frank Yvette (galéria)

2. Nagy Péter. Legjobb felnőtteredményét érte el Nagy Péter, a Szegedi Lelkesedés SK 26 éves súlyemelője, aki szakításban bronzérmes lett az antalyai Eb-n. Nagy 192 kilogrammos teljesítménnyel állhatott dobogóra, lökésben 220-szal a nyolcadik, összetettben pedig 412 kilóval a hetedik lett.

3. Takács Orsolya, Keszthelyi Rita. A magyar női vízilabda-válogatott a trieszti kvalifikációs tornán remek teljesítménnyel kivívta a londoni olimpiai szereplés jogát. A nemzeti együttest a Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK-ból két játékos, Keszthelyi Rita és Takács Orsolya segítette, előbbi góljaival, utóbbi jó védekezésével.

4. Mikler, Lékai, Zubai, Vadkerti, Ancsin. A magyar férfi kézilabda-válogatott is kijutott a londoni olimpiára, miután a göteborgi selejtezőtornán a svédek mögött megszerezte a második helyet. A csapatban a Pick Szegedből öt játékos, Mikler Roland, Ancsin Gábor, Lékai Máté, Vadkerti Attila és Zubai Szabolcs kapott helyet.

5. Risztov Éva, Molnár Ákos. A vásárhelyi származású Risztov Éva és a szegedi születésű Molnár Ákos volt a 114. úszó országos bajnokság főszereplője: Risztov új országos csúccsal nyert 1500 méter gyorson, eredményével a világranglistán is az élre ugrott, Molnár pedig 200 méter mellen teljesítette az olimpiai részvételhez szükséges szintidőt.

6. Pick Szeged. Skaliczki László együttese a Balatonfüredet legyőzve (24–21) bejutott a férfi kézilabda magyar kupa fináléjába, ahol az MKB Veszprémtől csupán egy góllal szenvedett vereséget (27–26), így ezüstérmesként zárt.

Kézilabda magyarkupa-döntő Budapesten: Pick Szeged-MKB Veszprém. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

7. A-Híd Szeged Beton VE. A férfi vízilabda OB I-ben az A-Híd Szeged Beton VE egy hazai és egy idegenbeli győzelemmel megnyerte a Honvéd elleni bronzcsatát, ezzel a tavalyi szezonhoz hasonlóan a harmadik helyen végzett a bajnokságban.

Leiskolázta a Beton a Honvédot a bronzmeccs első felvonásán. Fotó: Frank Yvette (galéria)

8. ABCOM-Szeged KE. Sikert sikerre halmozott az ABCOM-Szeged KE női kosárlabdacsapata: előbb megnyerte a Nagykanizsa elleni másodosztályú bajnoki finálét, majd a BEAC Újbuda ellen kiharcolta a feljutást, így jövőre újra az A csoportban szerepelhet.

9. Tornádó Team. Kiváló szervezőmunkával rendezett gyorsasági görkorcsolya Európa-kupa-futamot (amely egyben Magyarország legrangosabb versenye is volt) a szegedi Tornádó Team SE, amelyen Gardi Dominika, Monostori Eszter, Dékány Bence és Sántha Blanka egyaránt aranyérmesként zárt.

Az oválpálya sebességrekorderei - görkorcsolyaverseny Szegeden. Fotó: Frank Yvette (galéria)

10. Máté Taekwondo és Hapkido KSE. A vásárhelyi Máté Taekwondo és Hapkido KSE tékvandósai remekeltek a diákolimpián, egyben Engrich Mariann-emlékversenyen, ahol első vidéki egyesületként, legeredményesebb klubként elhódították a vándorserleget.

Borák Jenő a forduló gólvadásza

Borák Jenő a megyekettes Fábiánsebestyén középpályása az Üllés ellen megnyert meccsen ötször volt eredményes. Tovább olvasom