2018. 10. 22. hétfő - Előd 6°C | 17°C Még több cikk.

Áramszünet után sima szegedi győzelem

A félidőben 20-15-re vezet a MOL-Pick Szeged a Vác otthonában, a férfi kézilabda NB I 5. fordulójában. Érdekesen fejeződött be a félidő, áramszünet lett a váci csarnokban, így a második játékrész 31 perces lesz.
Vác-MOL-Pick Szeged 27-36 (16-20)
Férfi kézilabda NB I, 5. forduló, Vác, 400 néző. Vezette: Horváth, Marton.
Vác: Drissi -  Vaszics 1, Popovics 3, Koller 2,  Lendvay 3, Bartók 4,  Topics 8. Csere: Vitáris, Ulicsinyi (kapusok) Chychykalo 5, Munkácsi, Ménfői, Pavlovics, Törteli, Tyiskov 1, Császár. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Pedro 7/1, Skube 1, Gaber 5, Blazevic, Bodó 4, Bóka 2. Csere: Balogh 4, Källman, Sostaric 4/3, Obranovic 2, Thiagus Petrus 2, Zubai, Bánhidi 2, Buntic 2.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 2/0,  ill. 4/4

60. perc: Buntic a vonalra lép, Topics, 27-36. Ez a vége.
59. perc: Sierra véd.
58. perc: Zubai szerzi meg a labdát. Véd a hazai kapus.
57. perc: Időt kér a Vác.
56. perc: Buntic, 26-36.
55. perc: Chychykalo sokkal fölé.
54. perc: Chychykalo belemgy. Bókát kell lecserélni. Bánhidi harcol ki hetest. Pedro, 26-35.
53. perc: Elveszik a Szegedtől, Koller fölé, Pedro, 26-34.
52. perc: Pedro, 26-33. Labdát szerzett a Szeged.
51. perc: Lépés a Vácnál. Bodó csel, majd gól, 25-32. Chychykalo ejt, 26-32.
50. perc: Bodó, borul a kapu, 25-31.
49. perc: Skube talpról, 24-30. Chychykalo, 25-30.
48. perc: Sierra nagyot véd.
47. perc: Véd a hazai kapus, Lendvay ellépi. Gaber ma nagyon jó, 24-29.
46. perc: Megszerzi a labdát a Szeged.
45. perc: Topics 2 perc. Gaber, 24-28.
44. perc: Balogh, 23-27. Lendvay, 24-27.
43. perc: Bartók sokkal fölé.
42. perc: Gaber, tarthatatlan, 23-26. Sierra véd. Bodó belemegy.
41. perc: Tyiskov, 23-25.
40. perc: Sostaric megint ront. Sostaric most nem, 22-25.
39. perc: Drissi két nagy védése. Bartók, 22-24.
38. perc: Láb a Vácnál. Popovics ejt, 21-24.
37. perc: Bodó talpról, 20-24.
36. perc: Eladja a labdát a Szeged. Obranovic 2 perc, hazai hetes. Bartók, mellé.
35. perc: Bartók, 19-22. Balogh pillanatok alatt, 19-23. Vaszics, 20-23.
34. perc: Obranovic, véd a hazai kapus.
33. perc: Sierra véd. Bodó eladja, Topics, 18-22.
32. perc: Topics, 17-21. Balog, nagy gól, 17-22.
31. perc: A Szeged kezd. Gaber fordul be, 16-21.

30. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől, Koller, 16-20. Ez a félidő. Fordulás.
29. perc: 68 másodperc van hátra a félidőből.
30. perc: Egy perc van hátra, áramszünet a csarnokban! Félidő, 31 perces lesz a második játékrész.
29. perc: Popovics a szélről, 15-20.
28. perc: Topics az üres kapuba, 14-19. Időt kér a Szeged. Thaigus Petrus, 14-20.
27. perc: Bánhidi 2 perc. Chychykalo, 13-19.
26. perc: Sierra könnyedén, Zubai, Vitáris véd.
25. perc: Munkácsi 2 perc. Buntic érkezik, 12-19.
24. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Sostaric, 12-18.
23. perc: Chychykalo, 11-17. Eladja a Szeged, Popovics, 12-17.
22. perc: Thiagus Petrus harcol ki hetest. Sostaric, 10-16. Sierra ismét. Thiagus Petrus, bomba, 10-17.
21. perc: Hazai kapufa. Vitáris véd. Elveszíti a Vác.
20. perc: Chychykalo, 10-14. Bánhidi, 10-15.
19. perc: Thiagus Petris sokkal fölé, szegedi labdaszerzés. Obranovic a pipába, 9-14.
18. perc: Hazai hetes. Popovics, Sierra megfogja.
17. perc: Obranovic, 9-13. Időt kér a Vác.
16. perc: Bóka az üres kapuba, 9-11. Sierra ismét, Pedro ismét, 9-12. Sierra elkapta a fonalat.
15. perc: Pedro elemében, 4. gólja, 9-10.
14. perc: Bartók 2 perc, Bóka hetest harcol ki. Sostaric, 9-9. Sierra véd.
13. perc: Bodó sokkal fölé, Topics, 9-8.
12. perc: Sierra véd.
11. perc: Pedro a szélről, 8-8.
10. perc: Balogh sokkal mellé. Topics, 8-7.
9. perc: Bodó először, 6-7. Bóka 2 percet kap. Koller, 7-7.

A váci bajnoki.

8. perc: Topics ziccert ront.
7. perc: Topics beállóból, Skube, 6-6.
6. perc: Bartók talpról, 5-4. Pedro pillanatok múlva, 5-5.
5. perc Pedro robog, 4-4.
4. perc: Balogh, okosan, 4-2. Eladja a Vác, Bóka, okosan, 4-3.
3. perc: Gaber, végre, 1-3. Bartók, 4-1.
2. perc: Koller a pipába, 2-0. Gaber, véd a hazai kapus, Topics, 3-0.
1 perc: A hazaiak kezdenek. Lendvay, 1-0.

A bemutatás.

18.22: Főpróba vasárnapra, amikor a BL-címvédő, a lengyel Kielce érkezik Szegedre.
18.10: Szergej Gorbok maradt ki a keretből, Bóka Bendegúz meggyógyult, így a csapatba került.

Az ifik meccsén a Pick Szeged fiatalja esélyt sem hagytak a Vácnak, 39-21-re nyertek.

Az ifik simán nyertek a Vác ellen.

Ebből, azaz pihenésből minél több kell, hiszen sorozatban váltják egymást a bajnokik és a BL-rangadók. Ma 18.30-tól például a Vác otthonában játszik Juan Carlos Pastor csapata az NB I-ben, míg vasárnap 17 órakor már az újszegedi sportcsarnokba érkezik a BL-címvédő lengyel Kielce.

A mai találkozó időpontja azért változott 18.30-ra, mert az M4 Sport élőben közvetíti – ugyanez a helyzet a Telekom Veszprém elleni hazai rangadóval, amelyet így október 29-én, szombaton 13.30-kor kezdenek.

A Vác négy bajnokin van már túl, és az eredményeik kiemelkedők: otthon a Balmazújvárost 21–18-ra, a Balatonfüredet pedig 29–26-ra győzték le, míg Csurgón csupán 22–21-re, Tatabányán csak 25–21-re maradtak alul. A keret legeredményesebb játékosa Koller Tamás 25 góljával, de jó ismerős lehet az ellenfélből Bartók Donát és Lendvay Péter is. A 18.30-kor kezdődő találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Márton Anita: szponzorok híján festenie kell

A hagyományos Tisza-kupa atlétikai versenyen részt vett és nyert is a riói olimpián bronzérmes Márton Anita, aki lehangoló magyarázattal szolgált festékes hajára. Tovább olvasom