2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Aranyvasárnappal zártuk a belgrádi kajak-kenu Eb-t

Hozta a formáját a magyar kajak-kenu válogatott a belgrádi Európa-bajnokságon: az utóbbi négy évhez hasonlóan ezúttal is hat aranyérmet nyert a kontinensviadalon. Az EDF Démász-Szegedi VE versenyzői közül Kárász Anna K4 500 méteren ezüst-, Horváth Gábor C2 200-on bronzérmmel zárt, Sík Márton K2 200 méteren ötödik, Vajda Attila C1 1000 -en nyolcadik lett.

Vasárnap
17.11:
a csapat most száll fel a buszára, ezzel online tudósításunk is véget ér. Köszönjük egész hétvégén át tartó figyelmüket.

16.49: hetedik helyezéssel ér véget a magyaroknak az EB: Pauman Dániel K1 5000-ren végzett ezen a helyen.

16.13: a férfiaknál kenuban Vajda párostársa, a fiatal Varga Dávid remekül helyt állva az ötödik helyen zárt.

15.56: a nők K1 5000 méteres számában fehérorosz aranyérem született, Csipes Tamara negyedik lett.

13.33: megvan a hatodik arany: női K2-ben Kovács Katalin és Kozák Danuta duója diadalmaskodott, előbbinek harmadik, utóbbinak második aranya ez Belgrádban. Már csak az 5000 méteres döntők vannak hátra 15 órától.

13.30: - Jó pályát mentünk, még annak ellenére is, hogy Attila kicsivel korábban egyesben is rajthoz állt. Sajnos a vb-n nem indulhatunk, de mivel az első számú feladat a kvótaszerzés, ez érthető döntés - mondta Horváth Gábor.
- Bíztam az éremben, Gáborék egysége már évek óta ott van az élmezőnyben. Örülök, hogy nem megyünk haza érem nélkül - mondta Vécsi Viktor, Horváth edzője.

Horváth a dobogón - Képekben a belgrádi kajak-kenu Eb

13.27: - Észre kell venni, hogy amióta olimpiai szám lett a K2 200 méter, nagyon megerősödött a mezőny. A döntőben legalább hat egység eséllyel pályázott az éremre, éppen ezért nem vagyok szomorú az ötödik helyünk miatt. Bízom benne, hogy a vb-n, hazai köznség előtt tudunk csodát csinálni - fogalmazott Sík Márton a futam után.

NSO TV

13.25: újabb szegedi érem! A Horváth Gábor, Bozsik Attila C2-es duó centikkel csúszik le az ezüstről, így bronzérmes. Korábban Sík Márton és Beé István K2-ben ötödik helyen futott be.

Síkék elemzik ötödik helyüket - Képekben a belgrádi kajak-kenu Eb

12.53: ahogy várható volt, a holtfáradt Kozák Danutának elfogyott az ereje, cak kilencedik lett 200-on. Így is remekelt, egy arannyal és egy ezüsttel zárt. Negyed órán belül jönnek Sík Marciék.

12.43: hoppá! Addig elemezték a befutót, míg Molnár Pétert ki nem hozták másodiknak! Bravó, a harmadik érem a férfi szakágban.

12.42: a férfi C1-ben nincs kérdés, Bozsik Attila a mezőny második felében ér célba, a nyolcadik. Később pályaelhagyás miatt ki is zárták a futamából, így helyezés nélkül zár.

12.37: Molnár Péter K1-ben elképesztő futam részese lehetett, és holtversenyben a 3-5. helyen esett be a célba. Megint jöhet a célfotó.

Molnár és medálja - Képekben a belgrádi kajak-kenu Eb

12.22: Takács Kincső a 3-4. helyen ért célba C1 200-on, célfotó dönt a bronzérem sorsáról. Végül fél másodperccel lecsúszik a dobogóról.

12.02: a 200 méteres A döntők 12.20-kor kezdődnek.

11.31: - Életem legnehezebb versenye volt, nem vagyok még ehhez az iramhoz szokva - mondta a 19 estendős Kárász Anna. - Első felnőtt versenyemen számomra csodálatos dolog az ezüstérem, ám mivel a lányok mindenképpen aranyat szeretek volna, kis hiányérzet maradt bennem - tette hozzá.

Kárász Anna öröme az éremmel - Képekben a belgrádi kajak-kenu Eb

11.18: nézzük a négyesünket. Csupa világbajnok, és a hármas beülőben az EDF Démász-Szegedi VE versenyzője, Kárász Anna. A négyes pálya a miénk. Féltávnál másodikok. Maradnak is - fehérorosz arany-, magyar ezüstérem.

A szegedi ezüstérmes nyilatkozik - Képekben a belgrádi kajak-kenu Eb

11.05:
K2-ben a Tóth D., Kulifai duó a hatodik helyen ért célba. Most jön a női négyes a szegedi Kárász Annával.

10.56: férfi C2-ben a Vasbányai, Németh duó szabad szemmel látva a hatodik lett, az aranyat ismét csak a célfotó dönti majd el. Végül nem is hatodiknak, hanem hetediknek hozzák ki őket, az arany a románoké.

10.45: - Úgy vágtunk neki a távnak, hogy az esélytelenek nyugalmával versenyezhetünk, mivel ilyen összetételben még edzésen is alig ültünk össze, komoly versenyünk pedig nem is volt. Éppen ezért nagyon kellemes meglepetés ez a győzelem - mondta Kovács Katalin már a parton. - A hínárokkal ezúttal is akadt egy kis gondunk,ám szerencsére most is megoldottuk - tette hozzá Csipes Tamara.

Közbe szólt a technika, a korábbi bejegyzések elvesztek. Az eredményket itt, a beszámolókat itt nézhetik vissza.

• 13. SWIFTMAN 2011. június 20. 07:26
    „Szép volt, megint hozták a formájukat a magyarok. Gratula mindenkinek.”
  • 12. THE 2011. június 19. 22:51
    „Olvasnék a Szegeden tartott Szőke Tisza országos táncversenyről is kedves szerkesztők.”
  • 11. buhamama 2011. június 19. 21:27
    „Ez a nagyon szép volt,gratulálok fiúk ,lányok. HAJRÁ MAGYAR FIATALOK.”
  • 10. queenmargareth 2011. június 19. 17:55
    „Ügyesek!
    Gratulálok!”
  • 9. Szurkoló 2011. június 18. 14:23
    „Szívből gratulálok az eddigi nagyszerű eredményekhez mind a versenyzőknek, mind az edzőknek és a segítő "stábnak"! Csak így tovább, szurkolunk!

Storcz Botondnak, hátha egyszer eljutna a füléig, agyáig: ha nem bolygatná a férfi ezer négyest 2008 óta, nem erőltetné a versenyzőkre a sportpolitikai akaratot, hanem hagyná őket nyugalomban, békében, háborítatlanul készülni, és végre-valahára visszaállítani a négyes válogatót, akkor higgye el, sokkal előrébb lennénk.
    Szabadon összeülne a négy ember, s a döntő 9 hajójából az képviselné hazánkat, aki győz! Ez lenne a legtisztább, legkorrektebb. Nem az, akit Ön, Önök egymásra erőltetnek, majd szakmai indokokkal kimagyaráznak.
    Ráadásul értékes versenyzők, akik a sportpolitika áldozatává váltak, nem gondolkodnának most a visszavonuláson. Ezt Önnek kellene a legjobban tudni, aki az ezer méteres négyes olimpiai bajnoka! Bár szövetségi kapitányként is olimpiai bajnokhoz méltón viselkedne, döntene! Csak hát ugye az a fránya érdek...

• 6. ízizí 2011. június 18. 13:12
    „3 hajó előny? Kovács előtt le a kalappal ismét!”
  • 3. bikanor 2011. június 17. 12:31
    „Gratulálok Attika. Hozd haza az aranyat.”
  • 2. seawasp 2011. június 17. 11:21
    „No kérem, hogy rohan az idő? :-D

Még buszvezetőként ismertem meg Vajda Attilát, hiszen az apja velem egykorú, és az anyukája sokszor várta a buszt a kis gyerekével! A ,,kisgyerek" most megint nyert, és gratulálok neki! :-D”
  • 1. unknown 2011. június 17. 10:05
    „Vajda Attila megnyerve előfutamát már a döntőben van. A két C-1000-es előfutamból az 1-3. helyezettek jutottak a döntőbe.”

Megye III.: kikapott a bajnok Sándorfalva II., második a HFC

A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó, 34. fordulóját rendezték a hétvégén. A bajnok… Tovább olvasom