2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

ASA-Consolis-HNKC: nem sikerült a bravúr

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata szombaton játszotta utolsó bajnokiját. Fehérváron 27–24-re kikaptak, így a 6. helyen végeztek, és nem léphetnek ki az európai kupaporondra.
Nagy volt a tét. Európa. Pontosabban a bajnoki 5. hely és azzal a kontinentális kupaszereplés. Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata már hetek óta erre a találkozóra készült, és a Dunaújváros elleni mérkőzésen is azt gyakorolták Nyikolajenkóék, ami az utolsó, és egyben mindent eldöntő partin, idegenben a Fehérép Alcoa ellen nyerő lehet. Az 5. helyhez győzelem vagy döntetlen kellett (volna) Fehérváron.

A 21. percig remekül tartották magukat Farkas József vezetőedző tanítványai, ekkor 9–9 állt az eredményjelzőn. Az ezt követő 7 perces etapot azonban 4–2-re a Fehérvár nyerte.

Hiába küzdöttek Gaálék (sötétkék mezben), ismét kikaptak a Fehérvártól. Fotó: Tésik Attila
Hiába küzdöttek Gaálék (sötétkék mezben), ismét kikaptak a Fehérvártól.
Fotó: Tésik Attila

A szünet után tovább nőtt a távolság, mégis a hajrá rendkívüli izgalmakat hozott. Megvolt az esély az egálra. De elmaradt az egyenlítés. Így végük hatodik a helyen végzett a Vásárhely.

Jegyzőkönyv

Fehérép Alcoa–ASA-Consolis-HNKC 27–24 (14–12)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért, 6. forduló.
Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Fehérép Alcoa: Djerics – AZARI 7, BERNATAVICIUTE 5 (1), TRISCSUK
6, Vijunaite 3, Tilinger 2, Vaszari. Csere: SZIKORA (kapus),
Kamper 1 (1), Szeged 2, Lévai 1, Emberovics. Edző: Sótonyi László.
ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – Nagy I., Nyikolajenko 6, WOLF
8 (1), FÜLÖP 1, Jókai 3, Koroknai 3. Csere: Mucsi-Vörös (kapus), Gaál
1, Antal, Gerstmár R. 2. Edző: Farkas József.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4⁄2, ill. 2⁄1.

Puljezevics: Egy hét múlva döntök

Puljezevics Nenadnak, a Pick kapusának még egyéves szerződése van a csapattal. Mégis többen tudni vélik, hogy a közönség által csak Pukinak becézett hálóőr távozik Szegedről. Tovább olvasom