2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

ASA-HNKC-győzelem a Vác ellen

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata a legutóbbi fordulóban a Vácot látta vendégül, és Olga Nyikolajenko vezérletével háromgólos győzelmet aratott.
A Vác mindig kemény ellenfél volt, és bár ebben a bajnokságban eddig nem vitézkedik, nem szabad lebecsülni. Ezt az ASA-HNKC játékosai tudták, az első gólt mégis a vendégek szerezték Veszeli révén.

Nyikolajenko hatalmas átlövéssel egyenlített, majd Borbély a kipattanót zúzta a hálóba. Máris fordult a kocka. De a folytatásban sem szűnt meg pörögni, egyik oldalról a másikra vándorolni. Veszeli a hátán cipelte csapatát, és negyedik góljával ismét a Pest megyeieknél volt az előny. Ezen a bűvös kockán a győzelem színét keresgélték a csapatok, az edzők pedig időkéréssel, tanácsokkal próbáltak beavatkozni a játékba. Ez Rapatyi Tamásnak, a házigazdák mesterének sikerült jobban, tanítványai háromgólos vezetésénél ért véget az első harminc perc.

A szünet után jobban, agresszívabban védekezett az ASA- HNKC, ez labdaszerzésekben, villámgyors találatokban mutatkozott meg. Az első játékrészben Koroknai, a másodikban az egyszemélyes ukrán front, Nyikolajenko tüzelt a legeredményesebben. A 43. percre úgy tűnt, a kocka nem fordul többet (26–18), de a hazaiak hibáit kihasználva a váciak a hajrára ismét veszélyes, kétgólos, közelségbe kerültek. Az izgalmas hajrá azonban elmaradt, pillanatok alatt ismét ötre nőtt a két alakulat közti különbség, és a siker többé nem forgott veszélyben. A meccs kockáján a vásárhelyiek rakták ki, találták meg a győztes színeket, amely a kék és a sárga volt.

Rapatyi Tamás: – Úgy tűnik, rájöttünk, mérkőzést nyerni csakis kemény, agresszív védekezéssel lehet. Ezt már időnként tapasztaltam a játékunkban.

További eredmények: Derecske–Kiskunhalas 26–22, Győr–FTC 32–24 (a győri Görbicz 16 gólt szerzett), Cornexi–Békéscsaba 25–22.

Pick-blama Debrecenben

A Budapest Bank férfi kézilabda liga negyedik fordulójában meglepetésre elszenvedte első vereségét a… Tovább olvasom