2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

ASA-HNKC: Heni fogott, mint a Vörös festék

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata az utolsó idei bajnokin a Békéscsabát fogadta a Hódtói Sportcsarnokban, és nagy küzdelemben legyőzte a viharsarki együttest.
ASA-HNKC - Békéscsaba: 25-22

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 1, NYIKOLAJENKO 7, Gerstmár R. 4 (1), Borbély 1, Jenőfi 4, KOROKNAI 4 (1). Csere: VÖRÖS (kapus), Fülöp, WOLF 4 (1), Sipos, Szepesi, Jókai. Edző: Rapatyi Tamás.
Békéscsaba: VERESS – Kelemen, Cifra 1, Forczek, Takács 2, SZEKERES 6, Vin-
cze 1. Csere: Futaki (kapus), HERR A. 10 (3), Leposava, Tóth K. 1, Valyuch 1, Such. Edző: Mátéfi Eszter.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása, 1. perc: 1–0, 6. p.: 3–3, 13. p.: 8–6, 22. p.: 11–10, 29. p.: 15–12, 31. p.: 15–15, 41. p.: 16–18, 52. p.: 23–19, 56. p.: 23–21.

Az első félidőben minden a várakozásoknak megfelelően történt, nagy küzdelem alakult ki, és a házigazdák általában egy-két góllal vezettek. Az azonban furcsa volt, hogy az eredménytől és a pályán történtektől függetlenül a helyi B közép a vezetőedző távozását követelte: „Rapatyi, takarodj!". A lila ultrák ellenben buzdították övéiket, csak az ő hangjuk hallatszott: „Itthon vagyunk!".

Ismét nyert a Győr

A női kézilabda kupákban fordulót rendeztek. BL: Valencia (spanyol)–Győr 28–31, FTC–Valcea (román) 22–32. EHF-kupa: Dunaferr–Rosztov-don (orosz) 33–23, Aalborg (dán)–Cornexi 28–26. KEK: Debrecen–Podgorica (montenegrói) 44–12.

– Az első 30 percben nem játszottunk rosszul – értékelt Dzsipoff Károly egykori játékvezető –, a támadások jók voltak, ám a védekezéssel akadtak gondok és a kapusaink sem fogtak. Nyikolajenko és Gerstmár a húzóember.

A pihenőt követően kicsit megijedhettünk, pillanatok alatt egyenlített, majd a vezetést is átvette a viharsarki gárda. Wolf azonban új lendületet adott a csapatnak, Vörös bravúrok sorozatát mutatta be a kapuban, és a védekezés is szigorúbb – olykor már durva – lett mindkét oldalon. A papírforma végül nem szakadt.

A vásárhelyi női kézilabdázók (labdával Gerstmár) hozták a papírformát a Békéscsaba ellen. Fotó: Tésik Attila

– Sokat jelentett, hogy amikor a csapat hátrányba került, akkor sem adta fel, küzdött, hajtott, a második félidőre feljavult a védekezés is – mondta Virág Erika, a HNKC egykori játékosa.

Rapatyi Tamás: – A győzelmet a szurkolóinknak ajánlom, szeressék a csapatot, mert megérdemli.

1. Győr 8 8 0 0 271 – 184 16
2. Dunaferr 9 8 0 1 275 – 237 16
3. Ferencváros 9 7 0 2 280 – 240 14
4. Debrecen 8 6 0 2 247 – 219 12
5. ASA-HNKC SE 9 4 1 4 251 – 256 9
6. Cornexi-Alcoa 8 4 0 4 228 – 240 8
7. Goldberger SE 8 3 1 4 185 – 210 7
8. Derecske 9 3 0 6 240 – 258 6