2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Átgázoltunk: Szeged Beton-Honvéd 10-7 + galéria

Parádés összecsapáson, végig magabiztosan vezetve győzött a Szeged Beton csapata a Groupama Honvéd ellen a Vodafone férfi vízilabda OB I 10. fordulójában.
Szeged Beton - Groupama Honvéd 10-7 (3-2, 3-3, 3-1, 1-1)

Vodafone férfi vízilabda OB I 10. forduló
Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vogel Gábor, Marjay Zsolt.

BETON:
Baksa– Somogyi 1, Younger, Komlósi, Molnár 2, Vindisch, Kiss Cs. 1. Csere: Kayes 1, Busila 1, Török 2, Juhász, Vindisch 1, Varga P. 1. Edző: Kásás Zoltán.

HONVÉD: Gergely – Gór-Nagy 1, Tóth M. 1, Szívós 3, Mátyás 1, Salamon, Bátori. Csere: Székely, Vereczkey, Jansik, Angyal, Németh D., Hangody 1. Edző: Vad Lajos.

Emberelőny: 8/2 ill. 11/3.

Ötméteres: 2/1 ill. -.

Sárga lap: Vad Lajos (15. perc)

Kásás Zoltán: Nagyon örülök a sikernek, különösen a fordulás utáni jó védekezésünk hozta meg a jó eredményt. Így még inkább felértékelődött a Fradi elleni sikerünk, de még a Szolnok is vár ránk.

4. negyed (1-1)

8. perc:
Újabb hátrány kipipálva, Baksa-védés a végére. Átgázoltunk a Honvédon, a vége 10-7. Zúg a szép volt fiúk!

7. perc: Vindisch lövi ki Gergelyt, érthetetlen, pedig biztosan bent volt. A bírók szerint nem...

6. perc: Baksa jön ki jól a kapujából, megint jöhetnénk, de kiszorítja a Betont majdnem a félpályáig a Honvéd. Háromra olvad az előny, TótH Márton talál be előnyből. 10-7. Jön a szegedi fór is, és az időkérés is.

5. perc: Mintha nem akarnánk gólt dobni. Nem lehet tudni, mit szeretnénk támadásban. Négygólos előnynél, kiváló védekezés mellett ez legyen már a legkisebb bajunk.

Hengerelt a Szeged Beton. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

4. perc: Younger távolról, de éppen csak elcsavarodik a kapu mellett. Gergelytől ez simán gól lett volna. Bátori lövi szét a kapufát, nem baj!

3. perc: Molnárt szerelik középen, indulnak a fővárosiak. Jöhetnek, mert Busilában elakad a támadás.

2. perc: Micsoda játék! Varga ejt a hosszúba, Gergely dühöng. 4 góllal vezetünk! 10-6.

1. perc:
Vindischnek szerencséje volt, Salamon hozzá üti a labdát. Nincs gól, még lövés se. FÓrban a Honvéd, de most Szívósnak se megy. Még jó.

3. negyed (3-1)

8. perc:
Egy rossz támadás itt, egy ott. A végszó a miénk, Kiss indul meg, és visszaállítja a háromgólos vezetést. 9-6.

7. perc:
Kivédekezzük az emberhátrányt, de a gólt nem ússzuk meg. Megint Szívós. Már háromnál jár. 8-6.

6. perc:
Újra Baksa Laci neve visszhangzik, jogosan. Másodjára veszítjük el a labdát támadásban. 1 percen belül...

5. perc: Három próbálkozásból se lehet bevenni Baksa kapuját! Kiváló védekezés.

4. perc: Somogyi adja be Molnárnak, ketten lógnak a nyakán, jár az ötös. És ha ötös, akkor az ötös dobja, de még hogy?! Vindisch növeli újra kettőre az előnyünket. 7-5. Ilyen testcsel, mint amit Török produkált a kézilabdások is megirigyelhetnék. A 7 méterről érkező gólt meg bárki. 8-5.

3. perc:
Kayes védekezik jól, majd Molnárnál kontra. Ez vicc. Busila szerez labdát, ez kipipálva.

2. perc: Megnyugtató, hogy a Honvéd se támad sikeresebben. Újabb előnyt kap a Beton, biztosra kell menni. Kásás Zoltán ki is kéri az idejét. Kiss vágja bele a blokkba, pedig középen Kayes már emelkedett.

1. perc: Vindisch megint gyorsabb volt, kettőre nőhet a Szeged előnye. Megint oda egy lehetőség, megvan a fór, de Molnárnál fújják be a 2 métert.

2. negyed (3-3)

8. perc:
Kontra a Honvédnál, még éppen belefér egy szegedi támadás. És a gól is! Somogyi szerzi vissza a vezetést! 6-5.

7. perc: Fórban a Beton, előbb Somogyi lövését védi Gergely, majd Busila húzását is. Ez nem lehet igaz!

6. perc: Török tétlenkedik, majd gatyáig kiemelkedik a vízből, és vagy 8 méterről bombázza szét Gergely kapuját. 5-4. Gór-Nagy előnyből egyenlít. 5-5.

5. perc: Younger rossz átadása után Szívóst indítja Hangody, be is vágja. Oda a kétgólos vezetés, egyenlít a Honvéd. 4-4.

4. perc:
Újabb nagy lehetőség úszott el, Molnár előnyben vágja a blokkba a labdát. Szerencsére a másik oldalon Tóth Márton lövi szét a kapufát.

3. perc: A védekezésre ma nincsenek szavak. Török bekkelt jól. Nagy lehetőség előtt állt a Beton, de Kiss bombája a kapufán csattan. A visszaúszásnál ki is állítják. Időt kér Vad Lajos. Jót is tett nekik úgy látszik, bár az emberelőny már letelt, Hangody azért még kilövi a rövidet. 4-3.

2. perc:
Somogyi adja be szélről, Molnár húzza be a kapuba. Szép összjáték. Újra kettővel megy a Beton. 4-2.

1. perc:
Az 5-ösök harcát Vindisch nyeri, a Szeged folytathatja a gólgyártást. De ezt majd később, már a Honvéd jöhet, ráadásul fórban. Somogyi blokkol, de kellett.

1. negyed (3-2)

8. perc:
Mátyás csak begyötri a második vendég találatot, most nem szuperált jól a védekezés. 3-2.

7. perc: Egy labdányi hely volt a kézrengetegben, Szívós megtalálta. Előnyből egyenlít a Honvéd. 1-1. Nem sokáig örülhetnek a vendégek, Kayes pazar centergólja után újra nálunk az előny. 2-1. Micsoda kezdés! Baksa indítja Vindischt, keresztbe át Törökhöz, be középre, Busila bepöccinti. Követni is nehezen lehetett. 3-1.

6. perc:
Tóth Mártonnak se megy. Újabb Baksa védés, majd jöhet a Szeged.

5. perc: Bátori próbálja bevenni Baksa kapuját, de lehetetlen feladatnak bizonyul. Az ő nevét skanálja a közönség. Jogosan.

4. perc: Képtelen helyzetbe kerülni a Honvéd, áttörhetetlen a szegedi védelem. Most Busila ügyeskedett. Younger előnyből, de a kapufáról a kéksapkásokhoz pattan a labda.

3. perc: Újabb parádés védekezés, Somogyi és Younger volt résen. Molnár harcol ki ötméterest, de ez gyenge lövés, Gergely simán fogja.

2. perc: Kimarad az első szegedi támadás, majd Mátyás marad egyedül a szélen, de Baksa megint hárít. Marad a labda a Honvédnál. Vindisch védekezik jól, nálunk a labda. Meg is van a vezetés, Molnár előnyből talál be! Zúg az uszoda! 1-0.

1. perc: A Honvéd kezdheti a találkozót, mert Vindisch rúgja el magát a kapuról. Fórbabn a vendégek, Bátori teszteli Baksát, de véd a szegedi kapus. Jó kezdés.

18.25: Már csak a bírókra várnak a csapatok, a hírek szerint már beértek Szegedre. Tíz perc csúszással kezdődik a meccs. Ha csúnyán is hangzik, jó hír a szegedieknek, hogy Hárai Balázs nem játszhat a mai találkozón, mert tegnap megsérült a kézfeje. Ő csak a nézőtérről szoríthat a Honvédnak.

– Szerdán is alaposan meg kellett szenvednünk a sikerért, de ma annál is nehezebb lesz a három pont begyűjtése – mondta Kásás Zoltán vezetőedző utalva a bravúros FTC elleni sikerre. – Remek gárda formálódik a Honvédnál, kisebb fajta meglepetés számomra, hogy a legutóbbi bajnoki ötödik helyezés után ebben a szezonban milyen pompás eredményeket ér el.

– Azt mondtam a fiúknak, hatalmas dolog volt az FTC legyőzése, de a siker értéke akkor lesz még nagyobb, ha a Honvédot, majd jövő kedden a Szolnokot is legyőznénk - tette hozzá a mesteredző.

• 6. csizmadialaszlo 2010. december 12. 12:34
    „Gratulálok! Csak így tovább! Szép ajándékok ezek A Csapattól.”
  • 5. zehn 2010. december 12. 12:25
    „Gratulálok! Egyébként melyik az igazi Szeged? Az aki az Eger ellen a vízbefulladás ellen küzdött, vagy a Honvédon átszáguldó?”
  • 4. patpat 2010. december 11. 22:37
    „nagy gratula!!!”
  • 3. lifeguard 2010. december 11. 21:35
    „nem hiába vagy tok ti a SZEGED BETON Beton biztosan védekeztetek és játszottatok hétfőn tali és jön a meglepitek:)”
  • 2. Yucca 2010. december 11. 19:52
    „Óriási bravúr, gratulálok!!!!!”
  • 1. Yucca 2010. december 11. 19:06
    „Csak így tovább, Fiúk, -- öröm olvasni, milyen jól kezdtetek! Reméljük kitart ez a csoda a végéig!”

HPQ-Szeged: vereség három szettben

A HPQ-Szeged sima, 3:0-s vereséget szenvedett a Veszprém ellen a férfi röplabda Extraliga szombati… Tovább olvasom