2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Átkozott hajrák - magyar betegség, nem szegedi!

A Pick Szeged szinte végig vezetve veszítette el a férfi kézilabda magyar kupa döntőjét az MKB Veszprém ellen. A peches döntő után eszünkbe jutott néhány korábbi, szegedi vonatkozású meccs is, melyen a Beton, a Szeviép és a Szegedi TE kapott ki sorsdöntő szituációban. Vajon a "magyar betegség" Szegeden is felütötte fejét?
Korábban már a magyar futsalválogatott kapcsán írtunk a magyar betegségről. Arról, hogy honfitársaink képesek nagy előnyről is elbukni finálékat, sorsdöntő meccseket. Ebben a szezonban bizony szegedi csapatainkra is jellemző volt ez a helyzet, ám amikor átnéztük, melyik megyeszékhelyi klubnak volt emlékezetes veresége az utóbbi hónapokban, szerencsére megállapíthattuk, nem csak a hajrában elbukott, de ott megnyert meccseik is jócskán akadtak.

Pick Szeged

Már említettük az mk-döntőt: a Pick szinte végig vezetett nagy riválisa, az MKB Veszprém ellen, csak egyszer adta ki az előnyt a kezéből, sőt, fél perccel a vége előtt a kupáért támadhatott. Abból az akcióból nem született gól, hetesekkel, 30-28-cas végeredménnyel pedig végül a Veszprémé lett a serleg. Átkoztuk is a sorsot rendesen. Ellenpéldát is tudunk hozni - szerencsére. A Pick a Csehovszki Medvegyi elleni, hazai pályán lejátszott BL-meccsén például 30-32-ről egyenlített 32-32-re az utolsó percekben.

Veszprém-Pick Szeged: az elátkozott kupadöntő.

Szeviép-Szeged

Bencze Tamás csapata kicsit kilóg a sorból, hiszen a Pécs elleni, első elődöntőjén nem csak a tét, de a játékvezetők ténykedése is rányomta a bélyeget hajrábeli teljesítményükre. Ettől még tény: bár a negyedik negyedben 12 pontos hátrányból vette át vezetést a szegedi csapat (53-41 után 58-59), végül 64-60-ra mégis elveszítette az első meccset. Hasonló volt a helyzet az Euroligában is: bár Némethék fantasztikus bravúr kapujában álltak a hazai pályán szinte verhetetlen Frisco Sika Brno ellen, a 26. percben 48-38-ra vezettek, a végére mégis 69-61-es hazai sikert mutatott az eredményjelző. Azért a lányok is megmutatták, fordított hajrára is képesek: a Pécs ellen, az elődöntő második meccsén Iványi kosaraival két pontra zárkózott a mecsekaljai klub, ám Sipaviiute parádéjával mégis a Szeviép nyert 76-69-re.

Szeged Beton

A Betonra leginkább az őszi szezonban volt jellemző a hullámzó hajrá. Az Eger ellen az ötödik fordulóban kétgólos előnnyel kezdhette idegenben a bajnoki hajráját, ám a 4-1-es utolsó nyolc percnek köszönhetően 9-8-ra mégis kikapott. Ugyanennyire maradt alul a hatodik fordulóban, a zárónegyedben a Beton a Vasas ellen, így bár az első 24 percben gólt sem kapott, mégis 4-4-es döntetlenre végzett hazai medencében. Amikor pedig a nyolcadik játéknapon 3-0-ás félidő után Molnárék 7-7-et játszottak a Szolnok ellen, már minden Beton-drukker átkozta a hajrát. Azt a hajrát, amit a múlt héten már imába foglaltak: a Beton megmutatva erejét, 4-3-ról tudott fordítani 5-4-re a Vasas medencéjében, így a piros-kékek ellen előnyből kezdheti az elődöntőt.

Baksa parádézott a Vasas ellen hazai medencében, a végén mégis inkáb elbújt a kapuban.
Baksa parádézott a Vasas ellen hazai medencében, a végén mégis inkább elbújt a kapuban.

Szegedi TE

A tekéseknek sem ment annyira a legfontosabb összecsapás hajrájában: bár Karsaéik a Bamberg ellen egy remek elődöntő után bejutottak a Bajnokok Ligája fináléjába, ott pedig féltávnál még kicsivel jobban álltak a szintén német Zerbst ellen, végül hiába próbálkoztak, 6:2-es vereség és ezüst jutott nekik. Javítani nekik is lesz lehetőségük: a bajnoki döntőben valószínűleg a Zalaegerszeggel csatázhatnak a szegediek.

• 1. kilo 2010. április 21. 11:02

Nem veletlen, hogy pl a teli olimpian a kanadai csapat mellett 14 "mentalis tanacsado" dolgozott. Az amcsik AASP (Alkalmazott Sportpszichologiai Szovetseg) az olimpia alatt ingyenes tanacsadast vallalt minden amerikai olimpiai resztvevonek (sportolo, edzo egyarant).
    Nem kellene szegyellni a pszicho segitseget...”

Megvan a bronz! Győr-Szeviép Szeged 62-80

Sima mérkőzésen, tripláinak és Fürész Emőke remeklésének köszönhetően idegenben harcolta ki a… Tovább olvasom