2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -5°C | 1°C

Átlövők gólpárbaja: Pick Szeged-PLER 35-23

A BL-nyolcaddöntő két meccse között a bajnokságban játszik hazai bajnokit a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata: Skaliczki László együttese a PLER-t fogadja 18 órától. Online tudósítás.

Pick Szeged-PLER 35-23 (21-8)
Férfi kézilabda NB I. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Nagy F., Turóczy.
Pick Szeged: Mikler - Teimel 3, Butenko 7, Herbert 2, Bajorhegyi 1, Sulc 3, Törő 6. Csere: Tatai, Tóth M. (kapus), Katzirz 4, Lékai 3, Grünfelder 2, Baláz 2, Kupcsik 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
PLER: Iglesias - Szalafai 4, Marczinkó 1, Lendvay 1, Debreczeni 4, Pál, Pálos 4. Csere: Székely (kapus), Koller 2, Bak, Kupi 2, Gazdag 3, Rév 2, Forgács. Vezetőedző: Adorján Gábor.

60. perc: Tóth a kapuban, Gazdag talál be 34-23. Grünfelder a végére jön bel 35-23. Kupcsik kétperces kiállítása az utolsó momentum, magabiztosan verte a PLER-t a Pick Szeged.

59. perc: na, csak megvan Grünfelder gólja is 34-22. A holnap kés alá fekvő Vadkerti csak sántikálva tud közlekedni a lelátón.

58. perc: Tatai fog könnyedén ziccert.

57. perc: Rév talál be, 33-22.

56. perc: él a kapott percekkel Kupcsik, másodszor eredményes 33-21.

55. perc: ismétel, most láb mellett pörget a kapuba 32-21.

54. perc: Debreczeni estében 32-20.

52. perc: pályán a születésnapos Kupcsik, immár 22 évesen szerzi első gólját a meccsen 32-19.

51. perc: megint Kupi 31-19.

50. perc: Törő pörget csuklóból 31-17. Kupié sem csúnya 31-18.

49. perc: Gazdag ziccerben, 30-17.

48. perc: majdnem öngólt vét a PLER, Bajorhegyié így is bent van 30-16.

Átlövők gólpárbaja: Pick Szeged-PLER 35-23. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

47. perc: Tatai a kapuban.

46. perc: a negyedik nincs meg, Teimel ziccert ront. Gazdag góljával 29-16.

45. perc:
és még egy kiállítás is Törő neve mellett. Ifigól: Grünfelder passzából Teimel 29-15.

44. perc:
Törő kapufa, majd labdaszerzés, gólpassz, Baláz gól 28-15.

43. perc: Debreczeni két perc. Sulc is meglövi a harmadik gólját 27-15.

42. perc: Kollert megint egyedöl hagyjuk, ezeket nem rontja el 26-15.

41. perc: először eredményes Baláz 26-14.

40. perc: Rév lövése ér révbe 25-14.

39. perc: Szalafai jól játszik, eredményes is 25-13.

38. perc: ötödször Törő 25-12.

37. perc: ez is bent van, Szalafai 24-12.

36. perc: Kupi Szabolcs szépít 24-11.

35. perc: Koller marad egyedül 24-10. Baláz áll be Butenko helyett.

34. perc: Butenkót blokkolják. Felbőszült, akkor gólt dob, hogy majdnem kettétörik a kapufa, mielőtt bevágódik róla a labda 24-9.

33. perc: elég csapkodó a játék, Törő egy góllal tesz pontot a hibák végére 23-9.

32. perc: az exszegedi Lendvay első gólja 22-9.

31. perc: folytatódik a meccs. Lékai "nézi meg" a jobb felsőt 22-8.

Félgőzzel is nagy előnyre tett szert a Pick Szeged, a PLER-en látszik, nem lehet egyenrangú ellenfele a Skaliczki-csapatnak. Ettől függetlenül szimpatikus ellenfél.

30. perc: mi lövünk ugyen, de fölé megy. Félidő.

29. perc: nem lenhet panasz a védekezésre, most sem jut lövésig a PLER.

28. perc: beindult a moldáv légiós, ez már féltucat 21-8.

27. perc: ötnél jár Butenko is 20-8.

26. perc:
Mikler ziccert fog, Katzirz betörésből eredményes 19-8.

25. perc: Lékait blokkolják, Butenko összeszedi és hetest harcol ki. Időkérés. Törő kihagyja a hétméterest.

24. perc: közte tíz: Katzirz indulásból talál be 18-8.

23. perc: Grünfelder a pályán, Lékai lövése a jobb alsóban 17-8. Butenko két perc.

22. perc: mesteri ejtés, aki bemutatja, Törő Szabolcs 16-8.

21. perc: Lékai megszerzi első gólját, Mikler véd szépen 15-8.

20. perc: Debreczeni beállóból szerzi a nyolcadik vendéggólt 14-8.

19. perc: Lékai lép pályára. Lendvay lövését Bajorhegyi blokkolja.

18. perc: meglódultunk: Törő indulásból 14-7. Vendégidőkérés.

17. perc: él a bizalommal Teimel, kilövi a jobb felsőt 13-7.

16. perc: Sulc csinálja meg egyedül a lövőhelyzetet, nem is hibázza el 12-7.

15. perc: újabb vendéghetes, Pálos ezt sem rontja el 11-7.

14. perc: negyedik gólját lövi Butenko 11-6.

13. perc: Marczinkó bántja Butenkót, két perc. A hetest Sulc lövi be 10-6.

12. perc:
Pálos hetesből ejti át Miklert 8-6. Ismét Herbert, megy ez 9-6.

11. perc: Herbert ismét bent támadásban, gólja bizonyítja 8-5.

10. perc: ugyanaz a koreográfia, most Teimel a befejező 7-4. Szalafai szrencsés, visszatesz egy kipattanót 7-5.

9. perc: mostanra azért több néző lett, lehetünk úgy félezren. Villámgyors támadás végén Törő talál be 6-4.

8. perc:
Butenko balkeze sül a mai meccsen 5-4.

7. perc: Marczinkó pattintott lövésével 4-4. A Mediteam kosárlabdázói (Zserzserunova, Farkasinszki, Laczi) meccsnézéssel is hangolódnak a holnapi, Győr elleni meccsükre.

6. perc: nem csak szélről, átlövőből is megy Butenkónak 4-3.

5. perc:
potyognak a gólok, Szalafai 3-3.

4. perc: Butenko lő közbe szépen 2-2. Szerencsénk van, Mikler védése után a kapufa is ment, Katzirz lövésénél Iglesias tehetetlen 3-2

3. perc:
Katzirz jön támadásban és kiegyenlít 1-1. Megint Pálos, előny ott 1-2.

2. perc: eladjuk, Pálos indulásból talál be 0-1.

1. perc: a PLER kezdte a meccset.

18.00: zajlik a bemutatás, a vendégek legismertebb játékosa az egykori pickes Lendvay Péter, de Szalafai neve is ismerős lehet.

17.58: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Pick-PLER összecsapás. A hétfő esti időpont nem nyerte ela drukkerek tetszését, mindössze 3-400 néző lehet a kezdésnél.

Porcleválás miatt meg kell műteni Vadkerti Attilát, a Pick Szeged válogatott kézilabdázóját. Vadkerti a Flensburg elleni BL-meccs hajrájában szenvedett térdsérülést. Az MRI-viszgálat után kiderült, a Pick válogatott szélsője nem kerülheti el a beavatkozást, amelyre már kedden sor kerül. A játékos felépülése előreláthatólag négy hétig tart.

• 5. polgár 2011. március 28. 19:55
    „Mifene, ez tényleg furi időpont volt, nem is gondoltam hogy ma meccs lesz.
    Ha tudom, kimegyek.”
  • 4. Ery88 2011. március 28. 19:33
    „Gyors felépülés Körte!

Mi van a Zubai Szabival? Valaki nem tudja?”
  • 3. schusti 2011. március 28. 17:57
    „Hajrá Pick Szeged!
    Körtének meg mielőbbi felépülést!”
  • 2. Larsson 2011. március 28. 15:33
    „Elég fura időpont, néző lesz egyáltalán?”
  • 1. fxtrader 2011. március 28. 14:38
    „Attila, jó egészséget kívánunk Neked, de le kell fogynod.. ezt te is tudod!!!!”

Magyar csapatot kapott a Floratom az Inter-kupában

Sorsoltak a férfi asztalitenisz Inter-kupában: a Floratom Szeged együttese a négyes döntőbe jutásért… Tovább olvasom