A labdarúgó NB III Alföld csoportjában felemásan szerepeltek a Csongrád megyeiek.

Tisza Volán SC–Szolnoki Spartacus 0–1 (0–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Rácz.
Tisza Volán: Czirják – Mészáros, Boldizsár (Beretka), Pénzváltó, Grünvald – Mórocz, Vastag Sz. (Hadár), Huszárik – Pálfi (Vastag R.), Kazi, Végh. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerző: Sárkány.
Kiállítva: Mile.

A vendégek már az 5. percben vezetéshez jutottak, de még fél óra sem telt el a meccsből, amikor kiállítás miatt a szegediek emberelőnybe kerültek. De hiába dolgoztak ki több mint fél tucat helyzetet, nem sikerült egyenlíteniük. Hazai pályán átok ül a Volánon...

Buchholcz Gábor: – Úgy néz ki, már nyom bennünket a hazai pálya. Nem tudom bántani a játékosokat, mert hajtottak, küzdöttek becsülettel, de ezúttal nem volt meg bennük a sikerhez szükséges plusz.

Jók: Mórocz, Hadár, ill. Kolláth (a mezőny legjobbja), Ruskó, Sárkány.

A Volánnak (kék mezben), nem megy hazai pályán. Fotó: Schmidt Andrea
A Volánnak (kék mezben), nem megy hazai pályán.

HFC–Battonya 3–0 (1–0)
Vásárhely, 250 néző. Vezette: Bánki.
HFC: Kovács K. – Török, Sipos, Czibere, Marton – Juhász (Batik), Kökény – Rácz (Nuszpán), Keller (Mucsi), Papp Z. – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Rácz, Nuszpán, Bata.

Az első félidőben csak egyszer hibáztak nagyot a vendégvédők, ezt Rácz fejesgóllal büntette meg. A fordulást követően kockáztatott a Battonya, de ez nem jött be, a vásárhelyiek két 17 esztendőse, Nuszpán és Bata tette magabiztossá a győzelmet.

Kandó Róbert: – Sikerült folytatni a hazai jó szereplésünket, játékban azonban még javulnunk kell.

Jók: Kovács K., Czibere, Nuszpán, ill. Simon, Ács.

További eredmények: Százhalombatta–Soroksár 2–1, Monor–Kecskemét II. 3–1, Orosháza–Vasas II. 0–0, ESMTK–Gyula 1–0. Szabadnapos: Dabas.

1. Orosháza 18 10 4 4 42 – 27 34
2. ESMTK 17 11 0 6 35 – 23 33
3. Kecskemét II. 17 9 3 5 34 – 28 30
4. Szolnoki S. 17 9 3 5 22 – 18 30
5. Tisza Volán 18 8 4 6 26 – 24 28
6. Vasas II. 18 7 5 6 25 – 23 26
7. Dabas 17 8 1 8 17 – 22 25
8. Soroksár 18 6 6 6 26 – 20 24