2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Átrobogott a Kotor a Betonon

A minden tekintetben jobb Primorac Kotor ellen csak másfél negyedig volt esélye a Szeged Betonnak a férfi vízilabda Euroliga csoportkörének harmadik fordulójában. A továbbjutás szempontjából a kvartettben egy ponttal álló Tisza-partiak már csak a csodában bízhatnak.
Szeged Beton–Primorac Kotor 7–13 (1–1, 2–4, 4–6, 0–2)
Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 3. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Sztavridisz (görög), Schwarts (izraeli).
Szeged: BAKSA – Juhász Zs. 1, KISS CS. 2, Komlósi, MOLNÁR T. 2, Somogyi, Török. Csere: Kayes, Varga P., Busila, YOUNGER 2. Edző: Kásás Zoltán.
Kotor: RADICS – Brguljan, Csucskovics 1, PAVLOVIC 3, Draskovics, AZEVEDO 4, Setka 1. Csere: Petrovics, TRAJKOVICS 2, Kállay, Milosevics, STEINMETZ Á. 2, Milics. Edző: Ranko Perovics.
Gól – emberelőnyből: 14/6, ill. 8/5.
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1.

Az benne volt a pakliban, hogy az Euroliga két évvel ezelőtti győztese, a legutóbbi kiírás finalistája, a Primorac Kotor legyőzi majd a Szeged Betont, de az nem, hogy játszi könnyedséggel, hat gól különbséggel.
Az is bizakodásra adott okot, hogy a meccset megelőző héten a Szeged ragyogó formát mutatott, a Tisza-partiak rangadón legyőzték előbb a Fradit, aztán a Honvédot, majd Szolnokról is három pontot szerezve tértek haza. A sikerszéria pedig a tabella élére repítette Baksa Lászlóékat. Annak ellenére nagy meccsre volt kilátás, hogy a sorból már korábban kidőlt, vállműtéten átesett Lehmann Istvánhoz a lovaglóizom-sérülést szenvedő Vindisch Ferenc is csatlakozott.

Baksa egyedül kevés volt: Szeged Beton-Kotor 7-13. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A csapathoz viszont a közönség nem. Rossz volt látni, hogy annyian foglalnak helyet a lelátón, mint egy átlagos bajnoki meccsen, hogy a rangadókon általában megjelenő ultrák ezúttal hiányoznak. Pedig elkelt volna a segítségük, akkor talán a második negyedben 3–1-es hazai vezetés után pár perc múlva nem 3–5, majd kevéssel később nem 4–7 virított volna az eredményjelzőn. Gyorsabb, frissebb, precízebb, pontosabb, fegyelmezettebb volt a montenegrói sztárcsapat, mégis sikerült összekapnia magát a Betonnak, Molnár Tamás és Kiss Csaba előnyből szerzett góljaival felzárkózott a harmadik negyed közepére 6–7-re, de ezzel aztán minden puskaporát el is lőtte. Addig is akadtak problémák a hazaiak védekezésével, onnantól kezdve viszont teljesen szétesett; némi túlzással akkor szerzett gólt a Kotor, amikor csak akart.

Azzal kapcsolatban, hogy az Euroliga teljesen más „kávéház", mint az OB I, elég csak megemlíteni, hogy az előbbiben a Szeged három meccs alatt már 35 gólt kapott, míg a 11 bajnoki találkozón mindössze 66-ot. Bár még hátravan három forduló a csoportkörből, kijelenthető, hogy a továbbjutást érő első két hely megszerzésének realitása a minimálisra csökkent, a Szeged Beton immár kizárólag a csodában bízhat.

Kásás Zoltán: – Sikerült az év végét elszúrnunk, egy-két játékosom kritikán aluli teljesítményt nyújtott. Hiába beszéltük meg, hogy mit akarunk, mit kell játszanunk, annak az ellenkezője történt a vízben. Egy ilyen szintű csapat ellen, mint a Kotor, ezt nem engedhetjük meg magunknak. Elkeserítő meccs volt...

Csupa vereség

Emberemlékezet óta nem fordult elő, hogy a nemzetközi kupákban induló összes magyar férfi pólócsapat vereséget szenvedjen. Most ezt is megéltük.

Euroliga, A csoport: Jadran Herceg Novi (montenegrói)–Vasas 11–10. D csoport: Eger–Primorje Rijeka (horvát) 6–11 (az Eger három meccsből még nem szerzett pontot). LEN-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó: Hornets Kosice (szlovákiai)–Honvéd 5–2 (továbbjutott: a Honvéd 16–13-mal); Cattaro (montenegrói)–FTC 6–4 (továbbjutott: az FTC 15–11-gyel).

I. negyed: Úgy indult a találkozó, hogy a magyar mezőnyben oly hatásos Beton-védekezéssel ezúttal sem lesz gond. A szegediek tökéletesen semlegesítették a Kotor centereit, Baksa kapus pedig bravúrok sokaságát mutatta be. Egyedül azt lehetett felróni a Szegednek, hogy a fórjaival nem jól sáfárkodott.

II. negyed: A Tisza-partiak ausztrálja, Younger 57 másodpercen belül duplázott, elhúzott a Szeged 3–1-re, szárnyalt a Beton. Csakhogy beindult a kotoriak amerikai klasszisa, Azevedo, háromszor is villant, ráadásul Trajkovics is betalált, négy perc alatt 5–3-ra fordított a Primorac. Ez már előrevetítette a meccs kimenetelét.

III. negyed:
A gólzáport hozó nyolc percben dőlt el véglegesen a mérkőzés. A hazaiak ugyan négyszer vették be Radics kapuját, mégsem mentek vele semmire, mert az övékbe meg hatszor került be a labda... Komlósi kipontozódott, a Beton másik bekkjének, Busilának túl nagy feladatot jelentett egyedül tartani a Primorac centereit.

IV. negyed:
Teljesen hitehagyottá vált a Szeged, semmi sem sikerült már neki. Jellemző, hogy Kiss Csaba büntetőből a kapufát találta telibe, de a védőjéről parádésan leforduló Varga Péter ejtése is a lécen landolt. Szétesett a Beton védekezése, a hazaiak már csak azt várták, mikor lesz vége a meccsnek, mikor fejeződik be a vesszőfutásuk.

Az A csoport állása

1. Kotor 3 2 – 1 31 – 21 6
2. Herceg Novi 3 2 – 1 31 – 32 6
3. Vasas 3 1 1 1 26 – 26 4
4. Szeged 3 – 1 2 26 – 35 1

• 1. csizmadialaszlo 2010. december 20. 11:23
    „Kétségtelen, hogy egy-két társammal igyekeztün0k csak - a magunk módján - lelkesíteni a játékosokat. Elnézést kérek! Ugyanakkor a meccs képe alakítja a nézők hangulatát is, és kintről én nem éreztem, hogy most a buzdítás átlendítené a csapatot, mert nem holtpont volt, hanem ,,holtegyenes", vagyis nem egy pár perces megtorpanást éreztem, hanem valami, fene se tudja, hogy pontosan mit, teljes zűrzavart. Sajnálom. A töltött káposzta, halászlé, mákos bejgli majd föltölt mindenkit, és újult energiával kezdhetjük 2011-et.”

Kék Mókus-kupa: kialakult a finálé párosítása

Eldőlt, hogy melyik csapatok játsszák a négy kategória fináléját a Kék-Mókus-kupa kispályás teremlabdarúgó tornán. Tovább olvasom