2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Kijött a különbség a második félidőben: MOL-Pick Szeged-Balatonfüred 31-21

Három nyeretlenül megvívott hazai mérkőzés után a MOL-PICK Szeged 16-13-as első félidő után 31-21-re legyőzte a Balatonfüredet a K&H férfi kézilabdaliga 10. fordulójában.
MOL-PICK Szeged - Balatonfüredi KSE 31-21 (16-13)
K&H férfi kézilabdaliga, 10. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi.
MOL-PICK Szeged: Sierra - Sostaric 4, Buntic 2, T. Petrus 1, Bánhidi 1, Källman 2, Skube 2. Csere: Sego (kapus) 1, Gorbok 4, Sigurmannsson 7/4, Zsitnyikov 1, Blazevic, Balogh 1, Zubai 1, Bodó 4, Fekete B. Vezetőedző:  Juan Carlos Pastor.
Balatonfüred: Fazekas - Hornyák 3/3, Topic 3, Németh B. 1, Kasparek 6, Semenov, Bóka. Csere: Bősz (kapus), Kemény L. 1, Karvatski 1, Debreczeni 2, Máthé 1, Horváth L. 1, Varsandán M. 1, Déber 1. Vezetőedző: Csoknyai István.
Hétméteres: 4/4, ill 3/3.
Kiállítás: 10, ill. 8 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Fontos két pontot szereztünk ma, valamint örülök a jó védekezésünknek és kapusteljesítményünknek. Az első félidőben nem védekeztünk jól hét a hat ellen, de a második játékrészre ez is összeállt. Együtt vagyunk, haladunk előre. A mai mérkőzés legnagyobb pozitívuma, hogy csak 21 gólt kaptunk, a hat a hat elleni védekezésünk kimondottan jól működött. Elégedett voltam a támadásainkkal is, de az első félidőben Fazekas jól védett a balatonfüredi kapuban.

Mario Sostaric, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Nagyon jól játszottunk ma. Jó formában van a Füred a bajnokságban, ezért komolyan vettük őket, felkészültünk belőlük. Nem felejtettünk el kézilabdázni, ezt ma megmutattuk.

Csoknyai István, a Balatonfüred vezetőedzője: - Ha a mérkőzés előtt azt mondják, hogy a szünetben csak három góllal vezet majd a Szeged, akkor fel sem küldöm a pályára a fiúkat, elfogadom. Sok ziccert kihagytunk azonban. A 40. percig tudtunk meccsben maradni, ezt követően támadásban és védekezésben egyaránt hatékonyabbá váltak a hazaiak. Megérdemelten nyerték meg a találkozót ekkora különbséggel. A helyzetkihasználásunkkal nem vagyok elégedett, ha ebben jobbak vagyunk, szorosabb eredményt érhettünk volna el. Egyre többet gyakoroljuk a hét a hat elleni támadójátékunkat, főleg a nálunk erősebb csapatok ellen. Nem vagyok a híve ennek a szisztémának, de mivel nincs balátlövőnk, leginkább így, vagy két irányítós játékkal tudunk csak fölényt kialakítani. A hozzánk hasonló játékerőt képviselő együttesek ellen nem szoktuk lehozni a kapusunkat.

Fazekas Nándor, a Balatonfüred játékosa: - Akárcsak ma, az előző idényben is hét a hat ellen támadtunk a Szeged ellen, de szerencsére még jól bírom. Nehéz erről a meccsről beszélni, mert úgy gondolom, hogy sokkal több van a csapatunkban, mint amit a Veszprém vagy a Szeged ellen megmutattunk magunkból. Nehéz időszak vár ránk, az EHF-kupában a spanyol Granollers otthonába látogatunk a hétvégén, még jövő szerdán a Ferencvárossal játszunk a magyar kupában.

VÉGE

60. perc: Déber szerez szép gólt, a jobbszélről, 31-21. Ez a vége, Bodó lövése a kapufán csattant.

59. perc: Zubai is betall, 30-20. Labdaszerzés után Sigurmannsson viszi végig, 31-20.

58. perc: Karvatski első gólja után 29-20.

57. perc: Bodó, 29-19.

56. perc: Sostaric a szélről, Bősz hárít, majd Sego is, de átlövést.

55. perc: Varsandán átlövését védi Sego. Petrus lökte a szélsőt, két perc a "jutalma". Skube-Sostaric-Bodó, vagyis dupla kínai, közte tíz, 28-18. Horvát gyorsan válaszol, 28-19.

54. perc: a szokásos Bodó-bomba után 27-18.

53. perc: Skube okosan ver meg két embert, 26-17. Debreczeni marad üresen beállóban, 26-18.

52. perc: időt kér Juan Carlos Pastor.

51. perc: Zubai Szabolcs kap kétperces kiállítást. Varsandán a szélről, 25-17.

50. perc: Németh-kapufa.

49. perc: Bodó, 25-16. Időt kér a Füred, a harmadszor ma.

48. perc: kisebb kapkodás a pályán, de a lelkesen szurkoló diákok nem halkulnak.

47. perc: Bóka átlövőt játszik, lő is, de mellé.

46. perc: Máté talpról mellé. Ellentámadás, Petrus bepattintja a jobb felsőbe, 24-16.

45. perc: Semenov lőhet tisztán, ezt is fogja Sego!

44. perc: Máthé lövését fogja Sego, másodszor már nem sikerül neki üres kapura. Kasparek veri meg lábbal Blazevicet, Sego menti a honfitársát, óriásit véd!

43. perc: ismét egy óriási kapufa, Sego alig találja a labdát. Meglett! Balogh lövését védi Fazekas.

42. perc: Balogh első gólja után már 23-16.

41. perc: Topic löbböli át Segót, 22-16.

40. perc: jó kapusnak szerencséje van, kapufa, majd Sego dob egész pályás gólt, 22-15.

39. perc: Sego véd, de Zubai szabálytalan volt. Büntetőt és két perc, Hornyák bedobja, 21-15.

38. perc: Bodó ugrik fel, mellé trafál. Üres a füredi kapu, Sego indítja Sostaricot, aki estében talál be, 21-14. Varsandánt kiállítják a sporik.

37. perc: Varsandán a balszélről, fölé, Sego lehet beleért.

36. perc: Német ziccerben, Sego!

35. perc: Bodó ellen ítélnek a játékvezetők támadásban. Bánhidi lábbal ér a labdához, két perc, jogosan.

34. perc: Bóka lőhet tisztán a szélről, Sego kiüti. Sigurmannsson lemásolja Bókát, de ő bedobja, 20-13. Időt kér Csoknyai. Kasparek 10 méterről nagy gólt lő a rövid felsőbe, 20-14.

33. perc: Fazekas rohan az üres kapuba vissza, de Sigurmannsson túl jár az eszén, 19-13.

32. perc: Semenov lövését Sego védi. Sostaric ezúttal a rövidbe, 18-13.

31. perc: a második félidőt a Szeged kezdi. Érkezett a kapuba Sego, a balszélre Sigurmannsson, jobbátlövőbe Balogh, beállóba pedig Zubai emberhátrányban Bánhidi mellé. Labdaeladás itt is, ott is, majd Sostaric szerez gólt, 17-13. Keményt másodszor állítják ki.

FÉLIDŐ

30. perc: Topic harcol Bánhidivel, két percet kap érte. Szabaddobás. Elszórjuk a labdát, Bóka ziccerét Sierra védi.

29. perc: Skube, 16-13. Topic összeszedi beállóban a labdát, de kihagyja a helyzetet.

28. perc: Kasparek ötödik góljával 15-13.

27. perc: Källman a szélről, 15-12.

26. perc: Hornyák büntetőjét nem tudja hárítani Sierra, 14-11. Elveszik a labdát a játékvezetők a Szegedtől, üres a kapu, Sierra nem ér vissza, Debreczeni, 14-12.

25. perc: Kemény lerohanásból, 14-10. Zsitnyikov kap kétperces kiállítást.

24. perc: Sostaric labdát szerez, Petrusnak passzol, majd visszakapja a labdát. Nem veszi észre az üres kaput, rávezeti, bevágja Fazekas fölött, 14-8. Máthé, 14-9.

23. perc: Bánhidi kiharcolja, Sigurmannsson bepattintja a hétméterest, 13-8.

22. perc: Zsitnyikov betalál, de ellépte. Német Balázs lendületből, nagyon tiszta volt előtte az út, 12-8. Időt kér Huan Carlos Pastor.

21. perc: Topic kap nagy labdát Karvatskitól, 12-7.

20. perc: Kasparek talpról, Sierra nem ér le a labdára, 11-6. Bánhidi fordul le Debreczeniről, 12-6.

19. perc: Källman ugrik be nagy szögben a balszélről, 11-5.

18. perc: Topic beállóból, 9-5. Buntic-cunder betörés után, 10-5. Sierra hárít.

17. perc: Kasparek lövőkedve nem csökken, 9-4.

16. perc: Zsitnyikov testcsele után, 9-3.

15. perc: időt kér a Balatonfüred. Kasparek lövése becsúszik Sierráról, 8-3.

14. perc: Kasparek kidobja a nézőtérre a labdát. Gorbok eddig tarthatatlan, 8-2.

13. perc: Kemény áll ki két percre, Sigurmannsson értékesíti a büntetőt, 7-2.

12. perc: rossz bejátszás Keménynek, gyors indulás után Sostaric a szélről a kapufát lövi telibe. Újabb labdaszerzés, Petrus ziccerét Fazekas védi lábbal. Sierra és véd egyet!

11. perc: Petrus lop labdát, Skube indítja Bunticot, 6-2.

10. perc: jól védekezik a Szeged, a gyors támadás azonban nem sikerül, de felállt fal ellen Gorbok vágja be, 5-2.

9. perc: Gorbok, 4-2.

8. perc: Sigurmannsson második hetesét is bedobja, 3-2. Kasparek lő talpról, Sierra kirúgja.

7. perc: Kasparek egyenlít, 2-2.

6. perc: Buntic szabálytalan, sárga lap. Hornyák hetesből, 2-1. Buntic átlövését védi Fazekas.

5. perc: Gorbok átlövésből, 2-0.

4. perc: Skubénél fújnak belemenést a játékvezetők. Védekezésben Sostaric szerez labdát.

3. perc: Fazekas véd nagyot.

2. perc: Sigurmannsson hetesből, 1-0.

1. perc: a Füred kezdte a mérkőzést.

17.58: a csapatokat bemutatta a helyi műsorközlő, kezdődhet a mérkőzés.

17.51: itt van a Füreddel a nyáron Szegedről oda igazoló Bóka Bendegúz és Fazekas Nándor is. Utóbbit másfél hete az Eger elleni meccsről mentő vitte el egy ütközés után bordatörés gyanújával.

17.45: a szegedi meccskeretbe ma visszakerült Fekete Bálint, míg Pedro Rodríguez ismét nem lesz ott a pályán, mint ahogyan a mandulagyulladásból gyógyuló Matej Gaber sem.

17.40: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A csapatok már melegítenek a pályán, húsz perc múlva kezdődik a MOL-PICK Szeged - Balatonfüred kézilabda-mérkőzés.

Korábban:

„Mondjon le!", „Küldjék el!", „Ádios, Mister!" – ezeket a szavakat lehetett hallani a Nantes elleni vereség után szombaton este az újszegedi sportcsarnokban, majd napokon keresztül ezt lehetett olvasni különböző közösségimédia-oldalakon.

– Nincs edzőkérdés a csapatnál – nyilatkozta lapunknak Szögi Nándor, a Pick Kézilabda Zrt. operatív igazgatója. – 2016 őszén egy hároméves projektet kezdtünk el, ebből még nem telt el másfél év sem. A MOL-PICK szakmai felelőse Juan Carlos Pastor. Ez nem egyedi klubmodell, több BL-csapatnál is hasonlóan dolgoznak. Persze, most nem játszik jól a csapat, a három hazai vereség miatt mindenki szomorú. Keressük a megoldást, sokat egyeztetünk, beszélünk arról, hogy mi miatt került ilyen helyzetbe a csapat. Hiszünk abban, hogy újból sikeresek és eredményesek leszünk, mert bizonyítottuk már ezt.
A MOL-PICK Szeged vezetősége Juan Carlos Pastor mellett tette le a voksát, nincs edzőkérdés. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

A Szeged ma 18 órakor hazai pályán szerepel a K&H férfi kézilabdaligában. Az ellenfél a Balatonfüred együttese lesz. A bajnokit az M4 Sport TV élőben közvetíti. A héten még egy meccs vár a PICK-re, vasárnap 17 órakor a VELUX EHF Bajnokok Ligájában a spanyol Barcelonát fogadja. Pénteken 15 órától az újszegedi sportcsarnokban állójegyet árulnak majd a meccsre, egy szurkoló maximum 3 belépőt vásárolhat majd.

Visszatérve a Füred elleni meccsre: nagy valószínűséggel Matej Gaber most sem játszik, a mandulagyulladással bajlódó beállós már jobban van. Mivel két fiatalnak szerepelni kell a bajnokin, az egyik Bánhidi Bence, a másik Fekete Bálint, így utóbbi biztos, hogy bekerül a keretbe.

A vendégek jelenleg a harmadik helyen állnak, egyetlen vereséget szenvedtek, az elmúlt héten a Veszprémtől kaptak ki. A mai meccs érdekessége, hogy két fiatal nő vezeti: B. Pech Katalin és Vágvölgyi Mária.

Meccs a bojkott árnyékában: a legnagyobb magyar szurkolói csoport nem lesz ott a Costa Rica ellen

Utolsó 2017-es mérkőzését játssza ma 20.15-től labdarúgó-válogatottunk Costa Rica ellen a budapesti Groupama Arénában. Tovább olvasom