2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Az Algyőé az UTC-kupa

Szombaton rendezte az Újszegedi TC Kertész utcai sporttelepén az UTC-kupa négycsapatos labdarúgótornát. A serleget az Algyő vihette haza.
Az időjárás borús, a hangulat derűs volt a szombaton megrendezett UTC-kupa négycsapatos labdarúgótornán. Az eseményen a házigazdákon kívül a Tápé (megyei I. osztály), az Algyő (megyei II. osztály) és a Békés megyei Kamut vett részt. Az első elődöntőben az Algyő 1–0-ra verte a Tápét. A második meccs előtt a fogadalom tételnél a kamutiak azt mondták: „Sok sört!". Ezzel nem szabadidős programot, kívánságot közöltek, egyik szponzoruknak szólt a csatakiáltás. Az UTC-vel azonban nem bírtak, 3–2-re nyertek a vendéglátók. A találkozó közben jegyezte meg az egyik hazai játékos: „Egy jól irányzott villámcsapás, és rögtön helyem lesz a kezdőben". Ez a kívánsága nem valósult meg...

A bronzmeccs nagyon sima volt, a Tápé 4–0-ra verte a fáradt Békés megyeieket. – Másfél hete dolgozunk, és ez a torna jól illeszkedett a felkészülésünkbe – mondta Kozma Zoltán, a Tápé trénere. – Ez volt az első két edzőmeccsünk, most még az volt fontos, hogy a játékosok minél jobban megismerjék egymást, sok az új igazolásunk.

A döntőben az Algyő (fehérben) legyőzte az UTC-t.    Fotó: Veréb Simon
A döntőben az Algyő (fehérben) legyőzte az UTC-t.
Fotó: Veréb Simon

Az Algyő „másolta" első meccsét, 1–0-ra nyert a fináléban. – Jó kezdeményezés volt ez a kupa, szívesen jöttünk – közölte Takács Zoltán, az Algyő szakosztályvezetője, edzője –, a bajnokságban is hasonlóan szervezett, fegyelmezett, agresszív, letámadásos futballt akarunk produkálni, mint amit itt mutattunk. Az utánpótlás-nevelésre nagy hangsúlyt fektetünk, és szeretnénk majd egyre nagyobb és újra pozitív szerepet játszani a megye labdarúgásában.

– Bár a serleget nem sikerült itthon tartani pozitívan értékelem a szereplésünket – mondta Gidai Sándor, az UTC elnöke, aki Pálfy Zoltán edzőt is helyettesítette a kispadon. – A három hét kemény edzés meglátszott a teljesítményen, a lábakban még benne van a terhelés, frissíteni kell. Azt se felejtsük el, hogy a teljes „támadószekciónk", Fejsze, Kószó és Vékes hiányzott, nem tudott eljönni az UTC-kupára. Ők szerezték bajnoki góljaink 80 százalékát.

Eredmények

Algyő SK–Tápé 1–0, UTC–Kamut (Békés megye) 3–2, a 3. helyért: Tápé–Kamut 4–0, a döntőben: Algyő SK–UTC 1–0. A torna végeredménye: 1. Algyő SK, 2. UTC, 3. Tápé, 4. Kamut.

Bolgár Tamás Eb-ezüstérmes

Véget ért a Nyíregyházán rendezett veterán atlétikai Európa-bajnokság, amelyen a csongrádi… Tovább olvasom