2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Az áprilisi triplaeső vásárhelyi győzelmet ért

A Dombóvár ellen megszerezte első győzelmét az alsóházi rájátszásban a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata. A találkozót az amerikai Charles Brooks 50 IBM-ponttal zárta.
Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Dombóvár 100 - 94
NB I A csoportos férfi mérkőzés a 9–14. helyért. Vásárhely, 200 néző. Vezette: Csősz, Gál, Balogh L.
Bodrogi Bau: Drahos 15/12, BROOKS 43/15, Utasi 2, KOVÁTS 17, Gémes 18. Csere: Komáromi 2, Bodrogi, Kukla 3, Jarosevits, Böszörményi. Edző: Czuprák László.
Dombóvár: FORBES 42/18, Balogh, Deák 18/9, HARTVICH 28/6, Szente 4. Csere: Tömösváry 2, Szilágyi, Dobos. Edző: Kis Attila.
Kipontozódott: Deák (38. p.), Balogh (40. p.), Szilágyi (40. p.)

A Kecskeméten elszenvedett hétközi vereség után a Kosársuli játékosainak három nap alatt kellett lábra kapniuk. A regenerálódás azonban csak részben sikerült, mert Drahos, Gémes és Böszörményi is sérülten vállalta a játékot. A mérkőzés a két amerikai pontgyáros, Brooks és Forbes különcsatájával telt, az első húsz percben a vásárhelyiek légiósa 28, a dombóvári vendégmunkás 22 pontot dobott. Ennek megfelelően a csapatok is ragaszkodtak a másik közelségéhez, a nyitónegyed után a Kosársuli, míg a nagyszünetben a Dombóvár állt jobban két ponttal. A vendégek a vezetést főként a félidő hajrájában bevetett zónavédekezésüknek köszönhették, amellyel szemben a Bodrogi Bau meglehetősen tanácstalannak tűnt.

A harmadik játékrészben tovább tartott az izgalmas csiki-csuki, Brooks mellett Kováts Róbert is szépen gyűjtögette a pontokat, de a felek továbbra sem engedték el egymás kezét. A fordulópontot a fájós bokával sántikáló Drahos feltámadása jelentette. A vásárhelyi irányító hat perc alatt négy triplát is bevágott, és mivel válaszképp a Dombóvár feladta a zónáját, a folytatásban Gémes palánk alatti játékára is lehetett építeni.

A parázs végjátékban Kis Attila méltatlankodott egy lefújt személyi hiba miatt, a vendégek edzőjének kiselőadását a bírók technikaival honorálták. Brooks a négy büntetőből hármat bedobott, ráadásul a következő támadást is kosárral fejezte be a Vásárhely, ám tévedtek, akik ekkor már a győzelmet ünnepelték. Forbes két villanásával egyenlített a Dombóvár, és a döntés az utolsó percre maradt. Gémes jó büntetői után a Tolna megyeiek támadásban rontottak, a Kosársuli viszont higgadtan célzott a vonalról, így a Dombóvár az alapszakaszt követően a rájátszásban is kapitulált Vásárhelyen.

Czuprák László: – Brooks remeklésének és óriási szívünknek köszönhetjük a győzelmet.

A vereség nem jár egyedül

A női kézilabda NB I rájátszásában nem jártak sikerrel a Csongrád megyei csapatok: az 5–8.… Tovább olvasom