2017. 05. 23. kedd - Dezső 16°C | 25°C Még több cikk.

Az Eger nyerte a szegedi női vízilabdatornát

Szeged - A Eger győzelmével zárult a szegedi Napfényfürdő Aquapolisban megrendezett III. Taylor&Nash Kupa nemzetközi női vízilabdatorna. A házigazda Lakó-csapat negyedik, a Szentesi VK harmadik lett.
Négy napon keresztül női vízipólósokkal népesült be a szegedi Napfényfürdő Aquapolis, ahol csütörtöktől vasárnapig rendezték meg harmadik alkalommal a Taylor&Nash Kupa immár nemzetközivé lett felkészülési tornát.

A szombati program a két esélyes, az orosz Izmajlovo és a Eger összecsapásával kezdődött, amelyen a hevesiek szoros csatában nyertek 15–13-ra. Bár előzetesen úgy volt, hogy összesen nyolc olimpikon vesz részt a tornán, végül négyen érkeztek Szegedre: őket, azaz Gangl Edinát, Czigány Dórát, Csabai Dórát és a tavaly még szentesi, immár az Egerben pólózó Keszthelyi Ritát köszöntötte az ötkarikás negyedik hely alkalmából Drégelyi Zoltán, a Taylor&Nash Kft. ügyvezetője. A másik délelőtti meccsen a Hungerit-Szentesi VK 10–9-re legyőzte a BVSC-t.

A szegedi Árkosy Lilla (fehér sapkában) és a szentesi Kövér-Kiss Réka összecsapása után utóbbi örülhetett. Fotó: Schmidt Andrea

Délutáni rendezték a megyei összecsapást, a Szeged és a Szentes meccsét. Az
első negyed végére két góllal lépett el a juniorválogatottjait nélkülöző – lásd keretesünket – vendégcsapat, és bár az utolsó 8 percnek 8–7-es szentesi vezetéssel vághattak neki a felek, végül háromgólos, 11–8-as vendégsiker született. A Szegednél Lengyel Dominika, a szentesieknél Kádár és Kövér-Kiss volt leginkább elemében. Az utolsó szombati meccsen az orosz Izmajlovo kikapott a BVSC-től.
Vasárnapra egy meccs, a torna második helyéről döntő Izmajlovo–Szentes meccs maradt: itt az oroszok nyertek, így az egymás elleni eredményük miatt megelőzték a Hungeritet.

– Színvonalas felkészülési tornán vettünk részt, amely elérte a célját – fogalmazott Zantleitner Krisztina, a szentesiek edzője. – Bár itt is úgy ugrottunk medencébe, hogy nyerni akarunk, természetesen nem ez, hanem a mutatott játék volt a fontosabb. Örülök, hogy a fiatalok, például Magyar Tamara, Elbert Stefánia, Bene Viktória és Oltyán Dóra ismerkedhettek a mezőnnyel – tette hozzá.

– Hasznos volt a torna, mert rövid idő alatt élcsapatokkal játszhattunk, ez remekül szolgálta a felkészülést. Az oroszok jól érezték magukat, olyannyira, hogy meg is hívtak minket egy október végi moszkvai tornára – remélem, el is tudunk utazni hozzájuk – mondta Lakó Gábor, a szegediek edzője.

A női vízilabda OB I a szeptember 29-i első fordulóval rajtol majd el.
III. Taylor&Nash Kupa, még nem közölt eredmények: Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Hungerit-Szentesi VK 8–11, gsz.: Lengyel Dom. 3, Dalmády P. 2, Dalmády Sz. 2, Árkosy 1, ill. Kádár 4, Kövés-Kiss 3, Hevesi 1, Magyar 1, Rácz 1, Kotova 1. Izmajlovo–ZF-Eger 13–15. Szentes–BVSC 10–9, Izmajlovo–BVSC 11–14, Izmajlovo–Szentes 13–10.

Juniorezüst
A második helyen végzett a magyar női juniorválogatott az   oroszországi korosztályos vízilabda Európa-bajnokságon.    A gárda a   vasárnapi döntőben egyetlen góllal, 11–10-re maradt alul a   házigazdák nemzeti csapatával szemben.    Az Eb legjobb játékosának a felnőttválogatottban is szereplő   Antal Dórát választották. A magyar csapatban a Hungerit-Szentesi VK két játékosa, Miskolczi Kitti és Gémes Alexa.

Futballünnep Hattyason

Tizenötödik alkalommal rendezték meg Szeged Klebelsbergtelep nevű városrészében a Hattyas-kupa kispályás labdarúgótornát. Tovább olvasom