2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Az egri vár továbbra is bevehetetlen a Betonnak

Továbbra sincs szerencséje a Szeged Beton férfi pólócsapatának az Egerrel. Az OB I 17. fordulójában a hevesiek megismételve a két csapat őszi szegedi ütközetét, valamint a magyar kupa elődöntőjét, a Bitskey uszodában is magabiztosan győzték le (12–7) a sok hibával játszó Tisza-parti gárdát.
Gerendás György jó jósnak bizonyult. Az egriek sok nagy csatát megélt mestere a rangadó előtt azt találta mondani, ha a Szegedet nyolc gólon vagy alatta tartják, akkor könnyebb dolguk lesz, ha ez nem sikerül, akkor vért kell izzadniuk a három pontért. A Beton mindössze hét találatig jutott, simán nyert az Eger.

Attól függetlenül, hogy a rangadó előtti napon lejátszott, Debrecen elleni idegenbeli mérkőzésen nem a szebbik arcát mutatta a Beton, még az egrieket is meglepte a Tisza-partiak gyenge kezdése. Amíg a hazaiak betaláltak akcióból, és emberelőnyben sem tudtak hibázni, addig a vendégek mindent elrontottak. Pontosabban egy kivételével. Török Béla labdája ugyanis átcsusszant a képzeletbeli gólvonalon, de a gólbíró határozottan jelezte, hogy nem volt benn a labda. Tévedett, de az ötgólos vereséget hatalmas hiba lenne a nyakába varrni. A máskor oly masszív védekezés ezúttal nem működött, lyukak tátongtak rajta, de a támadójáték még elkeserítőbb volt. Az mindent elmond róla, hogy csak a 11. perc közepén – az új-zélandi Kayes révén – szerezték meg a szegediek az első góljukat. Ettől vagy mástól, nem tudni, de megszabadultak a béklyótól, onnantól kezdve kiegyenesedtek, felvették az Eger ritmusát, először csak tartották vele a lépést, majd megkezdték a felzárkózást.

Az első negyedben összeszedett négygólos hátrány a másodikban nem nőtt tovább, a harmadikban egy találattal csökkent, majd a negyedik játékrészből még csak másfél perc telt el, amikor a betonosok legjobbja, Molnár Tamás harmadik góljával 9–7-re feljött a Beton, sőt ha kihasználja a fórt, akkor még a fordítás is benne lett volna a meccsben. Az előny azonban kimaradt, az Eger pedig megint dominált a hajrában, a vége nagy gólkülönbségű vereség lett, 12–7.

Sok hiba csúszott Varga Péterék védekezésébe.  Fotó: Frank Yvette

Sok hiba csúszott Varga Péterék védekezésébe.
Fotó: Frank Yvette

A Szeged Beton a legjobb magyar férfi pólócsapatok egyike, ezt számtalanszor bizonyította már a Vasas, a Honvéd, a Fradi, a Szolnok és a többiek ellen, de még a nemzetközi porondon is letette a névjegyét. Az Egerrel szemben viszont nem megy. Lehet, hogy ez már fóbia?

Kásás Zoltán: – Az Egertől Egerben ki lehet kapni, de nem ilyen játékkal. Elkeserítően pólóztunk. Hiába beszéltünk meg mindent, hiába gyakoroltunk annyit, ha ezeket nem látom viszont a meccsen. Így nem lehet egy rangadón játszani, ezt nem tudom és nem is akarom elfogadni. Hiába mondja nekem a csapat pszichológusa, hogy a játékosok milyen jó állapotban vannak, ha ez a találkozón nem látszik. Szégyenteljes produkciót nyújtottunk Egerben, de Debrecenben is pocsékul pólóztunk. Borzasztóan el vagyok keseredve, de még egyszer mondom, nem elsősorban a vereség fáj, persze az is, sokkal inkább a mutatott teljesítményünk volt aggasztó. Felteszem magamnak a kérdést, minek akkor annyit dolgozni? Vicc, hogy az Eger második számú kapusából, Nébaldból világklasszist faragtunk a sok helyezetlen, gyenge lövésünkkel. Néhány játékosom jól tenné, ha magába nézne és elgondolkodna. Be kell vallanom, tanácstalan vagyok, nem tudom, hogyan kellene továbblépni...

Eger–Szeged Beton 12–7 (4–0, 5–5, 0–1, 3–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 17. forduló. Eger, Bitskey uszoda, 1100 néző. Vezette: Vojvoda, Juhász Gy.
Eger: NÉBALD – GRAHAM 2, Hosnyánszky, Bundschuh 1, Kis G. 1, BIROS 3, Hegedűs. Csere: Binder 1, KOVÁCS G. 2, Varga II Zs., PETROVAI 2, Sántavy, Kotszidisz. Edző: Gerendás György.
Szeged: Baksa – JUHÁSZ ZS. 2, Kiss Cs., Busila, MOLNÁR T. 3, Török, Somogyi 1. Csere: Younger, Vindisch, Varga P., Kayes 1. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 10/3.
Ötméteresből: 1/0, ill. –.

LENdületben a Szentes

A Hungerit-MetalCom Szentes női vízilabdacsapata a LEN-kupa-negyeddöntő első mérkőzésén, szombaton 15–12-re verte a görög Patraszt a vásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában. Tovább olvasom