2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Az egyik legfontosabb siker: Szedeák-Jászberény 84-75 - galéria

A szezon egyik legfontosabb bajnokiját játszotta a Naturtex-SZTE-Szedeák élvonalbeli kosárlabdacsapata a Jászberény ellen, amelyen egy fordulatos meccs végén győzni tudott.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény 84-75 (28-24, 16-17, 14-23, 26-11)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 21. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Surányi.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 20/15, Levy 8/3, HORVÁTH Á. 18/12, Williams 7/3, CSORVÁSI M. 15 Csere: Kiss Zs. 3/3, CSORVÁSI L. 13, Vida. Vezetőedző:Nikola Lazics.
Jászberény: Ahmetbasics 6, Raivio 11/3, Soós 9/9, DUKICS 18/3, DRAMICSANIN 13/3. Csere: Mladenovics 11/6, Horti 7, Lázár, Szavics, Varga. Vezetőedző: Srdjan Antics.

Nikola Lazics: - Eleinte jól játszottunk, ám a harmadik negyedben nem volt lendülete a csapatnak, könnyű kosarakat engedélyeztünk a vendégeknek, akik megfordították a meccset. Az erőnket mutatja, hogy ebből a helyzetből is fel tudtunk állni, és a végén a jó zónavédekezésből indulva eredményes támadójátékkal megnyertük a bajnokit.

Srdjan Antics: - Három negyeden át jól küzdöttünk, de az utolsó tíz percben az ellenfél hárompontosai megtörték lendületünket, ekkor koncentrációban is felülmúlt bennünket a Szeged.

IV. negyed (84-75)

10. perc: miénk! 58 mp. Dramicsanin kipontozódik. Williams mindkét büntetője jó 81-73. Raivio is a vonalról 81-75. Williams hármasa, megvan! 84-75! Ez a váge! Nehezen izzadta ki a Szedeák, de ez a szezon egyik legfontosabb győzelme!

9. perc: Kiss Zsolt szed lepattanót. Okosan tördeljük a játékot, még volt bent faultunk. Levy hármasa lejön.

8. perc: Williams is betalál végre, erre mondhatjuk, hogy a legjobbkor 79-71. Időt kérnek. Ahmetbasics 79-73. Most Lazics kér időt.

7. perc: most büntetőkből eredményes Horváth 74-71. Horváth! Megint tripla! Remekel a válogatott játékos 77-71.

6. perc: Horváth Ákos kosarával egyenlítünk 69-69. Jereminov vádliját kell masszírozni az időkérés alatt. Fáradunk. Dukics a sarokból 69-71. Horváth Ákos belejött a triplákba 72-71.

5. perc: Dramicsanin büntetői, majd Horváth Ákos remek hármasa 67-69.

4. perc: remek Levy triplája, egyenlő 64-64. Soósé is tripla 64-67.

3. perc: Jereminov duplája és büntetője is jó 61-64.

2. perc: Horváth Ákos megint hármast ront.

1. perc: Jereminov eladja, majd Levy blokkol egy hatalmasat.

Szedeák-Jászberény 84-75. Fotó: Frank Yvette (galéria)

III. negyed (58-64)

10. perc: most kijön Jereminov hármasa. Most rontanak Csorvásiék. Raivio hármasa zárja a negyedet 58-64.

9. perc: Csorvási Levente, majd Dramicsanin 58-59. Mi elrontjuk, ők bedobják 58-61.

8. perc: Jereminov megint a világ végéről dob triplát a dudaszó pillanatában, a palánk segítségével. Dupla a válasz 56-56.

7. perc: Williams sajns továbbra is harmatgyenge, nincs még pontja a meccsen.

6. perc: Soós triplája után vezetnek a vendégek 53-54.

5. perc: Levy büntetője, Dramicsanin ziccere 53-51.

4. perc: hatalmas mázlival jut el a labda Soósig, hármast dob belőle 52-49.

3. perc: magabiztos ziccert értékesít Horváth Ákos 52-46.

2. perc: Horváth Ákos triplája remek 47-41. Jereminov is hármassal jelentkezik 50-46.

1. perc: nézzük a folytatást. Mindkét oldalon hibával kezdünk.

II. negyed (44-41)

10. perc: a most bemtatkozó Ahmetbasics első berényi kosara is megszületik 41-41. Jereminovnak dobnia kell, másfél méterre van a triplavonaltól, de bevágja! 44-41. Berényi időkérés. Félidő.

9. perc: Dukics betalál, majd Raivio egyenlít 39-39. Belejönnek a berényi drukkerek. Csorvási Milán forgatja meg a berényieket 41-39.

8. perc: Dukics, majd Levy. Ők két éve voltak csapattársak Szegeden 39-35.

7. perc: most Jereminov ront, Williams felé rossz a labdája. Dramicsanin 37-33.

6. perc: Jereminov passzát elnézi Csorvási Milán, elnézést is kér. Lejön Williams hármasa, ő eddig betlizik a meccsen.

5. perc: Dukics kettő plusz egyes akciója, majd Raivio 37-31. A két Csorvási egyébként 24 pontnál jár.

4. perc: a helyére tette a triplát Kiss Zsolt 37-26. Tíz pont felett a különbség!

3. perc: megint Csorvási Milán 34-26.

2. perc: Csorvási Milán, nagyon megy a tesóknak 32-26.

1. perc: Horváth tripláját Csorvási Levente teszi vissza 30-24.

I. negyed (28-24)

10. perc: Csorvási Levente kosár plusz büntető 27-19. Horti ugyanígy 27-22Csorvási Milán büntetője 28-22. Horti tesz vissza egy lepattanót 28-24.

9. perc:
három pontot hoz össze az akciókból a Jászberény 19-16. Csorvási Milán estében teszi vissza 21-16. Idpt kér a vendégcsapat. Közben a lelátón felfedeztük a korábbi szegedi és jászberényi trénert, Földi Sándort, valamint az Atomerőmű edzőjét, Braniszlav Dzunicsot. Jó Mladenovics hármasa. Jereminov büntetőből 24-19.

8. perc: Kiss Zsolt a pályán. Csorvási Milán büntetői közül egy jó 17-13. Levyre  fújnak előbb faultot, majd technikait, sem az amerikai nem érti, sem a szegedi drukkerek...

7. perc: Csorvási Milán remek hát mögötti passzát Csorvási Levente váltja pontokra 14-10. Megint a fiatalabbik Csorvási, ő sem hiszi el, hogy ez a dobása bemegy 16-12.

6. perc: hatalmasat küzdött Csorvási Milán, kosár a jutalma 12-8. Dramicsanin büntetői 12-10.

5. perc: mindkét oldalon rossz a tripla.

4. perc: Jereminov megint szép hármast ereszt el 10-6. Raivio 10-8.

3. perc: Dukics triplája, majd Dramicsanin büntetői 7-6.

2. perc: remek Jereminov hármasa 7-2.

1. perc: Levy kosarával indul a meccs 2-0. Csorvási Milán pörög remekül 4-0.

17.56: a vendégeknél jó ismerős a három szezont Szegeden lehúzó Nebojsa Dukics, és ott van a keretben a vásárhelyi Szögi Ádám is.

17.53: egy győzelmünk már van ma: az U23-as csapatok meccsén a Szedeák 100-76-ra nyert.

17.45: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Szedeák nagyon fontos bajnokija. Tartsanak velünk!

– Úgy gondolom, hogy a Szedeák kerete minden poszton erősebb, ezért csak egy célunk lehet: megnyerni a bajnokit – mondta Csorvási Milán, a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos kosárlabdacsapatának centere a Jászberény elleni összecsapásról. A két, egyaránt hét győzelemmel álló együttes ma 18 órától játszik az újszegedi sportcsarnokban – jó előjel, hogy a Naturtex idegenben 101–85-re legyőzte a jászságiakat novemberben.

– Legutóbbi két meccsünkre büszkék lehetünk, hiszen a Falcót legyőztük, Pakson pedig, bár végül kikaptunk, a harmadik negyed végéig partiban voltunk a bajnokesélyes ellen – mondta a csapat formájáról a center. Egyetértett vele Kiss Zsolt, a csapatkapitány is.

Ők készülnek a Jászberény ellen. Álló sor, balról: Bonifert Domonkos ügyvezető, Simándi Árpád segédedző, Kiss Zsolt, Horváth Ákos, Wirth Ádám, Vida Máté, Molnár Bence, Branko Jereminov, Nikola Lazics
Ők készülnek a Jászberény ellen. Álló sor, balról: Bonifert Domonkos ügyvezető, Simándi Árpád segédedző, Kiss Zsolt, Horváth Ákos, Wirth Ádám, Vida Máté, Molnár Bence, Branko Jereminov, Nikola Lazics vezetőedző, Alexa Szabolcs erőnléti edző. Ülő sor: Jerrell Williams, Révész Ádám, Csorvási Levente, Csorvási Milán és Jonathan Levy. Fotó: Karnok Csaba

Aki a túloldalt nagyon várja a meccset

– Izgatott, és egyben boldog vagyok, hogy ismét Szegeden léphetek pályára. De egy kis szomorúság is van bennem, hiszen egy olyan csapat ellen játszom majd, amely jó emberré és jó játékossá tett – profi sportolóként azonban erre nem gondolok a pályán. A Szedeák kiváló játékosokkal és felkészült edzővel rendelkezik. Az újszegedi sportcsarnokban mindig nehéz dolga volt az ellenfeleknek, így lesz ez most is. Hogy ki nyeri a bajnokit? A szerencsésebb csapat – mondta a szerb Nebojsa Dukics, aki 2010 és 2013 között erősítette a Szedeákot, ahonnan a nyáron igazolt Jászberénybe.

– Kiemelt találkozó, ha úgy tetszik, „hatpontos" meccs lesz a Jászberény elleni. Berényben magabiztosan nyertünk, ám ez egy másik meccs lesz, nem szabad abból a találkozóból kiindulni. Nikola Laziccsal keményebb, precízebb edzéseink vannak, hozott új dolgokat, amiket számon is kér tőlünk, ezeknek meg kell látszania a bajnokin – fogalmazott Kiss Zsolt.

A Jászberény is edzőváltáson esett át néhány hete, a korábbi szegedi tréner, Földi Sándor helyére Srdjan Antics érkezett. Cseréltek a játékoskeretben is, a Sopron ellen egy hete térdsérülést szenvedő szerb Milos Markovics helyére leigazolták a 27 éves, 193 centiméter magas, 1-es és 2-es poszton bevethető bosnyák Mirza Ahmetbasicsot, akinek ha megérkeznek a papírjai, Szegeden már pályára léphet.

A találkozó ma 18 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban – a meccsről a delmagyar.hu online tudósításban számol be.

Megyei foci: csökkentették Lakatos eltiltását