2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Az elődöntő első ütközetét a Vasas nyerte a Szeged ellen

A férfi vízilabda-bajnokság elődöntőjében a Vasas – kihasználva a játékvezetők jóindulatát is – fordulatos meccsen 8–6-ra legyőzte a Szeged Betont.
Vasas - Szeged Beton 8-6
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Rájátszás az 1–4. helyért. Budapest, Komjádi uszoda, 250 néző. Vezette: Juhász Gy., Fekete.
Vasas: NAGY V. – HOSNYÁNSZKY 2, Mátyás 1, Kincses, Kovács R., Steinmetz B., VARGA Dániel 4. Csere: Heinrich 1, Kuncz, Kelemen, Tóth M. Edző: Földi László.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., Monostori, KOMLÓSI, Tóth L., Varga P., LEHMANN 3. Csere: Szamardzsics, Mészáros 2, Molnár P., Éles 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 6/1.
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1.
A nyolc pontig tartó elődöntő állása: 4–2 a Vasas javára.
A másik elődöntőben: Domino-BHSE–Eger 12–11. Az állás: 6–0 a Domino-BHSE javára.

Nem sikerült a bravúr. Kikapott a férfi vízilabda OB I elődöntőjének első találkozóján a Szeged a Vasas otthonában. Tulajdonképpen annyi történt, hogy az esélyesebbnek tartott csapat legyőzte a másikat. Csakhogy ez a megállapítás nem fedi teljesen a valóságot. Mégpedig azért, mert a sorstól kapott lehetőséggel nem tudott élni a Beton. Arra gondolunk, hogy az angyalföldiek nélkülözni kényszerültek sérülés miatt két kulcsemberüket, Steinmetz Ádámot és Varga Dénest.

Vélemények

Földi László, a Vasas edzője: – Fontos mérkőzést nyertünk meg. Örülök, hogy nagyszerű, csupa szív csapatom van, amely gondolkodni is tud.
Gyöngyösi András, a Szeged trénere: – Most már tudjuk, mire számíthatunk... Erre kell felkészülnünk, ezzel kell azonosulnunk. Meg kell próbálnunk.
Varga Dániel, a Vasas legjobbja: – Várható volt, hogy a hiányzók miatt nagyobb feladat hárul rám. Örülök a sikernek, de azt az időszakot, amikor a Szeged feljött, elemeznünk kell. Szombaton is nyerni akarunk, de ahhoz jobban kell játszanunk.
Baksa László, a Beton kapusa: – Sokat hibáztunk. Egy hetünk van arra, hogy ezeket kijavítsuk. Természetesen most mindenki rosszkedvű, de Szegeden visszavágunk!
Varga Péter, a Szeged csapatkapitánya: – Hajtottunk, küzdöttünk, akadtak hibák is, de volt sanszunk a győzelemre. Szegeden mi nyerünk!

Az első két negyedben bátortalannak tűnt a két gárda, másképp fogalmazva, védőfeladatát mindenki tökéletesen oldotta meg, viszont az ellenfél kapuja előtt elfogyott a tudomány. A fordulásig írd és mondd, mindössze Lehmann István (a meccs napján tüntették ki Szeged sportolója címmel) talált be Nagy Viktor kapujába. Ez volt a meccs első találata, de a térfélcseréig Varga Dániel szerencsés, valamint Hosnyánszky előnyből szerzett góljával fordított a Vasas.

A harmadik játékrésztől aztán úgy gondolták a játékvezetők: ők is főszerepet akarnak maguknak. Szamardzsics ellen négyszer ítéltek kontrát támadásban, de centertársa, Tóth László sem járt jobban. Naná, hogy mindezt szóvá tette Gyöngyösi edző, de csak annyit ért el vele, hogy kapott egy sárga lapot. A bíróktól támogatott Vasas 2–2 után elkapta a fonalat, négy perc alatt négyszer mattolta Baksát. Azt gondolta volna az ember, 6–2-nél eldőlt a mérkőzés. Egy frászt! Kezdetét vette a Beton-offenzíva. Két és fél perccel a vége előtt Mészáros második találatával 7–5-re, majd 38 másodperc múlva Lehmann – a csapata legjobbja volt – értékesített büntetőjével már 7–6-ra zárkózott fel a Szeged. A Vasas támadását kivédekezték a vendégek, előrelendültek, csakhogy a bírók megint „akcióba" léptek... Most Monostorival szemben fújtak kontrát, majd Juhász Zsoltot kiállították. A fórt 36 másodperccel a végső dudaszó előtt a mezőny legeredményesebbje, Varga Dániel váltotta gólra, 8–6.

A fináléba kerülésért tartó párharcban ugyan előnyt szerzett a fővárosi gárda, de nagyot hibázik, ha már most nyeregben érzi magát. Ahhoz a Betonnak is lesz hozzászólása. Reméljük, jó hangos.