2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Az első Eb-selejtezőn: vereség a görögöktől

Lejátszotta első Európa-bajnoki selejtezőjét a magyar női kosárlabda-válogatott. Sterbenz Tamás szövetségi kapitány keretében ott volt a Szeviép-Szeged két kiválósága, Kajdacsi Judit és Fürész Emőke, utóbbira a kezdőben számított a fiatal szakember.
Magyarország-Görögország 64-70 (17-12, 13-22, 19-22, 15-14)
Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló, női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 800 néző. Vezette: Tacic (szerb), Lukes (cseh).
Magyarország: Iványi 6/6, Fürész 2, KÁROLYI 17/15, Cserny 13, Császár 9. Csere: Kajdacsi 5, Fegyverneky 5, Papp 2, Ujhelyi 5, Bujdosó, Horváth, Englert. Szövetségi kapitány: Sterbenz Tamás.
A görögök pontszerzői: Malci 17, Kalencu 14, Kosztaki 12, Szarekgu 11, Stahtiari, Kalcidu 6–6, Limura 4.

Mindkét oldalon sok hibával, „kosáraszállyal" kezdődött a találkozó, de a negyed végére sikerült ötpontos előnyre szert tennie Iványiéknak. A mieink ebben az etapban 75 százalékos hatékonysággal dobták a duplákat. A második tízperc rosszul kezdődött, a kékek pillanatok alatt egyenlítettek (17–17), Károlyi erre triplával válaszolt. Ezt követően a pontatlan dobások, az olykor ötlettelen játék megbosszulta magát, 25–30. Lepattanó szerzésben sem jeleskedtünk, és a térfélcsere előtt a Malci vezérelte (12 pont 20 perc alatt) helléneknél volt az előny.

Fordulás után a görögök növelni tudták előnyüket, a magyar együttes pedig kapaszkodott – sikerrel, 48–48. De ezután megint a jól védekező, pontosabban támadó ellenfél következett. Az utolsó negyedben sem akart javulni a helyzet, a 32. percre először lett közte tíz, 49–59. Károlyi egy-egy duplával és triplával tartotta versenyben a csapatot, görög időkérés. A hajrá a sok hiba, a pontatlan dobások miatt nem lehetett sikeres, nyert Görögország: 64–70.

Sterbenz Tamás: – Nem hiszem, hogy a következő öt mérkőzésen még egyszer ilyen rosszul játszunk majd.

A csoport másik meccsén: Bulgária–Fehéroroszország 66–70.

A Szentes is nyert

A szegedi Első Beton mellett a Legrand-Szentes is győzelemmel rajtolt a futsal NB I-ben. Koncz Zsolt… Tovább olvasom