2017. 02. 25. szombat - Géza 2°C | 8°C Még több cikk.

Az első félidőben eldőlt: Szeged 2011-DVSC II. 0-2 - galériák

Vereséggel búcsúzott az őszi szezontól a Szeged 2011 NB II-es futballcsapata, miután kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán a DVSC II-től.

Szeged 2011-Debrecen II. 0-2 (0-2)

Labdarúgó NB II Keleti csoport, 15. forduló.
Szeged, Vasutas stadion, 246 néző. Vezette: Botló B. Asszisztensek: Iványi I., Szvetnyik B.

Szeged 2011: Trepák – Laczkó J., Magyar Gy., Tóth I., Podonyi – Puskás Cs., Varga I. – Orosz, Folmer, Gahwagi – Bernáth. Megbízott edző: Takács László.

Debrecen II.: Malinauskas – Sigér, Bényei, Ludánszki, Burics - Spitzmüller, Marcolini, Csorba, Mokánszki - Szilágyi P., Galvao. Edző: Fórián Zsolt Lajos.

Sárga lap: Trepák (19'), Laczkó (24'), Ludánszki (68'), Szilágyi (70'), Mokánszki (75').

Gólszerző: Ludánszki (19'), Szilágyi (32').

Csere: Orosz h. Kazi (53'), Mokánszki h. Marinkovics (83'), Szilágyi P. h. Szilágyi G. (89'), Galvao h. Albert (89')

2. félidő (0-0)

91. perc:
Magyar szabadrúgása után fejről-fejre jár a labda, majd kirúgja a Debrecen. 0-2-s vereséggel búcsúzik az őszi szezontól a Szeged 2011.

89. perc: Kettőt is cserélnek a vendégek így a végén, Albert és Szilágyi Gábor a pályán.

Szeged 2011-Debrecen 0-2 - a mérkőzés képei. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

86. perc: Magyar teszi Bernáth elé a labdát, de a tizenhatosnál elveszti azt. Legalább szépítsünk, fiúk!

83. perc: Csere a Debrecennél, közben Laczkót is ápolni kell. Magyar fordul a kapura, de jócskán fölé.

Szeged 2011-Debrecen 0-2 - fagyoskodó szurkerek. Fotó: delmagyar.hu (galéria)

77. perc: Galvao bombájára vetődik Trepák, kitolja a kapufára, majd a kipattanót biztosan fogja. Bernáth előtt adódik egymás után két lehetőség, de szegedi gól még mindig nincs.

75. perc: Csorba indul meg, Trepák viszont kirobban a kapuból, és magasan felível. Viszont megint a Debrecen jöhet.

70. perc: Trepáknak megint akadt dolga, a labda azonban kipattan róla, de tisztáznak a védők. Ez elég meleg volt. Szilágyi kap sárgát, majd jön a szegedi szabadrúgás.

68. perc: Ludánszki rúgta fel Bernáthot, jön is a sárga, majd a szegedi szabad. A sorfalról vágódik le a labda, de a meginduló debrecenieket a félpályánál megállítjuk.

64. perc: Szegedi szögelt után Laczkó fejel, centikkel megy mellé. Erre is felugrott a fél lelátó, jogosan. Jön a ráadás, Varga szép mozdulatát kevésbé szép labdaérintés követi.

62. perc: Felélénkült a találkozó, most már benne van a játékunkban a gól.

58. perc: Gahwagi és Bernáth nagyon hasznosan játszik, bár még gólban ennek nem látjuk nyomát. Ennek ellenére folyamatosan nyomás alatt tartják most a debrecenieket.

51. perc: A másik oldalon Csorba fordul rá a kapura, trepák csak szemmel követi a kapu mellett elívelő labdát.

49. perc: Gahwagi megint, a védőkről a nem pattan ki messzire a labda. Újabb lehetőség volt, de most már újult erővel játszunk! Ha ez kitart, nincs itt veszve semmi se.

46. perc: A Szeged kezdheti a második játékrészt. Gahwagi íveli be középre, de a nagy tumultusban Malinauskas ugrik fel, és szedi le a labdát.

1. félidő (0-2)

45. perc:
Végre eljutunk a kapuig, de nem tudjuk begyötörni a labdát. Debreceni szabad után vége az első félidőnek.

42. perc: Nem jutunk át a félpályán, mindig labdát szereznek a vendégek. Sitzmüller tör be a védők mögé, de Magyar tisztáz.

39. perc: Varga cselezget belül a tizenhatoson, de eladja a labdát. Megindul a Debrecen, de Trepák jól jön ki a kapuból. Nagy felívelésekből tudunk átjutni a vendég térfélre, a pirosmezesek simán labdát szereznek.

Az Ultrák megköszönik Kapicnak, valószínűleg a gólt is, ettől függetlenül zúg tőlük a 'Harcoljatok'!

32. perc: Szilágyi indul meg a baloldalon, egyedül viszi rá Trepákra, elfekszik a szegedi kapus, simán gurít a rövidbe. 0-2.

31. perc: Megindul a szegedi roham is, már mindenki felpattan Orosz lövésénél, de sajnos mellé.

Közben kollágánk pontos információval szolgált, mennyien is látogattak ki ma a hideg ellenére a SZVSE-be: 246 szurkoló ül a lelátókon.

24. perc: Laczkó is begyűjti a sárgát buktatásért, de azért reméljük röviden a színászi játékot is értékeli majd a bíró.

19. perc: Sigér bent a tömegben, Magyar ment, de tizenegyest kap a Debrecen. Nem tudni, miért. A nagy reklamálásban Trepák kap sárgát. A vendég csapatkapitány, Ludánszki magabiztosan, lapusan rúg a jobb sarokba. 0-1.

Szeged 2011-Debrecen 0-2 - a mérkőzés képei. Fotó: delmagyar.hu (galéria)

15. perc: Puskás ível fel a félpályáról, de Magyar nem tud rendesen kitörni a kapu előtt, szöglet.

11. perc: Megindul a szegedi roham, a szélről Varga hozza be a labdát középre, a vendég kapusnak figyelnie kellett. De most sikerrel véd. Szép támadás. A következő támadásban Orosz beadása akad el a falban, pedig jó lehetett volna.

Az Ultrák megállás nélkül énekelnek, most épp Kolozsvárit éltetik a drukkerek.

8. perc: Galvao teszteli Trepákot, vetődik a labda után, de igazából nem kellett volna, bőven elkerüli a kaput. Régóta a Debrecen támad, labdát kéne szerezni.

3. perc: Orosz Márk villan, szép emelés, megint megdolgoztatjuk a debreceni kapust.

2. perc: Bernáth indítása után Folmer törne előre, ha Sigér nem buktatná. Lap viszont nincs... Jövünk viszont egy szabaddal, Malinauskasnak figyelnie kellett Bernáthra.

1. perc: A vendégek kezdhetik a találkozót. Közel 20 méterről jöhetnek egy szabaddal, de a sorfalról vágódik le a labda.

17.50: Lassan kezdődik a mérkőzés, a szegedi Ultrák egy újabb transzparenssel készültek, amin a 'Kapic: a pokol tüzében égj el" látható. A csapatból Kulacsik, Reyes és Bubori hiányzik betegség miatt.

Nehéz ellenfél a Debrecen II., hiszen fiatal csapat, mi meg elkaptunk egy hullámvölgyet. Ez az utolsó őszi meccs, még fél lábbal is helyt kell állni, és így jól búcsúztatni az idényt még úgy is, hogy sokan hiányoznak eltiltás és sérülés miatt - mondta Orosz Márk, a Szeged 2011 középpályása a Debrecen elleni mérkőzéssel kapcsolatban.

• 7. Embör 2011. november 27. 20:46
    „60 milliós támogatás 246 néző= nézőnként elköltöttünk 244.000.- -ot a semmire. Gratulálok!”
  • 6. laca74 2011. november 27. 12:11
    „Debrecen feladta az utolsó kenetet. A képek sokatmondóak,és persze most is a szurkolók a hibásak ugye?”
  • 5. remenyfi 2011. november 27. 11:56
    „Valaki kinyöghetné már közülük azt az átkozott mondatot: Szégyelljük magunkat, nem kicsit, nagyon! Azt se bánom ha csak elfütyülik.”
  • 4. tams 2011. november 26. 20:51
    „Szeged-Vasas vasárnap 18 óra jégpálya HAJRÁ SZEGED!!!”
  • 3. Ebgondolat 2011. november 26. 16:58
    „Sajnos, ez egy harmatgyenge csapat lett, mióta Kolozsvári távozott! Ez első 10 fordulóig nem hittem volna, de ez a csapat (ha nem változik semmi) a kiesés ellen fog küzdeni!”
  • 2. TELSTAR 2011. november 26. 15:50
    „Szeged maradjon inkább a kézinél meg a vízipólónál. Vagy szerezzenek valami jó szponzort.”
  • 1. barsanyi 2011. november 26. 13:08
    „Melyik időszámitás szerint tudósítanak?”

Lakó Gábornak nehéz volt a választás

A harmadik szavazónk nem sportágbeli, hiszen Lakó Gábor, aki a Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Universitas OB I-es női vízilabdacsapatának edzője. Tovább olvasom