2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Az első lépést megtette a Szegedi TE

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Szegedi TE 6:2-re verte a horvát Zapreąicet – visszavágó február 14-én.
Szegedi TE–Zapreąic (horvát) 6–2 (3855–3700)

Férfi tekecsapat Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi teke- és bowlingcentrum, 100 néző.
A párok: Kakuk L.–D. Funda 1:0 (3:1, 672:622), Ernyesi R.–B. Manev 0:1 (1:3, 616:643), Szél T.–B. Bogdanovic 1:0 (3:1, 626:588), Zapletán Zs.–M. Mance 1:0 (2:2, 663:625), Karsai L.– N. Uzelac 0:1 (0,5:3,5, 601:633), Kiss N.–M. Fridl 1:0 (4:0, 677:589).

Sima bajnoki siker

Tegnap bajnokit is játszott a Szegedi TE tekecsapata a szuperligában.
A végeredmény: Szegedi TE–Kaposvár 8:0 (3734:3356). A párok: Szél–Sághy 1:0 (4:0, 628:581), Kakuk (Kiss N.)–Németh 1:0 (4:0, 688:529), Márton–Nagy G. 1:0 (2,5:1,5, 599:572), Zapletán–Kálny 1:0 (4:0, 632:557), Fehér–Földesi 1:0 (3:1, 599:570), Ernyesi–ifj. Horváth L. 1:0 (4:0, 588:547).
– Pontosan tudjátok, milyen ellenfél a Zapreąic. Ennek ismeretében minden fának, minden szettnek, minden csapatpontnak jelentősége van. Kérek mindenkit, maximális odafigyeléssel játsszon.

Karsai Ferenc klubelnök szavait elgondolkodva és koncentrálva hallgatták a Szegedi TE férfi tekecsapatának játékosai a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzése előtt, még az öltözőben. A taktikai értekezlet lényege a már idézett két mondat volt, amely pontosan jellemezte a címvédő ellenfelét, a horvát bajnokot. A másik horvát alakulat, a Medvescak Zagreb után a Zapreąic következett a sorozatban, és a párharc győztese bejut a straubingi négyes döntőbe.

Ha olyan sokkal nem is lettünk okosabbak az első összecsapás után, az nyilvánvalóvá vált, nem ezen a meccsen dőlt el a továbbjutás. Azt azért nem bánták a szegediek, hogy az ellenfél egyik legjobbja, a horvátból macedónná lett Damir Fuckar vállhúzódás miatt nem jött el, de ott volt például a 24 éves, macedónból „horvátosított" Branko Manev, aki nagyon szép stílusban, 42-43 kilométer/órás sebességgel játszotta meg az állásokat – nem is bírt vele Ernyesi Róbert. Hasonló erősségű dobásaival Kakuktól és Kisstől csapatpontot vártak a hazaiak, ezen kívül Szél Tibor klasszist vert klasszis játékkal, Zapletán Zsombor pedig hozta szorgalmas, figyelmes teljesítményét. Karsai László viszont szenvedett, és az ember már-már sajnálta is, olyan hihetetlen módon nem volt szerencséje.

Zapletán is hozta a csapatpontot a Szegedi TE-nek. Fotó: Kuklis István

– Ha ezt a párharcot megnyerjük, nem állít meg minket senki sem a BL-győzelemig – ezt a mondatot is Karsai Ferenc osztotta meg velünk a meccs előtt. Az első, apró lépést megtette a siker felé a Szegedi TE, visszavágó 6:2-ről február 14-én a Zágráb melletti kisvárosban.
További eredmények: St. Pölten (osztrák)–Podbrezova (szlovák) 3:5, KK Beograd (szerb)–Cluj (román) 7:1, Zerbst (német)–Neumarkt (olasz, Kiss Tamás: 670, Kovács Gábor: 614 fa, mindketten csapatpontot szereztek) 6:2.

Rúdsport kék és zöld foltokkal

Tornászmúlttal, háromgyermekes anyaként egy év alatt hazai bajnok és világbajnoki bronzérmes volt az… Tovább olvasom