2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Az első meccsen eldőlt a Bodrogi Bau sorsa

Súlyos vereséget szenvedett a kecskeméti Magyar Kupa-mérkőzésen a Bodrogi Bau férfi kosárlabdacsapata, így a párharc visszavágója már csak formalitásnak tekinthető.
Univer-Kecskemét–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 136–90 (33–19, 29–29, 37–19, 37–23)
Férfi kosárlabda Magyar Kupa-mérkőzés. Kecskemét, 500 néző. Vezette: Szilas, Győrffy, Madacsay.
Univer: Sigurdarsson 3/3, BLAIR 25, HORVÁTH Á. 23/12, JEFFERSON 27/9, FIEGI 17. Csere: Vida 9/3, Csorvási 9, Lekli 4, Csabay 5/3, Szabó 2, Tóth 8/3, Halmai 4. Edző: Zsoldos András.
Bodrogi Bau: Drahos 6, Máté 9/3, FREEMAN 32/15, Kováts 8/3, Gémes 8. Csere: Brooks 12/3, Böszörményi 13, Kukla 2, Crangasu. Edző: Czuprák László.

A mérkőzés előtt a vásárhelyiek azzal a célkitűzéssel léptek pályára, hogy a visszavágó előtt megőrzik esélyüket a továbbjutásra. Az első kosarát Jefferson szerezte, erre Drahos majd Kováts (képünkön) válaszolt, ám 4–2-nél először és utoljára vezetett a Kosársuli. Kezdetben jól tartották magukat a vendégek, a 8. percben csak hat pont volt az Univer előnye. Az első negyed végén azonban a vásárhelyiek egy jobbfajta játékbolt forgalmának megfelelő mennyiségű labdát adtak el, és a különbség gyorsan 14 pontra duzzadt.

Miközben a hazaiaknál Blair, Fiegi és Jefferson is szorgosan gyűjtögette a pontokat, a Bodrogi Bau együttesében kizárólag Eric Freeman nyújtott átlagon felülit. A rendkívül motivált amerikai légiós a 16. percben már a negyedik tripláját dobta, és a nagyszünetig összesen 25 pont, valamint 9 lepattanó került a neve mellé. Azt, hogy a védekezéssel egyik csapat sem törődött, tökéletesen jelzi a félidei 62–48-as eredmény.

A harmadik negyed 11 Univer-ponttal kezdődött, a 27. percben Fiegi ziccere után pedig már harminc volt közte. A kecskeméti kosárgálához a kék-sárgák a meccs hajrájában is csak asszisztáltak, így nem kerülhették el a megsemmisítő vereséget. A párharc visszavágóját a jövő héten rendezik.

Czuprák László: – Katasztrofális védekezésünknek és fegyelmezetlen támadójátékunknak ez lett az eredménye.