2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Az irányító Daniel Andjelkovics játéka bizonytalan

A Budapest Bank férfi kézilabdaliga csoportkör első felének utolsó összecsapását játssza ma a Pick Szeged. A Tisza-parti együttes az újszegedi sportcsarnokban 18 órakor a PLER-Airporttal méri össze felkészültségét. A csapat karmestere, Daniel Andjelkovics sérült.
A vasárnapi Bajnokok Ligája csoportkör harmadik mérkőzésének megvívása után újabb rangadón kell helytállnia a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának. Az ellenfél a csoportban harmadik helyen álló PLER-Airport lesz. A fővárosi gárda az eddig lejátszott hat mérkőzésén négyszer győzött, legutóbb éppen a Debrecen ellen, egyszer döntetlent játszott, s egyszer vereséget szenvedett.

Ez történt legutóbb a BL-ben

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája első csoportkör harmadik fordulójában a következő eredmények születtek: Montpellier–Hammarby 31–29, Zaporozsje–Hamburg 24–28, Gummersbach–Celje 32–28, Drammen–Ciudad Real 23–29, Breszt–Pick 22–24, Schaffhausen–Zagreb 31–27(!), Bregenz–Gudme 32–26, Viborg–Medvegyi 28–32, Veszprém–Reykjavík 41–28, Velenje–Sarajevo 30–27, Barcelona–Ivry 34–26, Asztrahany–Karvina 32–25, Constanta–Kiel 25–29, Flensburg–Lubin 32–33 (!), Leon–Skopje 28–31, Portland–Presov 40–29.

– Szerintem a mai ellenfelünk jobb erőt képvisel, mint a Debrecen – jelentette ki a tegnapi edzés után Vladan Matics edző, aki azt is kifejtette mire alapozza véleményét: – Három olyan játékossal rendelkeznek, akik különösen ellenünk nagyon motiváltak lesznek. Mindhárman, Lendvay Péter, Szabó Peti, Józsa Máté, megfordultak Szegeden, s ezért be akarják bizonyítani, hogy méltánytalanul kerültek annak idején szabadlistára. Mellettük még a fiatal utánpótlás-válogatott átlövőBaloghra hívtam fel a védelem figyelmét. Egyébként BL-szintű védekezést várok a csapattól. Azt hiszem, nem árulok el titkot: nagyon nehéz hatvan perc vár ránk.

A tréner azt is elmondta, hogy három sikeres kupamérkőzés után nagyon nehéz a játékosokat áthangolni a hazai pontvadászatra. De, mint mondta a szakember – aki legutóbb is bebizonyította, jó meccselő – maximális koncentrációt, hozzáállást és összeszedett védekezést vár a csapattól. A debreceni fiaskó miatt a Pick már egyetlen pontot sem veszíthet.

Daniel Andjelkovics már Bresztben is csak injekcióval tudott játszani.

– Meghúzódott a lovaglóizmom, ezért Szabó doktorral abban egyeztünk meg, hogy kapok gyógyszert és injekciót, s megnézzük, hogyan reagál rá a sérült izom. Az első félidőben nem is volt semmi baj. Aztán a másodikban már egyre jobban fájt a meghúzódott rész. Most kihagytam az edzéseket, de még nem dőlt el, hogy leülök-e a kispadra – mondta a csapat karmestere.

A nem bérletes szurkolók számára akciót indít a Pick Szeged vezetése. Lele Ambrus ügyvezető elmondta: annak érdekében, hogy biztosítani tudják a BL második csoportkörére, azaz a legjobb 16 mezőnyére is az ülőhelyeket, akik a hátra lévő két hazai BL-mérkőzésre (Velenje, Breszt) előre megveszik a jegyet (5000 forint), és megőrzik a Breszt elleni mérkőzés belépőjét, annak januárban elővásárlási jogot biztosítanak. A teljesítés határideje: november 13. A következő csoportkör három hazai találkozójára 10 ezer 500 forintot kell egy összegben kifizetni. A jegyeket a Volán-sportirodán (Szeged, Bakay N. u. 48.), a hazai bajnoki mérkőzések kezdete előtt, valamint novemberben, később meghatározott napokon, a sportcsarnokban lehet megvásárolni.

Janics Natasa nem jutott szóhoz

Ahogy valószínűsíthető volt, a Démász-Szegedi VE kétszeres olimpiai bajnok kajakosa, Janics Natasa… Tovább olvasom