2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Az Orosházának minden sikerült, a Makónak semmi

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 26. fordulójában a Makó FC háromgólos vereséget szenvedett a harmadik helyen álló Orosháza otthonában.
Orosháza–Makó FC 4–1 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Orosháza, 600 néző. Vezette: Veizer (Kelemen, Fehér).
Orosháza: Tóth Z. – Kerepeczki, Molnár R., Futaki, Szabó N. – Závoda, Csiszár, Koncz, Búza – Bosnjakovics, Lovas. Edző: Belvon Attila.
Makó: Kovács K. 5 – Varga F. 5, Szamosszegi 6, Kis K. 5, Puskás 6 – Podonyi 6, Varga R. 5, Magyar 5, Bány 6 – Schreiber 5, Hadár 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Bosnjakovics a 41., Závoda a 44., Jakab a 69., Bány a 75., Pardi a 79. percben.
Csere: Hadár helyett Zakar (5) a szünetben, Lovas h. Jakab a 62., Bosnjakovics h. Pardi a 67., Varga R. h. Szűcs (–) a 73., Csiszár h. Kis-Szabó a 80. percben.

Góltörténet

41. perc: Podonyi becsúszása után a labda Lovas lábáról pattant a kapu elé, az érkező Bosnjakovics 6 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt, 1–0.
44. perc: Lovas balról ívelt középre, a makóiak elképedésére Závoda az alapvonal közvetlen közeléből Kovács K. felett a hosszú sarokba fejelt, 2–0.
69. perc: A lesre játszó védők közül Jakab kiugrott, majd Kovács K. mellett 10 m-ről a jobb sarokba lőtt, 3–0.
75. perc: Zakar lerántásáért megítélt 17 m-es szabadrúgásból Bány gyönyörű mozdulattal a sorfal fölött a kapu bal felső sarkába tekerte a labdát, 3–1.
79. perc: Párharcát szerencsésen megnyerő Jakab elhúzott a bal oldalon, beadását a jó ütemben érkező Pardi 10 m-ről a makói kapu bal felső sarkába pörgette a labdát, 4–1.

A nem titkoltan a dobogó legalsó fokát megcélzó Orosháza kezdett határozottabban, de tíz perc után átvette az irányítást a Makó. A zöld-sárgák játszottak fölényben, sokat és pontosan passzoltak, Schreiber révén még a kapufát is eltalálták, vagy említhetnénk azt a szituációt, amikor Magyar próbálkozását a gólvonalról mentették a hazaiak. A levegőben lógott a vendégek találata, ehelyett az első játékrész hajrájában ők kaptak kettőt...

A szünet után az Orosháza majdnem tíz percig szinte át sem jött a Makó térfelére. A Csongrád megyeiek sorozatban rúgták a szögleteket, de sehogy sem akart összejönni a szépítés (Schreiber fejesét ezúttal Futaki a gólvonalról mentette kapu fölé). És milyen a futball? Az első hazai kontra azonnal gólt eredményezett. Bány ugyan szépségdíjas szabadrúgással végre bevette az Orosháza kapuját, de ez a gól már túl későn esett, arról nem beszélve, hogy kisvártatva válaszoltak erre a házigazdák.

A meccs konklúziója: nem reális eredmény született. Az Orosházának minden bejött, a balszerencsés Makónak meg semmi...

Kolozsvári János: – A játék képe alapján nem volt három gól különbség a két fél között.

További eredmények: Nyíregyháza–Baktalórántháza 5–1, Vecsés–Bőcs 2–2, Tuzsér–Jászapáti 1–2, Jászberény–Kazincbarcika 2–1, Kecskemét–Szolnok 2–1, Karcag–Budafok 2–0 A Békéscsaba–FTC találkozót május 30-án játsszák.

1. Nyíregyháza 26 17 8 1 62 – 23 59
2. Ferencváros 25 16 8 1 60 – 19 56
3. Orosháza 26 13 7 6 47 – 34 46
4. Bőcs 26 12 8 6 34 – 30 44
5. Szolnok 26 11 9 6 40 – 32 42
6. Tuzsér 26 12 6 8 34 – 37 42
7. Kecskemét 26 9 10 7 41 – 37 37
8. Karcag 26 9 7 10 28 – 34 34